Anne Rice kthehet me një tjetër histori të Princ Lestat

Anne Rice

Anne Rice përgatitet të zbulojë vizioni i tij për mbretërinë e humbur të Atlantis në një roman të ri me protagonizmin e krijimit të tij më të famshëm, vampirin Lestat.

Autori më i shitur i Amerikës ka njoftuar se "Princi Lestat dhe Mbretëritë e Atlantis" Do të botohet më 29 nëntor të këtij viti. Isshtë romani i dytë i Anne Rice për princin vampir në dy vjet. Libri i parë i Princ Lestat u botua në 2014 pas një pauze prej më shumë se 10 vitesh që kur autori shkroi për botën e Vampirëve.

Dëshira e autorit për të përshkruar Atlantis

"Unë kam vdekur për të marrë vizionin tim për Atlantis në domenin publik për vite me rradhë. Dhe më besoni, ekziston një vizion i plotë i Atlantis në këtë roman.. Unë jam fiksuar me të për vite me rradhë. Vite Unë kam një bibliotekë të madhe në Atlantis në trillime, në kanalizime, në histori, në mitologji… për të gjitha çështjet që janë shkruar. Kjo ishte një nga aventurat e mia më të mëdha personale, ky roman. Jam shumë i lumtur që ky roman do të jetë në libraritë e Krishtlindjeve ”.

Për çfarë flet romani i ri?

Sipas përshkrimit të librit, historia do të jetë për Lestat, i cili u bë i famshëm në romanin Anne Rice, dhe i cili lufton me një formë… të çuditshme nga një botë tjetër që ka marrë në zotërim trupin dhe shpirtin e tij të pavdekur. Shpirti zbulon përrallën hipnotike të një fuqie të madhe detare të antikitetit, një qiell misterioz në tokë i vendosur në një kontinent të pakufishëm, dhe se si dhe pse dhe në çfarë forme dhe për çfarë qëllimi të gjerë, kjo forcë erdhi për të ndërtuar dhe sunduar perandorinë e madhe legjendare të shekujve më parë që lulëzonte në Oqeanin Atlantik.

Origjina e romanit

Autori flet se si kjo histori I hyri në mendje përmes një ëndrre që ajo pa.

“Në ëndrrat e mia pashë një qytet të rënë në det. Kam dëgjuar britmat e mijëra njerëzve. Unë pashë flakë që vinin në hije llambat e qiellit. Dhe e gjithë bota u trondit ".

Romani i autorit "Intervistë me Vampirin" u adaptua në 1994 në një film me protagonist Tom Cruise. Para vitit 2014, "Prince Lestat", sulmi i saj më i fundit në botën e vampirëve ishte me "Kantikën e Gjakut" në 2003. Kur autori u kthye me historinë e Lestat në 2014, ajo njoftoi se ajo Unë isha kthyer prapa dhe i kisha rilexuar të gjitha historitë nga Ditarët e Vampirëve dhe ai duhej të luftonte Lestat në tokë dhe ta godiste për t'i thënë "shiko, duhet të flasësh me mua, unë duhet të di se çfarë ke bërë"


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Andres dijo

    pershendetje, romani u botua ne 1976 por adaptimi i filmit ishte ne 1994 writing shkrimet jane pak konfuze… megjithate faleminderit per informacionin!