Konkurset e Poezisë të Shtatorit 2013

shkrimi i stilolapsit

Ne vazhdojmë të inkurajojmë dëshirën tuaj për të vazhduar të rriteni si shkrimtarë me një listë të Konkurseve de poezi i cili do të zhvillohet në muajin shtator dhe shpresojmë që të inkurajoheni të merrni pjesë.

Mos hezitoni të komentoni në këtë post dhe në postime të tjera të ngjashme për përvojat tuaja në këtë lloj konkurseve kjo me siguri do të jetë në ndihmë të shumë shkrimtarëve të cilët për një arsye ose një tjetër nuk kanë vendosur ende të marrin pjesë në ndonjë prej tyre.

Suksese të gjithëve!

Konkurset e Poezisë Shtator 2013:

GARA E AUTORVE TANDILEAN 2013 (Argjentinë)
(05: 09: 2013 / Roman dhe poezi / Botim dhe diplomë / E hapur për: autorë ose banorë të partisë Tandil mbi 18 vjeç)

"ANÓNIMOS 2.1" (Spanjë) Konkurs me email
(05: 09: 2013 / Poezi / Botim / Hapur për: poetë fillestarë)

I KONKURRENCA NDATIONRKOMBTARE E Poezisë dhe Tregimeve të Shkurtra “LETRAS DE PARNASO” 2013 (Spanjë)
(06: 09: 2013 / Histori dhe poezi / Punë pikture dhe diplomë / E hapur për: mbi 18 vjeç)

KONKURSI I KATRT SHKRIMTAR P POR Poezi të Grave (Peru)
(06: 09: 2013 / Poezi / 1.000 dollarë dhe botim / Hapur për: shkrimtarët peruanë mbi 18 vjeç)

Konkursi i Rrëfimit dhe Poezisë së Rinisë "YO CREO DESDE MI BARRIO" (Kili) Konkurs me email
(06: 09: 2013 / Poezi dhe tregim / Galvano dhe diplomë / E hapur për: fëmijë dhe të rinj nga i gjithë rajoni i Valparaisos)

EDICIONI I 3-të BIENAJL LETRAR "FÉLIX ARMANDO NÚÑEZ B." 2013 (Venezuela)
(07: 09: 2013 / Poezi dhe ese / Bs. 15.000 dhe botimi / I hapur për: banorët në Venezuelë)

EDITIMI XI I SHP ARBLIMVE LITERARE “SANCHO PANZA” (Spanjë)
(09: 09: 2013 / Poezi dhe tregim / 1.500 € / E hapur për: pa kufizime)

LET COMPRSIA NDATIONRKOMBTARE DHE KUENTAMONTET E GJYKATAVE TTS ARTEVE MAL (Spanjë) Konkurs me email
(10: 09: 2013 / Histori dhe poezi / 500 € dhe botim / Hapur për: mbi 18 vjeç)

"Konkursi XX i POEZISRY S OF GAUCHESCOS TEMAT 2013" (Argjentinë)
(11: 09: 2013 / Poezi / medalje dhe diploma / E hapur për: poetë dhe poetë argjentinas nga vendet fqinje)

Konkursi i Çmimit të Poezisë XIX VILLA DE COX 2013 (Spanjë)
(12: 09: 2013 / Poezi / 1.000 euro dhe botim / Hapur për: pa kufizime)

SHPWRBLIMI P POR POEZI TO RIJAL ANDALUSIAN 2013 (Spanjë) Konkurs me email
(13: 09: 2013 / Poezi / 3.000 euro dhe botim / Hapur për: nga 12 dhe 35 vjeç Andaluzianë ose banorë në Andaluzi, dhe / ose anëtarët e komuniteteve Andaluziane të njohura zyrtarisht)

GARA LETRARE "CIUDAD ALFARO 2013" (Spanjë)
(13: 09: 2013 / Tregim i shkurtër dhe poezi / 299 € / E hapur për: pa kufizime)

Konkursi IV i Poezisë Provinciale «GINÉS GARCÍA» (Argjentinë) Konkursi me email
(13: 09: 2013 / Poezi / Edicion dhe punëtori letrare / E hapur për: studentë dhe mësues të Buenos Aires)

KONKURRENCAT REAL PUERTO (Spanjë)
(13: 09: 2013 / Histori dhe poezi / Artikull për Diplomën dhe Tregtinë e Drejtë / Hapur për: mbi 8 vjeç)

ANTOLOGJIA E POEZIS SORD KUFIRIT / UDHZIMI (Meksikë) Email konkurs
(13: 09: 2013 / Poezi / Botim / Hapur për: Poetë meksikanë të lindur ose banorë në shtetet e Baja California, Sonora, Chihuahua, Coahuila, Nuevo León dhe Tamaulipas)

I KONKURSIT LETRAR I ISESUS (Spanjë) Konkurs me email
(15: 09: 2013 / Poezi, teatër, roman, tregim i shkurtër dhe ese / Botim dhe hotel / I hapur për: mbi 18 vjeç)

ÇMIMI I POEZIS KULTURORE DHE TREGTARE ATENEO NI SHQIP (Spanjë)
(15: 09: 2013 / Poezi / Qeramikë dhe botim / E hapur për: pa kufizime)

KONKURS LETRAR LETRAR MARIO NESTOROFF DHE TREGIM I SHKURTR (Argjentinë)
(15: 09: 2013 / Poezi dhe tregim / 500 (Pesos) dhe diplomë / E hapur për: pa kufizime)

Konkurrenca XXVIII ndërkombëtare e poezisë mistike (Spanjë)
(15: 09: 2013 / Poezi / 1.000 € / E hapur për: pa kufizime)

