Çfarë pritet nga "Harry Potter dhe fëmija i mallkuar"?

Përgatitja Harry Potter dhe Fëmija i Mallkuar

Ka mbetur gati një muaj që libri i tetë Harry Potter të shfaqet në të gjitha libraritë, një libër që autori i tij e ka quajtur Harry Potter dhe fëmija i mallkuar. Ky roman nuk është vetëm një roman i papritur, por gjithashtu ka një promovim të papritur.

Kështu, gati dy muaj para nisjes së tij, është shfaqur premierë një shfaqje që aludon në roman. Kjo shfaqje duket se ka të njëjtën histori që do ta gjejmë në roman, por shumë tashmë paralajmërojnë se nuk është e njëjta gjë. Ndërsa libri do të jetë një roman që do të vazhdojë sagën Harry Potter. Shfaqja është skenar nga Rowling, Tiffany dhe Thorne, kështu që autorësia nuk është e njëjtë dhe priten ndryshime të mëdha.

Dhe përkundër faktit që autori dhe pronari i të drejtave e ka kërkuar atë nuk tregohet asgjë nga puna, E vërteta është se askush nuk ka folur gjëra të jashtëzakonshme për të, kështu që duket apo të paktën gjithçka tregon se romani do të jetë zhgënjyes për shumë tifozë të aventurave të magjistarëve të rinj.

Shfaqja e Harry Potter dhe Fëmija i Mallkuar nuk është aq i suksesshëm sa pritej

Pavarësisht, pritjet në të gjithë botën për Harry Potter dhe Fëmijën e Mallkuar janë të mëdha dhe pritet që jo vetëm bëhen shitje të mëdha të romanit por edhe piratët përpiqen të bëjnë të tyren me dorëshkrime ose kopje të fituara rishtas.

E vërteta është se shtatë romanet e para të Harry Potter ata pësuan mjaft ndryshime ndërsa Harry u plak. Ne kaluam nga një roman i parë i sinqertë me shumë pak probleme në vdekjen e rëndë të personazheve të mëdhenj në sagë. Kështu që unë personalisht pres një roman të vështirë, të paktën mjaft ashpër dhe ku do të gjejmë një kështjellë shumë të ndryshuar të Hogwartsit, por Kush do të jetë horr në këtë fazë të re të Sagës? Çfarë prisni nga Harry Potter dhe Fëmija i Mallkuar?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.