Lajmet editoriale këtë javë (4 - 8 korrik)

Lajme editoriale

Lajmet editoriale nuk janë njoftuar për një kohë të gjatë sepse, me mbërritjen e verës, ka më pak lajme që botuesit na vënë në dispozicion. Në korrik nuk do të gjejmë shumë, megjithatë kam arritur të mbledh disa që mund t'i gjeni gjatë kësaj jave.

 "Alcatraz vs Bibliotekarët e Keq" nga Brandon Sanderson

Botimet B (Blloku) - 6 korrik - 320 faqe - Alcatraz # 1

Duke e konsideruar këtë vit si "vitin Sanderson" sipas Ediciones B, ata kanë vendosur të botojnë një nga veprat e këtij autori që synon audiencën e re. Si një autor që ka fituar një ndjekës të tillë me një audiencë të rritur, ky libër synon të arrijë një audiencë më të gjerë.

Kjo pjesë e parë e serisë Alcatraz luan një jetim që merr një thes rëre si një dhuratë për ditëlindjen, e cila trashëgohet nga prindërit e tij të zhdukur. Kjo çantë është vjedhur dhe Alcatraz dhe miqtë e tij duhet të kërkojnë atë pasi me të Bibliotekarët e Keq mund të kontrollonin mbretëritë e lira.

Shannon Kirk's "Metoda 15/33"

Botimet B - 6 korrik - 368 faqe - Autoconclusivo

Një vajzë gjashtëmbëdhjetë vjeçare e ndjeshme, shtatzënë, e cila është rrëmbyer. Një vajzë e cila me vendosmëri përqendrohet në shpëtimin e fëmijës që mban dhe në hakmarrje. Në këtë libër autori luan me vullnetin dhe zgjuarsinë e një vajze adoleshente të gatshme të ikë dhe të hakmerret.

Metoda 15/33 tashmë ka shitur të drejtat e filmit dhe do të përkthehet në më shumë se pesëmbëdhjetë gjuhë.

"Herezi" nga CJSansom

Botimet B - 6 korrik - 672 faqe - Autoconclusivo

Autori i "Dimrit në Madrid" dhe "Guri i zemrës" kthehet me një vepër të re historike.

Ne jemi të vendosur në 1546, kohë në të cilën Mbreti Henry VII po vdes dhe këshilltarët e tij, Katolikë dhe Protestantë, hyjnë në një luftë për pushtet. Kushdo që fiton do të marrë kontrollin e qeverisë. Në këtë histori, Shardlake do të bëhet një detektiv gjykate i cili, me kërkesë të mbretëreshës, përpiqet të rimarrë një dorëshkrim të rrezikshëm për të cilin vetë mbretëresha mund të dënohej me vdekje.

"Libri i Anës" nga Carmen Boullosa

Siruela - 6 korrik - 190 faqe - Autoconclusivo

"Ana Karenina e mrekullueshme, e bukur, asnjëherë më e bukur, është dielli i mesnatës"

Historia ndodh në 1905, vite pas vdekjes së Ana Karenina, në Shën Petersburg, në atë kohë do të ndodhë një demonstratë punëtore e udhëhequr nga At Gapon dhe anarkistët e disa sulmeve që ishin të pasigurta. Këtë herë është djali i Ana Karenina, Sergio, ata synojnë t'i japin carit një portret të nënës së tij, megjithatë, kur e kërkojnë, Claudia, gruaja e Sergio, gjen një dorëshkrim të shkruar nga vetë Karnina.

"Lajmëtari i ëndrrave të pamundura" nga Nieves García Bautista

Shuma e letrave - 7 korrik - 552 faqe - Përfundimtar

Lajmëtari i ëndrrave të pamundura është një libër që dikur u botua dixhitalisht dhe tani merr formën e një libri fizik.

Protagoniste është Marie, e cila punon si lajmëtare në Madrid dhe imagjinon se ajo është emisare e sekreteve dhe ëndrrave me secilën paketë që sjell, duke menduar se ato mund të jenë mesazhe dashurie, dhurata speciale, një letër pajtimi apo diçka e ngjashme.

Marie ishte me origjinë nga një qytet në Francë, por ajo e la familjen e saj për të ardhur në Madrid për një qëllim. Me ndihmën e punës tuaj, ju do të zbuloni shumë njerëz që do të përfundojnë të jenë pjesë e jetës tuaj. Të gjithë kanë diçka të përbashkët: të gjithë kanë një ëndërr dhe Marie është më se e gatshme t'i ndihmojë ata ta arrijnë atë.

"As in Oz Nowhere" nga Danielle Paige

Shkëmbor editorial - 7 korrik - 152 Faqe - Dorothy Must Die # 0

Në shtator do të botohet libri "Dorothy must die" dhe shtëpia botuese Roca ka vendosur të botojë parathënien, "As në Oz askund", në format dixhital në mënyrë që të mund të futemi në histori.

Dorothy është shtriga e re e keqe që jeton në Oz. Ky parathënie është një riinterpretim "shumë roman" i klasikes që ka fituar miliona lexues në të gjithë botën. Në historinë origjinale, Dorothy goditi takat e saj tre herë dhe u kthye në Kansas. Ky ishte fundi, por pyet autori, a përfundoi vërtet atje?

Dorothy e gjen veten duke jetuar e lumtur me tezen e saj, por kur merr një dhuratë misterioze që shfaqet në pragun e saj për ditëlindjen e saj, ajo zbulon se do të jetë në gjendje të kthehet në qytetin që e bëri atë një yll. Ajo është e ngazëllyer për mundësinë e ribashkimit me miqtë e saj, por së shpejti do të kuptojë se Oz ka ndryshuar, dhe po ashtu edhe ajo.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.