Faqet për të shkarkuar libra falas

Faqet për të shkarkuar libra falas

Nëse jeni një lexues apo lexues i shkëlqyeshëm, me siguri nuk mund të jeni një ditë pa një libër në duart tuaja. Ose disa. Problemi është se ndonjëherë rroga që fiton nuk mjafton për të mbuluar çmimin e librave dhe në fund duhet të zgjedhësh me shumë kujdes se cilat të blesh. Por, çka nëse ju ofrojmë faqe për të shkarkuar libra falas?

Jo, ne nuk do të inkurajojmë piraterinë, sepse në fund të fundit kjo po u vjedh autorëve punën që kanë bërë. Por ju mund të mos e dini se ka biblioteka publike ose faqe ku shkarkimi i librave është i ligjshëm. Ne madje do t'ju ofrojmë oferta në platforma që mund t'ju lejojnë të lexoni libra të reja falas. Dëshironi të dini se si?

Kindle Pa limit falas në Amazon

Siç e dini, Kindle unlimited paguhet çdo muaj. Por e vërteta është se çdo x herë ju lejon të përfitoni nga një muaj falas, dy apo edhe deri në tre muaj. Gjëja më e mirë është se edhe nëse jeni regjistruar për një ofertë, shumicën e kohës mund të regjistroheni për ofertat e ardhshme.

Nuk tarifohesh asgjë për atë abonim, dhe në momentin që e bëni mund ta anuloni për t'u siguruar që me kalimin e kohës nuk do t'ju tarifojnë.

Përfitimet? Shumë, sepse do të mund të lexoni pothuajse të gjithë librat e rinj që dalin falas dhe pa paguar asgjë për to. Prandaj është propozimi i parë që po ju lëmë.

E-libra falas

E-libra falas

Një faqe tjetër për shkarko libra falas eshte kjo. Motoja e saj është 'Libra falas përgjithmonë!' Y ata ju paralajmërojnë në ueb se mund të shijoni leximin e pakufizuar.

Ndahet sipas kategorive, por mund të kërkoni edhe sipas titullit ose autorit.

Po, do të duhet të regjistroheni për t’i shkarkuar.

Domeni publik

Kjo faqe interneti është një tjetër faqe interneti që mund ta përdorni për të shkarkuar libra. Sipas krijuesve, librat që do të gjeni këtu do të jenë ata që kanë pronësi publike dhe jo pronësore. Kjo nuk do të thotë se nuk ka vepra të mëdha, do të ketë, sepse disa prej tyre e drejta e autorit ka skaduar, ose këto i kanë dhënë që të lexohen veprat e tyre.

Prandaj, këtu mund të kërkoni disa opsione. Shkarkimet mund të bëhen në skedar HTML, PDF, OpenOffice Writer, LIT...

Espaebook

Espaebook

Një nga faqet më të njohura për të shkarkuar libra falas është Espaebook. Është një faqe interneti në të cilin do të gjeni pothuajse 60000 libra të kategorive të shumta.

Lidhur me shkarkimet, ato janë bërë si në PDF ashtu edhe në Mobi. e vetmja gje po ju do të duhet të regjistroheni për t'i shkarkuar ato.

Por me një email që përdorni për këto gjëra do të mjaftojë që të filloni të lexoni falas.

Gutenberg

në Gutenberg do të gjeni një bibliotekë të tërë me libra akademikë dhe klasikë, të cilat, nëse ju pëlqen të lexoni libra të vjetër, ose që kanë një konotacion edukativ ose kërkimor, do të jetë një sukses të gjeni këtë faqe interneti.

Ka shumë opsione ku mund të gjenden, dhe ato do të jenë në anglisht, si dhe në gjuhë të tjera (mos kini frikë se faqja e internetit është në anglisht).

Librari

Faqet për të shkarkuar libra falas

A e njihni librarinë? Është një bibliotekë me rreth 16000 libra që kanë të drejta falas për të shkarkuar falas.

