Allende, Espinosa, Asensi, Villar, Moccia ... 8 shitësit më të mirë të këtyre muajve

Disa sapo kanë dalë dhe disa kanë dalë në treg për një kohë, por ato tashmë kryesojnë listat më të shitura. Mbiemrat si ALlende, Espinosa, Asensi, Villar, Moccia, Hess, Monfort ose Del Val ata janë autorët shitesi me i mire që spikasin në këtë gjysmë të parë të vitit. Le të rishikojmë Titujt nga këto hite të reja nga shkrimtarët e përdorur për ta.

Petal i detit të gjatë - Isabel Allende

Allende është më shumë se përdoret për statusin e shitësit më të mirë. Kjo është historia e tij më e fundit.

Ne do të shkojmë në Luftën Civile me mjekun e ri Víctor Dalmau i cili, së bashku me mikun e tij pianist Roser Bruguera, duhet të largohen nga Barcelona në mërgim në Francë. Ata lundrojnë në Winnipeg, një anije e regjistruar nga poeti Pablo Neruda që çoi më shumë se dy mijë spanjollë në Kili. Aty ata priten si heronj dhe do të integrohen në shoqërinë e vendit deri në grusht shteti që përmbysi Dr. Salvador Allende, shoku i Viktorit për shkak të dashurisë së tyre të përbashkët për shahun.

Gjëja më e mirë për të shkuar është të kthehesh - Albert Espinosa

Një tjetër që e kalon ditën duke qenë një shitës më i mirë është Albert Espinosa. Dhe kjo është e juaja propozim i ri në linjën e tij të zakonshme të ton optimist me shënime filozofike. Isshtë një histori rreth kujtimeve, faljes dhe dashurisë që në një ditë, 23 Prill, midis qytetit të Barcelonës dhe ishujve Ischia dhe Menorca.

Qiri - Juan Del Val

Del Val ka qenë Çmimi i Romanit Pranverë 2019 me këtë libër ku takojmë Candela. Ajo është një grua rreth të dyzetave me një jetë normale, e mësuar me vetminë, shumë e vëmendshme dhe me një sens të thartë humori. Me pak fjalë, portret i një gruaje unike.

Sakura - Matilde Asensi

Bestseller i vazhdueshëm, Asensi merr një kthesë me këtë roman ku traditat e kulturës japoneze me pikturë impresioniste, shtypje ukiyo-e dhe art rrugor. Si një alegori e gjithë kësaj dhe gjithashtu e personazheve dhe historia, ekziston ajo lule qershie, titulli sakura, i cili gjithashtu simbolizon bukurinë dhe kalueshmërinë e jetës. Të gjitha për të zbërthyer enigmat e zhdukja e një pikture të Van Gogh blerë nga një milioner japonez.

Një mijë net pa ty - Federico Moccia

E pamundur të lexosh emrin e këtij italiani dhe të mos mendosh për libra të vazhdueshëm më të shitur. Kjo është pjesa e dytë e Sonte më thuaj që më do. Kthehuni te Sofja, protagonistja, e cila pas një pauze në Rusi, vendos të rregullojë jetën e saj të dashurisë. Por në një udhëtim në Siçili për të vizituar prindërit e tij ai do të zbulojë një sekret familjar do të ndikojë thellë tek ju.

Gratë që blejnë lule - Vanessa Monfort

Literatura në femër më pesë gra të cilët jetojnë në qendër të një qyteti dhe zakonisht blejnë lule për të arsye të ndryshme: për dashurinë e tij të fshehtë, për zyrën e tij, për t'i pikturuar ata, për klientët e tij, ose ... për një njeri të vdekur. Dhe kjo është protagonistja që tregon historinë e saj.

Shtëpia gjermane - Anna Hess

Një histori tjetër e një protagoniste femër është ajo e Eva bruhn, jeta e së cilës sillet rreth Shtëpisë Gjermane, restorant tradicional të drejtuar nga prindërit e tyre dhe ku të gjithë ndajnë ditën e tyre të përditshme.

Por në 1963 fati e bën Evën të duhet të veprojë interpretues në gjykimin e parë të Auschwitzpavarësisht kundërshtimit nga familja e tij. Dhe kur shkon përkthimin e dëshmive të të mbijetuarve, zbuloni tmerrin e kampe përqendrimi dhe një pjesë e historisë së fundit që nuk dija për të.

Anija e fundit - Domingo Villar

Nuk ka rëndësi se kanë kaluar dhjetë vjet nga botimi i librit të tij të mëparshëm, të njëjtat që ndjekësit e tij më të devotshëm kanë qenë duke pritur për këtë dorezim i ri të një çështje tjetër për të Inspektori i vigos Leo Caldas. Ia vlente sepse Villar ka ripozicionuar në majë nga autorët më të shitur. Një shembull i kombinim perfekt midis histori e mënyrave dhe mjediseve, roman detektiv dhe ato karaktere që ata u lidhën me të vite më parë zemër të lexuesve tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.