Edicioni i kufizuar i "Star Wars Anthology" nga Planeta Cómic

Nëse ju pëlqen bota e komikëve dhe në të njëjtën kohë jeni të apasionuar pas gjithçkaje që rrethon një nga sagat më të mira të shpikura ndonjëherë, Star Wars, ju jeni me fat! Shtëpia botuese Planeta, posaçërisht Planet komik, paraqet si një risi këtë edicion të kufizuar ideal për t'i dhuruar vetes këtë Krishtlindje ose për t'ia dhënë një anëtari të familjes ose mikut që e do këtë botë. Një dhuratë me të cilën nuk do të dështoni nëse jeni 100% i sigurt që ky person është një lexues i pasionuar i botës së komikëve dhe veçanërisht botës Darth Vader.

Çfarë mund të gjejmë në këtë botim të kufizuar?

Të dhënat e librit

Botuesi: Planet komik
Tema: Komik - Komik për të Rinjtë - Young American Independent
Koleksioni: Star Wars: Marvel Compilates - Star Wars Series: 40th Anniversary Anthology
Numri i faqeve: 384 páginas
Çmimi: 77 euro

Përmbledhje e librit

Me rastin e 40 vjetorit të sagës, Planet komik redakton këtë antologji spektakolare "Legjendat" që shërben si një përmbledhje e 40 viteve të Luftërave të Yjeve në komike (1977-2017). Që përmban?

 • Material ekskluziv nga Roy Thomas, autori i komikut të parë në licencë.
 • Edicion luksoz, i kufizuar dhe i numëruar. Vëllim i vetëm.
 • Në një rast luksoz me një mbulesë speciale Esteban Maroto.
 • Përmbajtja: Star Wars 1 (1977), Dark Empire 1-2 (1991), Crimson Empire 2-3 (1998), Darth Maul 1 (2000), Empire 1-2 (2002), Star Wars 59 (2003), Knights of the Old Republic 0-1 (2006), Legacy 1 (2006), Star Wars 1 (2013), The Star Wars 1 (2013).

Autorët e secilit prej librave që përmban ky komplet janë:

 • Imazhi i kopertinës dhe kutisë: Autori: Esteban Maroto // Bojëra dhe ngjyra: Santi Casas
 • Star Wars 1977 Skenari: Roy Thomas // Vizatimi: Howard Chaykin
 • Perandoria e Errët (1991) Skenari: Tom Veitch // Vizatimi: Cam Kennedy
 • Crimson Empire (1998) Skenari: Mike Richardson dhe Randy Stradley // Vizatimi: Paul Gulacy
 • Darth Maul (2000) Skenari: Ron Marz // Vizatimi: Jan Duursema
 • Perandoria (2002) Skenari: Scott Allie // Vizatimi: Ryan Benjamin
 • StarWars (2004) Skenari: John Ostrander // Vizatimi: Brandon Badeux
 • Kalorës të Republikës së Vjetër Skenari: John Jackson Miller // Vizatimi: Brian Ching dhe Udhëheqësi i Udhëtimit
 • trashëgim Skenari: John Ostrander // Vizatimi: Jan Duursema
 • StarWars (2013) Skenari: Brian Wood // Vizatimi: Carlos d'Anda
 • Luftërat e Yjeve (2013) Skenari: JWRinzler // Vizatimi: Mike Mayhew
 Dhe ju, a lexoni komike apo jeni më shumë në romane?

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.