Sigurisht, këtu nuk do të gjeni risitë letrare, por keni shumë libra të vjetër bestseller që mund të mos i keni lexuar. Dhe mos harroni se vetëm për shkak se ata janë disa vjeç nuk do të thotë se ata nuk janë të mirë (shpesh do të habiteni nga disa tituj).

Nextory

Nuk është në fakt një faqe shkarkimi në vetvete, sepse është një platformë pagese (le të themi se është Nubico i vjetër). Por ka një avantazh dhe kjo është ju mund të regjistroheni për 30 ditë falas dhe më pas të mos rinovoni.

Diçka e ngjashme me Amazon ndodh këtu, ku mund të merrni ofertën, të shfrytëzoni rastin për të lexuar disa lajme dhe, kur të mbarojë, të ndaloni abonimin. Nëse dëshironi të ktheheni më vonë, gjithmonë mund të riregjistroheni me një email tjetër dhe kaq.

epub falas

Kjo është një nga faqet më të mira të internetit për të shkarkuar libra falas. Siç tregon edhe emri i tij, ju i shkarkoni në ePub por tashmë e dini që me programin Caliber mund t'i konvertoni në formate të tjera.

Disponojeni mbi 55000 libra të disponueshëm në kategori të shumta, me një rubrikë lajmesh jo shumë të vjetruara.

Përveç kësaj, ka një vend për komente, ku mund të jepni mendimin tuaj për librin; si dhe një forum për të ndarë më shumë përmbajtje ose për të folur për librat.

Po, për të përdorur ju duhet të regjistroheni sepse nëse jo, nuk do të keni mundësi të përdorni shkarkimet.

Libri i Librit

A ju kujtohet që më parë t'ju thamë praktikisht në të gjitha se duhet të regjistroheni? Epo, në BookBoon nuk keni pse ta bëni dhe mund të shkarkoni deri në 1000 libra falas pa u regjistruar.

Thjesht duhet të kërkoni për librin që dëshironi ose kategorinë dhe kur të keni atë që ju pëlqen, klikoni mbi të për ta shkarkuar. Sipas internetit do të duhen vetëm 10 sekonda për ta bërë atë.

Biblioteka Kombëtare

Kjo është diçka që shumë pak e dinë, por e vërteta është kjo Biblioteka Kombëtare ofron faqen e saj të internetit për të shkarkuar libra falas. Në fakt jo vetëm libra por ka shumë dokumente si foto, vizatime, gravura etj.

Kafeneja eReader

Kafeneja eReader

Në rast se nuk e dini, Amazon shpesh vendos shumë libra falas për shkarkim, ndonjëherë edhe nga vetë-botues që heqin dorë nga një, dy apo edhe pesë ditë që njerëzit të shkarkojnë librin e tyre falas.

Dhe çfarë bën kjo faqe? Epo, bëni një përmbledhje të librave të ndryshëm elektronikë falas nga Amazon kështu që ju nuk keni nevojë t'i kërkoni ato.

Po, ju çon në Amazon.com, jo ​​.es, kështu që mbani në mend këtë kur shkoni për t'i shkarkuar ato.

Sifters Freebook

Diçka e ngjashme me atë që përmendëm më parë është ky opsion. Gjithashtu kujdesuni për gjetjen e librave elektronikë falas dhe gjithashtu përditësohen në atë mënyrë që të heqin ato që nuk janë më të lira dhe të vendosin ato që janë.

Planeti i librit

Këtë herë keni një faqe për të lexuar libra të domenit publik. Siç thotë faqja e internetit, është një "bibliotekë me më shumë se 60.000 libra, 10.000 në domenin publik, për t'u lexuar në telefonin, tabletin ose lexuesin e librave elektronikë".

Pra, me ato 10.000 do të keni lexim për një kohë të gjatë, të gjatë.

Siç mund ta shihni, ka shumë mundësi faqesh për të shkarkuar libra falas ose për të lexuar lajme pa pasur nevojë të piratoni librat. A keni më shumë sugjerime? Mos ngurroni t'i ndani ato në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.