Amazon do të nisë një eReader me një ekran me ngjyra këtë vit

Ndizni letrën e bardhë

Në muajt e fundit, Amazon ka rinovuar gamën e saj të eReaders, një gamë që ishte harruar paksa pas tabletës së saj prej 50 dollarësh, por duket se nuk do të vdesë ose kjo është ajo që Amazon dëshiron. Pas dy lexuesve të fundit që keni dorëzuar, Amazon mund të jetë duke punuar në eReader-in e saj të parë me një ekran me ngjyra, një pajisje që do të kishte të mirën e eReader dhe tabletën në një pajisje të vetme.

Vite më parë Amazon bleu kompaninë Liquavista, një kompani që kishte zhvilluar teknologji të lirë të shfaqjes elektronike të bojës me ngjyra. Kjo teknologji mund të ishte materializuar në një eReader, duke qenë eReader-i i parë me një ekran me ngjyra që është brenda mundësive të shumë xhepave.Tani Ekzistojnë disa modele të pajisjeve me ekran me bojë elektronike me ngjyra, kështu që pajisja Amazon nuk do të ishte e para, por është e vërtetë që çmimet e tyre janë shumë të larta, aq të larta sa që tejkalojnë çmimin e iPad ose iPhone duke ofruar shumë më pak avantazhe ose funksione.

EReader me ngjyra të reja të Amazon mund të jetë më e lira nga eReaders me ngjyra

Siç kemi mësuar, eReader me një ekran me ngjyra do të prodhohej në Kinë, në një fabrikë Amazon, por menaxhimi i projektit do të jetë në Hollandë, ku Amazon ka një delegacion i cili është përgjegjës për krijimin dhe prodhimin e këtij eReader . Prodhimi tashmë do të fillonte dhe pajisja pritet të dalë në treg deri në fund të këtij viti. Dhe meqenëse është bërë në BE, pajisja nuk do të rrjedhë nga FCC, kështu që deri në Disa ditë para fillimit nuk do të dimë asgjë për këtë eReader që do të revolucionarizojë tregun për eReaders dhe ebooks. Për shumë vite, ekrani me ngjyra ka qenë një kërkesë e pakënaqur nga përdoruesit. Një kërkesë që detyroi shumë përdorues të përdorin tabletën si eReader, diçka që mund t’i ketë ditët e numëruara.

Edhe pse kjo pajisje do të jetë domethënëse për këdo që lexon libra elektronikë, e vërteta është se librat kanë akoma një jetë të gjatë dhe mund të jenë Dashamirët e eReader nuk e ndryshojnë eReader-in e tyre njëngjyrësh për këtë model Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.