Data e botimit të Erërave të Dimrit në Amazon France

george-rr-martin

Autori George RR Martin ka kërkuar falje herë pas here për vonesën në botimin e pjesës së gjashtë të serisë së tij Një këngë me akull dhe zjarr, për të cilën miliona fansa shpresojnë shumë dhe shpresojnë që këta libra të arrijnë në dyqanet e një momenti për të një tjetër.

Sidoqoftë, cMe lëshimin e disa kapitujve nga autori në vitin e fundit, pritjet e tifozëve janë rritur vetëm dhe uroj ta keni librin në duar për të njohur historinë e plotë. Falë Amazon France, fansave u është dërguar një datë e re lëshimi.

Në faqen e internetit duket se lData e botimit të librit do të jetë për 9 Mars të vitit të ardhshëm, 2017. Duke marrë në konsideratë datën e publikimit të A Dance with Dragons, adhuruesve u është dashur të presin gati gjashtë vjet për lëshimin e The Winds of Winter.

erëra-amazon-france-e-dimrit

Sidoqoftë, ky informacion duhet të merret me kujdes. Shtë informacioni i një shitësi me pakicë dhe, Ndërsa informacioni i dalë nga këto ndonjëherë është i saktë, ai shpesh mund të nënkuptojë një gabim të sistemit.

Nga ana e saj, botuesi përgjegjës i librit komentoi se asgjë nuk është rënë dakord në lidhje me botimin ose datën, kështu që nuk mund ta dimë nëse ata po përpiqen të mbajnë pritshmërinë dhe data e filtruar është e saktë ose, në të kundërtën, nuk ka qenë asgjë më shumë se një gabim dhe, siç raportojnë botuesit, ende nuk ka asnjë lajm.

La zërat qarkulluan javën e kaluar se ISBN ishte regjistruar e Erërave të Dimrit që korrespondonin me 9780553801538, që nënkuptonte se botimi ishte afër cepit.

Ndërkohë, sezoni i shtatë i serialit televiziv HBO Game of Thrones është duke xhiruar në Irlandën e Veriut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.