5 lajme për Tetorin. Biografitë, nostalgjia dhe… Harry Hole

arrin Tetor dhe vjeshta e plotë, dhe botuesit tërheqin pesha të rënda për sezonin. Këto janë Lajme 5 të zgjedhur nga autorë të shenjtëruar si p.sh. JJ Benítez, Dolores Redondo ose Jo Nesbø. Dhe dy prekje të tjera, njëra prej tyre nostalgji superpopo për ata prej nesh që tashmë kanë një moshë, dhe një tjetër për dashamirët e të mëdhenjve Elton John. Le të shohim.

Kam lexuar edhe Super Pop - Javier Adrados dhe Ana Rius

Po edhe une. E bleva çdo të enjte në mesditë pasi la shkollën e mesme dhe ishte M THE SHUM. Super pop Shtë pjesë e kujtesës jetësore të mijëra adoleshentëve që ishin në vitet '80. Postera dhe foto me bollëk nga të gjitha grupet tona të preferuara, intervista, dëshmi romantike të përvojave të para, llajmet më të mira në skenën muzikore të asaj kohe.

Më shumë i drejtuar audiencës femërore, tani Havier Adrados, mitoman dhe blerës i revistës, së bashku me Ana Rius, i cili e drejtoi atë gjatë asaj dekade të paharrueshme, na e sjell këtë libër haraçesh.

Unë Elton John - Njëutopi

Rebelët e Reginald Dwight, ose çfarë është e njëjtë, Elton John, muzikant britanik i papërshkueshëm nga zjarri dhe mjeshtëror. Një autobiografi që pretendon të jetë një portret sa i sinqertë aq edhe i thellë, por edhe i lumtur për jetën e tij.

Figura e tij është një nga më të admiruarat, të ndjekura dhe të dashura në skenën muzikore botërore dhe se jeta që ai na tregon është gjithashtu plot momente dramatike. Nga refuzimi i veprave të tij të para do të arrijmë në çmendurinë e Super yll që kopjoi tabelat e shitjeve. Të gjitha të lara me miqësitë tuaja me John Lennon, Freddie Mercury ose George Michael, dhe varësi të tjera dhe secretos që tani na zbulon.

Fytyra veriore e zemrës - Dolores Redondo

Me më shumë se 600 páginas Arrin romani i ri nga Dolores Redondo, ku ajo merr karakterin e Amaia salazar, inspektori i trilogjisë së tij të famshme Baztán, por tani në rininë e tij.

Dhe është se shumë kohë para atyre krimeve që tronditën luginën e Baztanit, ai mori pjesë në një kurs të shkëmbim për oficerët e policisë së Europolit në Akademinë e FBI-së, në Shtetet e Bashkuara. Romani na tregon për atë udhëtim të të mësuarit dhe dëshmon se do të çojë drejt tij New Orleans dhe kjo do ta vendosë atë, kurrë më mirë të thënë, në qendër të një uragan dhe një vrasës serial.

Ditari i Eliseut - JJ Benitez

Ajo që mungonte për të përfunduar serinë e gjatë dhe të stërmadhe të Kali i Trojës. Dhe është akoma e madhe sepse ato janë 816 páginas ato që na sjell ky ditar i Eliseut, piloti i dytë të operacionit sekret Kali i Trojës. thelbësor për ndjekësit e shumtë të kësaj sage shitesi me i mire ku do të njihen dhe zgjidhen - gjoja - të gjitha gjëegjëzat që mbeti.

Thikë - Jo Nesbø

Harry Hole. Gjithçka është thënë. Thatshtë që unë nuk do të duhet të vazhdoj. Dashnorët e pakushtëzuar dhe të pakushtëzuar pa rezerva apo paragjykime të kësaj krijese të lindur nga imagjinata dhe dora e Jo Nesbø nuk kanë nevojë për më shumë argumente ose arsye, vetëm Harry.

Nuk ka rëndësi se për çfarë vuajmë apo pendohemi, çfarë do të na ndodhë. Jemi mësuar. Ne kemi shumë ushtarakë, shumë roje dhe shumë arrestime me atë polic Viking gjysmë të çmendur, të egër dhe alkoolik. Asgjë nuk ndodh nëse tani Rachel, gruaja e tij tashmë e vetmja që ka arritur të dashurojë, e hedh atë të jetës së tyre. Nuk ka rëndësi nëse kthehem përsëri punojnë në departamentin e mallkuar të policisë së Oslos ku nuk mund të hetojë se kush dëshiron, a përdhunues i shumëfishtë të cilin ai e futi në burg vite më parë dhe që sapo ka vuajtur dënimin. Dhe nuk ka rëndësi piu perseri dhe çohu një mëngjes pa kujtuar asgjë dhe me gjak në duar.

Kjo do të thotë, nuk ka rëndësi se babai i tij zotëri ka shpikur i poshtri umpteenth për të ose vendosni ta ngarkoni atë në të ardhmen e afërt. Ne nuk na intereson. Ne do ta adhurojmë përjetësisht atë kafshë. Dhe ne do ta falim Nesbø. Për na dhënë një nga personazhet më të mirë të romanit të krimit që janë shkruar. Dhe sepse do të jetë këtu duke paraqitur këtë Thikë më 25, duke përfshirë një takim me lexuesit. Libri del në shitje më 17.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Francisco Andrade dijo

    Nesbo i fundit që lexova ishte Macbeth (638 faqe) në 2018. Mirësevini në titullin e ri.