Megan Maxwell Intervistë me autorin më të shitur të romanit

Fotografi: Faqja zyrtare e Megan Maxwell.

Megan maxwell ka qenë duke korrur për një kohë të gjatë hitet dhe lexuesit. Shkrimtari është akoma dukuri botuese me jo shumë precedentë ose të barabartë në llojin e tij, roman romantik / erotik, Një gjini Edhe pse i fyer ndonjëherë ai nuk ndalet së dhënëi Përfitimet as për të grumbulluar tifozë të rinj. Por dashuria është zakonisht një vlerë e sigurt, dhe në kohë të vështira si ato që kalojmë, ajo gjithashtu bëhet e domosdoshme. Sot Megan Maxwell ma jep këtë intervistë ku jemi flasim për gjithçka pak dhe na jep një përparim e tij roman i ri, planifikuar për të shkuar në nëntor. Unë vërtet e vlerësoj përkushtimin, mirësinë tuaj dhe një kohë që të gjithë e dimë se sa e çmuar është për një shkrimtare, dhe veçanërisht nëse është po aq e frytshme sa ajo.

Megan maxwell

Me disa vite tashmë në krye të autorëve kombëtarë (këtu ka një dallim të gjinive) të romanit romantik dhe erotik, por guxon me gjithçka. Fenomeni dhe grumbulluesi i tifozëve besnikë (jo këtu) të cilët gjithmonë e presin me përkushtim këstin e tij të ri. Ata janë gati 50 libra botuar tashmë, dhe karrierën e tij akoma në majë dhe duke shkuar edhe më lart. Tituj si seri de Me pyet cfare do, Luftëtarët Maxwell, Merrni me mend kush jam, Dhe ti? o Unë jam eric zimmerman, gjithashtu kultivon histori (Më thuaj sonte), valë elegante e ndezur. Dhe, në mes, ai tashmë ka një koleksion të mirë të çmime dhe vlerësime fitoi.

Duke e konsideruar vetveten a ëndërrimtar, pa dyshim për Megan Maxwell ëndrrat janë më se të përmbushura. Por pas tyre janë fillimet ku familja dhe miqtë bënë shumë për ta inkurajuar atë të postonte. Pasi ai luajti shumë angazhimin dhe punën, dhe dëshira për të vazhduar dhe duke mos u dorëzuar derisa t’i marrin, siç na tregon ai në këtë intervistë. Sekreti i suksesit? Sigurisht asgjë më shumë se ajo punë.

Intervistë me Megan Maxwell

Lajmet e Letërsisë: A ju kujtohet libri i parë që keni lexuar? Dhe historia e parë që keni shkruar?

Megan Maxwell: Libri i parë që lexoj Nuk mbaj mend. Kur isha fëmijë, nëna ime më bleu shumë dhe po që në atë kohë më pëlqente shumë një nga miqtë e thirrur Pesë.

La historia e parë ajo që kam shkruar ishte Pothuajse një roman, dhe më pëlqente ta bëja aq shumë sa që pas kësaj ndoqën shumë të tjerë.

AL: Cili ishte libri i parë që ju goditi dhe pse?

MM: Libri i parë që më bëri përshtypje dhe që është i preferuari im është Shpëtiminga Julie Garwood, dhe kjo ishte sepse përmes teksteve të tij ai më zhyti në një botë tjetër nga ajo e njohur dhe unë u dashurova.

AL: Kush është shkrimtari juaj i preferuar? Ju mund të zgjidhni më shumë se një dhe nga të gjitha epokat.

MM: Xhuli Garwood, Rakela GibsonSusan Elizabeth Phillips, KarenMarie moning, Etj

AL: Cilin personazh të një libri do të donit të takonit dhe të krijonit?

MM: Y Brodick Buchanan, karakteri i Shpëtimi. Do të kisha dashur ta krijoja, por pa dyshim!njohin atë! (LOL!)

AL: Ndonjë hobi kur bëhet fjalë për të shkruar apo lexuar?

MM: Në kohën e shkruaj, vendosni timen muzikë. Në kohën e lexoj, Silencio.

AL: Dhe vendi dhe koha juaj e preferuar për ta bërë atë?

MM: Të shkruaj, imja zyrë në çdo kohë. Për të lexuar, kolltuk pasdite ose krevat para gjumit.

AL: Cili shkrimtar apo libër ka ndikuar në punën tuaj si autor?

MM: Të gjithë i kam përmendur si të mitë i preferuar.

AL: Zhanret tuaja të preferuara?

MM: Romantike. Me pelqen!

AL: Çfarë po lexon tani? Dhe shkrimi?

MM: Po shkruaj romanin tim të radhës. Ai që del brenda nëntor dhe do të quhet Cfare po pret, kështu që unë shkruaj dhe lexoj atë!

AL: Si mendoni se është skena botuese për aq autorë sa ka apo duan të botojnë?

MM: Panorama aktuale është shumë më mirë sesa disa vjet më parë. Të paktën, tani botuesit spanjollë po na shikojnë me sy të ndryshëm, të cilët më parë nuk na shikonin, dhe ata na japin oportunidades që nuk na dhanë më parë. Prandaj, vazhdo! Të heqësh dorë është frikacake dhe ne nuk jemi!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.