ÇMIMI XXIX CAFETÍN CROCHÉ POEZI (Spanjë)
(15: 09: 2013 / Poezi / 600 € / E hapur për: pa kufizime)

KONKURSI LETRAR I EDITIMIT XXI “MUJERARTE”, 2013 (Spanjë)
(15: 09: 2013 / Tregim i Shkurtër dhe Poezi / 1.000 € / I hapur për: gratë mbi 16 vjeç)

V GARA KOMBALTARE E POEZIS "JORGE MANRIQUE" (Spanjë)
(15: 09: 2013 / Poezi / 600 euro / Hapur për: të lindur ose banorë në Spanjë)

II ÇMIMI NDATIONRKOMBTAR I POEZIS GABRIEL CELAYA 2013 (Spanjë)
(16: 09: 2013 / Poezi / 10.000 euro dhe botim / Hapur për: pa kufizime)

ÇMIMI XXI I QYTETIT TÓ CÓRDOBA-S PO POEZI «RICARDO MOLINA» 2013 (Spanjë)
(17: 09: 2013 / Poezi / 12.000 € dhe botim / Hapur për: pa kufizime)

KONKURRENCA XIV NDATIONRKOMB OFTARE E TREGIMIT TORT SHKURTR, MICRORRELATO DHE CHRISTMAS poezi «CIUDAD DE MELILLA» 2013 (Spanjë) Konkurs me email
(18: 09: 2013 / Shkrim i shkurtër, tregim i shkurtër dhe poezi / 2.000 euro / Hapur për: pa kufizime)

GARA E POETISAT SATIRIKE E "FRANCISCO DE QUEVEDO" E CETINA (Spanjë) Konkursi me email
(19: 09: 2013 / Poezi / 150 € dhe qëndrimi / Hapur për: pa kufizime)

XII ÇMIMI I POEZIS EKSPERIMENTALE T THE K COSHILLIT T B BADAJOZ (Spanjë)
(20: 09: 2013 / Poezi / 2.100 euro dhe ekspozitë / E hapur për: të rritur)

KONKURRENCA XIII E KRIJUESVE TO RINJ (Spanjë)
(20: 09: 2013 / Poezi, tregim, fëmijë dhe komik / 300 € dhe diplomë / E hapur për: midis 14 dhe 30 vjeç, lindur ose regjistruar në Komunitetin e Madridit, duke studiuar ose punuar në Komunitetin e Madridit)

ÇMIMI XXIV JOSÉ HIERRO KOMBTAR I POEZIS (Spanjë)
(20: 09: 2013 / Poezi / 9.000 € dhe botim / I hapur për: banorët në Spanjë)

TETTH GARA LETRARE "THE BRAZIL OF DREAMS" TRIBUTE TO VINÍCIUS DE MORAES (Kolumbi) Konkurs Email
(20: 09: 2013 / Poezi / 3.000.000 dollarë dhe udhëtimi / Hapur për: banorët në Kolumbi)

KONKURSI XXXII I POEZIS "FORNFORA DE PLATA" (Spanjë)
(21: 09: 2013 / Poezi / 900 Euro dhe trofe / E hapur për: pa kufizime)

ÇMIMI IX KOMBTAR I NOVELIT DHE POEZIS IGNACIO MANUEL ALTAMIRANO (Meksikë)
(23: 09: 2013 / Roman dhe poezi / 60.000 dollarë dhe botim / I hapur për: Meksikanët ose me qendër në Meksikë)

Konkursi III i Poezisë "CAMINOS" (Spanjë)
(25: 09: 2013 / Poezi / libër dhe botim / Hapur për: banorët e Komunitetit të Madridit, mbi 18 vjeç)

Konkursi i 32-të Ndërkombëtar i Poezisë (Argjentinë)
(27: 09: 2013 / Poezi / Badge, diplomë dhe botim / Hapur për: pa kufizime)

Edicioni i shtatë i konkursit letrar HIBUERAS të ÇMIMIT EVROPIAN (Honduras) Konkursi me email
(27: 09: 2013 / Poezi / 1.000 euro / Hapur për: Honduranët ose banorët e Hondurasit)

SHPRBLIMI P POR Poezi i GERMÁN GAUDISA (Spanjë)
(27: 09: 2013 / Poezi / 800 € dhe botim / I hapur për: të lindur ose banorë në Spanjë)

GARA E 4-t PEDRO HERNÁNDEZ SALINAS POEZI (Spanjë) Konkurs me email
(29: 09: 2013 / Poezi / Trofe dhe diplomë / E hapur për: pa kufizime)

Konkursi i parë kombëtar i letërsisë "SISTER INNA CEPEDA" (Argjentinë) Konkursi me email
(29: 09: 2013 / Poezi / $ 1.000 dhe Diplomë / Hapur për: Argjentinasit mbi 18 vjeç)

ÇMIMI I POEZIS JOSÉ ANTONIO OCHAITA (Spanjë)
(30: 09: 2013 / Poezi / 3.000 euro / E hapur për: pa kufizime)

VI ÇMIMI I POEZIS "FEDERICO MUELAS" (Spanjë) Konkurs me email
(30: 09: 2013 / Poezi / 2.000 euro / E hapur për: pa kufizime)

GARA E PAR LETRARE E KOMUNS 11 (Argjentinë)
(30: 09: 2013 / Histori dhe poezi / diplomë dhe dhurata / E hapur për: personat mbi 18 vjeç që jetojnë në Buenos Aires)

IV GARA LETRARE E CANYADA D'ART - MODALITETI I POEZISRO EROTIKE (Spanjë) Konkurs me email
(30: 09: 2013 / Poezi / 200 euro dhe botim / I hapur për: të rritur)

Më shumë informacion - Poezi në faqen tonë të internetit

Burimi - shkrimtarë

Foto - Blog i Sociologjisë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.