Harry Potter dhe trashëgimia e mallkuar, 28 shtator në Spanjë

Kopertina e librit spanjoll

Shfaqja "Harry Potter dhe trashëgimia e mallkuar" vendosi të bëjë një hap në letër, duke i lejuar lexuesit të kenë skenarin e shfaqjes. Disa ditë më parë u botua në Mbretërinë e Bashkuar dhe, duke qenë Harry Potter një nga personazhet më të njohur fiktivë, nuk u desh shumë për të njoftuar datën e botimit në Spanjë. " Harry Potter dhe fëmija i mallkuar » do të botohet më 28 shtator nga shtëpia botuese Salamandra, i njëjti botues që ka qenë përgjegjës për botimin e pjesës tjetër të romaneve me protagonist magjistarin e vogël.

Libri i parë për Harry Potter pas 9 vitesh

Ky është libri i parë i autorit për Harry Potter, saga e të cilit është shitur në më shumë se 500 milion kopje në të gjithë botën, që nga libri i fundit në seri, Harry Potter dhe Shenjtorët e Vdekjes, botuar në anglisht në 2007. Pothuajse dhjetë vjet pasi mbaroi me magjistarin , autori na befason me kjo histori e fundit.

Harry Potter dhe fëmija i mallkuar, shfaqja

Ai është i lirë Isshtë bazuar në shfaqjen me të njëjtin emër, e cila u drejtua nga Jack Thorne dhe John Tiffany dhe u shfaq premierë në Londër më 30 korrik të këtij viti në Palace Theatre në West End.

Kjo punë është e ndarë në dy pjesë të cilat zgjasin dy orë e gjysmë secila. Historia zhvillohet 19 vjet pas përfundimit të romanit të fundit në sagë dhe ndjek historinë e magjistarit të famshëm, të luajtur këtë herë nga Jamie Parker, i cili tani ka 40 vjeç, ai është një punëtor në Ministrinë e Magjisë dhe ka tre fëmijë.

Version dixhital, së shpejti në Pottermore

Versioni dixhital të kësaj vepre, "Harry Potter dhe trashëgimia e mallkuar" do të publikohet më vonë në platformë Pottermore siç raportohet nga shtëpia botuese Salamandra. Pottermore është botuesi përgjegjës i serisë kushtuar Harry Potter në versionin elektronik dhe gjithashtu është përgjegjës për të gjitha përmbajtjet e botës magjike të JKRowling


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.