Merrni me mend librin që po lexoj përmes këtyre fragmenteve

Merre me mend librin

Ka shumë kohë që kur ju solla një nga artikujt tema e të cilit është një nga më të preferuarat tuaja: lojërat letrare. Me këtë rast, ka të bëjë me artikullin që po ju paraqes sot me mend librin që po lexoj në këtë kohë përmes një sërë pasazhesh që do t'ju vë këtu. Asgjë më shumë se kaq. As autori, as zhanri letrar të cilit i përket, nuk do të vihen, dhe as sigurisht që nuk do të jetë me vlerë të kërkoni përgjigjen në Google. Le të jemi të sinqertë me veten tonë!

Nëse dëshironi dhe për ta bërë atë më interaktiv, mund të bëni të njëjtën gjë me atë libër që është aktualisht me ju. Mos harroni se keni seksionin e komenteve për të. Le te luajme? Tjetra, ju lë disa fragmente të këtij libri të mrekullueshëm që tani i kam në duar.

Pjesë nga libri

Kalimi 1

Natyra e egër mbart me vete tufat e shërimit; ajo mbart gjithçka që një grua duhet të jetë dhe të dijë. Ai mbart ilaçin për të gjitha gjërat. Ajo mbart histori dhe ëndrra, fjalë, këngë, shenja dhe simbole. Bothshtë edhe automjeti edhe destinacioni.

Kalimi 2

Tregimet janë ilaç. Unë isha i hipnotizuar nga ata që kur dëgjova të parën. Ata kanë fuqi të jashtëzakonshme; ata nuk kërkojnë që ne të bëjmë, të jemi ose të vëmë në praktikë diçka: ne thjesht duhet të dëgjojmë. Tregimet përmbajnë mjete shëruese për të riparuar ose rikuperuar çdo makinë të humbur. Tregimet sjellin emocione, trishtim, pyetje, dëshira të mëdha dhe depërtime që spontanisht nxjerrin në sipërfaqe arketipin, në këtë rast, Gruaja e egër.

Kalimi 3

Çfarë është ajo që vdes? Iluzioni, pritjet, dëshira për të pasur gjithçka, për të dashur vetëm të bukurën, gjithçka vdes. Meqenëse dashuria gjithmonë çon në një zbritje në natyrën e Vdekjes, është e kuptueshme pse kaq shumë vetëkontroll dhe aq shumë forcë shpirtërore janë të nevojshme për t'u kënaqur me këtë angazhim. 

A e dini se çfarë libri është? Në cilin fragment keni zbuluar për çfarë titulli flas? Nëse dëshironi të merrni pjesë, vendosni disa pjesë nga libri që po lexoni tani në seksionin tonë të komenteve dhe le të luajmë të gjithë. Do te jete qejf!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ayesha dijo

  Mund të jetë "Gratë që vrapojnë me ujqërit". Përshëndetje

 2.   Rachel Gonzalez dijo

  Gratë që vrapojnë me ujqërit.
  Unë e kam nxjerrë atë në foto dhe në fragmentin e parë.

 3.   Abi Espinoza dijo

  gratë që vrapojnë me ujqër ... Unë e dua atë.

 4.   Laura May dijo

  Unë mendoj se loja me mend është një ide përrallore hahaha

 5.   Ray Ramon dijo

  Nuk mund ta marr me mend se cilët libra janë, por sigurisht që janë të këqij dhe të padurueshëm.

 6.   Gabriela vega dijo

  Gratë që vrapojnë me ujqërit nga Clarissa Pinkola !!

 7.   LynnW. dijo

  Gratë që vrapojnë me ujqër, tani po e lexoj