Bubble Zoom, mjeti Librat e Google Play për leximin e komikeve

Komike aksioni 1

Më 21 korrik, Comic-Con 2016 i famshëm filloi në qytetin amerikan të San Diego, ngjarja më e famshme komike në botë në të cilën botuesit, prodhuesit e filmave dhe kompanitë e teknologjisë shfrytëzojnë rastin për të publikuar lajmet e tyre midis dhjetëra të pranishmëve.

Një ngjarje që Google nuk e ka humbur kur njofton shpikjen e saj të fundit: Bubble Zoom, një mjet që do t'ju lejojë të lexoni komike në Google Play Book në një mënyrë shumë më praktike dhe inovative.

doni te dini per cfare behet fjale?

Snacks të zgjuara

Gjatë edicionit të fundit të Comic-Con 2016, i cili mbahet në San Diego nga 21 korriku deri nesër, data 24, disa kompani dhe botues të zhanrit kanë kontribuar me dy centë e tyre midis një turme tifozësh komike.

Në një treg po aq konkurrues sa librat elektronikë, Google ka vendosur të shpallë risinë e saj të fundit: Bubble Zoom, një mjet që tashmë ka filluar të qarkullojë në tableta dhe komike nga shtëpi si DC dhe Marvel. Vegla vetë mundëson mundësinë e bërjes së një leximi inteligjent të komikut duke shtypur butonin e volumit ndërsa lexojmë, duke aktivizuar ndezjen e flluskave të të folurit të personazheve dhe duke i renditur duke ndjekur fillin narrativ të historisë.

Për ata që lexojnë në anglisht, ata do të jenë në gjendje të verifikojnë që kur blejnë një komik, Google shënon në fund nëse produkti përfshin Bubble Zoom, i cili mund të testohet gjatë shikimit në mënyrë që lexuesi të kontrollojë se çfarë është ky komik i zgjuar si.

Në tregjet spanjishtfolëse mjeti nuk është akoma i disponueshëm, megjithëse diçka na tregon se nuk do të duhet shumë kohë për të parë nga dora e parë se si funksionon shpikja e fundit e G. të madh.

Bubble Zoom është një mjet nga Librat e Google Play që do të na lejojë të lexojmë komiket në një mënyrë më të zgjuar dhe më të rregullt. Sepse sot, të jesh pas çdo risie minimale në botën e elektronikës është më e nevojshme se kurrë.

Do ta provoni këtë mjet?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.