A do të botohen njëkohësisht dy libra Një këngë me akull dhe zjarr?

George RR Martin

George RR Martin, autori i serisë A Song of Ice and Fire, është i njohur mirë për mbajtjen e tifozëve të tij në pritje të botimit të librave të tij, por një teori e re është shfaqur. një teori se dy romane të reja do të botohen në të njëjtën kohë.

Kanë kaluar 5 vjet që kur një Vallëzim me Dragons u botua në 2011, por "Erërat e Dimrit" dhe Një ëndërr e Pranverës duket se janë premtuese. A mundet që autori të ketë vendosur të botojë këto dy libra në të njëjtën kohë?

Spekulohet që pjesa e gjashtë e sagës mund të zbulohet në gusht nga Konventa Botërore e Shkencës, ku Martin do të marrë pjesë në panele, duke lexuar dhe nënshkruar librat e tij.

Arsyet e thashethemeve

Këto thashetheme bazohen në pritjen e gjatë për botimin e librit. Disa tifozë të Reddit e kanë sugjeruar këtë pritja për erërat e dimrit mund të ketë qenë më e gjatë se sa pritej për shkak të Martin që planifikonte të na befasonte të gjithë duke lëshuar "Një ëndërr të pranverës" në të njëjtën kohë.

Një arsye e mundshme për këtë mund të jetë mbrojtja e lexuesve nga prishësit që mund të shihen nga shikimi i serive të bazuara në libra.

Të presësh nuk është diçka e re

Në romanet e tij të mëparshëm ka pasur vonesa të gjata, në veçanti midis viteve 2000 dhe 2005 midis librave Stuhia e Shpatave dhe Festa e Korbeve dhe përsëri një tjetër pritje e gjatë midis këtij të fundit dhe Vallëzimit të Dragoit. Disa tifozë ndihen të paduruar dhe madje të barabartë disa i janë lutur Martinit që të kërkojë ndihmën e një bashkëautori, ndoshta Neil Gaiman. George RR Martín ende nuk u është përgjigjur këtyre kërkesave dhe  Zemërimi i tij ndaj tifozëve shqetësohej se ai do të vdiste para se të rritet fundi i sagës.

Sezoni i shtatë i serialit

Nga ana tjetër, është raportuar se seriali i bazuar në sagën A Song of Ice and Fire, Game of Thrones, ka planifikuar premierë sezonin e saj të shtatë në maj 2017, pasi të keni grumbulluar 23 nominime për Emmy Në javën e kaluar. Shpresa mbetet që autori do të botojë Erërat e Dimrit përpara atëherë, por tani për tani, pritja vazhdon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.