Shkrimtarët britanikë vlerësojnë Brexit

JK Rolling

23 qershor rezultati i referendumit për Brexit, qëllimi politik i MB për largimin nga BE, përfundoi me 52% të votave në favor të prishjes me Eurozonën, një fakt që përveç që nuk ka kënaqur shumicën që votoi për të qëndruar, fillon të krijojë një faj të caktuar midis atyre që votuan pro po, një pagëzuar tashmë si regexit.

Një ngjarje që gjithashtu ka revolucionarizuar internetin dhe ndër pasojat e së cilës gjejmë ndërveprimin e atyre shumë njerëzve Shkrimtarët britanikë që kanë vlerësuar Brexit në rrjetet sociale si Twitter, një nga më të zakonshmet për mendime të shkurtra, por të mprehta.

Magji në kohë të trazuara

JK Rowling aludoi në magji për të zgjidhur problemin e Brexit fundjavën e kaluar ndërsa Paula Hawkins, autore e librave më të shitur The Girl on the Train, vazhdoi të punonte pavarësisht se nuk ishte simpatike ndaj prishjes së Mbretërisë së Bashkuar dhe Eurozonës.

Shembuj se si rrjetet sociale janë bërë kanale për mendime nga e gjithë bota, përfshirë disa shkrimtarë të cilët si intelektualë dhe modele në të gjithë botën nuk kanë qenë në gjendje të shmangin shfaqjen e mendimit të tyre në lidhje me Brexit.

Rowling ose Hawkins janë bashkuar me shumë autorë të tjerë si Neil Gaiman ose Salman Rushdie, të gjithë në favor të qëndrimit në BE dhe denoncimin e një të ardhme gri për Mbretërinë e Bashkuar, ekonominë e saj dhe po, kulturën e saj gjithashtu.

Galeria e mendimeve është e gjerë, e fuqishme dhe shumë e zhytur në mendime:

Këto Autorë britanikë që vlerësojnë Brexit konfirmojnë refuzimin e pjesës më të madhe të MB për t'u larguar nga BE.

Një tjetër gjë është se vendime të caktuara mund të jenë të kthyeshme.

Çfarë mendoni për Brexit?

 

 

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.