Erërat e dimrit, madje as redaktorët nuk dinë asgjë

george-rr-martin

Tifozët kanë menduar gjatë se kur do të mbërrijë romani i gjashtë në serinë A Song of Ice and Fire, por pas njoftimit se seriali Game of Thrones do të marrë fund pas sezonit të shtatë, adhuruesit e tij kanë pyetur edhe një herë se kur do të botohen Erërat e Dimrit.

Redaktori pranon se nuk di asgjë

Për habinë e shumë vetave, në një intervistë për revistën Newsweek, redaktorët e George RR. Martin nuk ishte në gjendje të jepte asnjë përgjigje se kur mund ta presim librin. Botuesi i Harper Collins në Mbretërinë e Bashkuar, botuesi i librave, komentoi:

"Unë jam si Jon Snow: Unë nuk di asgjë"

“Gjithë çka di është se Xhorxh po punon shumë. Dhe sa më shpejt që do ta botojmë librin sa më shpejt që të mos jetë e mundur "

"Vlen të thuhet se po shkruan pjesën më të mirë nga dy milion fjalët në këtë sagë në 20 vitet e fundit. Pra, duke pasur parasysh se gjatësia mesatare e një romani është afërsisht 100.000 fjalë, ky libër do të ishte 20 romane për shumicën e shkrimtarëve. "

Kur autori nuk e përmbushi afatin e fundit për librin në dhjetor 2015, botuesi raportoi se “do të bëhet kur të bëhet”, Lënë datën e përfundimit të romanit plotësisht të hapur për autorin.

Tani për tani: edicioni i ri dhe sezoni i shtatë

Ndërkohë, tifozët e Game of Thrones do të jenë në gjendje të shijojnë përafërsisht botimi i ri i librit për 20 vjetorin të botimit të librit të parë të sagës, Game of Thrones, botuar në 1996.

Nga ana tjetër, ju kujtoj se adaptimi televiziv i prodhuar nga HBO planifikon të rikthehet vitin e ardhshëm me sezonin e shtatë të serialit. Sidoqoftë, ndryshe nga vitet e mëparshme, seriali mund të mos debutojë në prill, diskutohet lirimi i tij i mundshëm për verën.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   fakundor dijo

  Çfarë pritje të gjatë George! Në krye me të gjithë rrotullimin e plaçkës. Ashtu si audienca juaj mbetet besnike dhe e di që libri do të jetë 100.000.000 herë më i mirë se seria.

  Paç fat me atë.