Korrik. 7 lajme editoriale për muajin e 7-të të vitit

arrin Korrik. Verë e plotë, nxehtësi e pandërprerë, pushimet kuintesenciale, përtacia në diell dhe koha e leximit par excellence nën ombrellë, ajrin e kondicionuar ose në shiritin e plazhit. I zgjedh këto Lajme 7 për shije të larmishme. Pak nga rrëfimi aktual, disa nga e zezë dhe historike, një prekje e autoayuda dhe, natyrisht, nga erotizëm, dhe një klasik shumë i errët i përshtatur komik. Le të shohim..

Fundi i shikimit - Stephen King

Ky titull është fundi i thirrjes Trilogjia e Bill Hodges me të cilën mjeshtri i zhanrit horror filloi Z. Mercedes dhe vazhdoi me Kush humb pagat. Detektivi në pension Hodges kthehet dhe tani drejton një agjensi private hetimi me Holly. Lajmet që keni një Kanceri i pankreasit dhe vetëm muaj për të jetuar nuk i ndalon Hodges të hetojë a seri vetëvrasjesh që kanë një pikë të përbashkët: të gjithë të vdekurit kishin lidhje Brady hartsfield, i famshmi Mercedes

Hodges dhe Holly u larguan nga vrasësi në një gjendje vegjetative në të cilën vijon. Por mjeku i spitalit i ka dhënë ilaçe eksperimentale që i janë dhënë. fuqitë e reja, duke përfshirë aftësinë për të lëvizur objekte të vogla me mendje dhe për të hyrë në trupat e njerëzve të prekshëm. Dhe Brady synon të arrijë të njëjtët adoleshentë që i shpëtuan vdekjes, edhe pse ajo që dëshiron vërtet është të tërheqë Hodges.

Të gjitha verat e botës - Monica Gutierrez

Mónica Gutiérrez ka lindur dhe jeton në Barcelonë. Ajo ka një diplomë në Gazetari dhe në Histori. Kombinoni shkrimin me mësimdhënien. Titulli i këtij romani nuk mund të ishte më i përshtatshëm për këtë kohë. Na tregon historinë e Helena, e cila është e vendosur të martohet në Serralles, qyteti i të gjitha verave të saj të fëmijërisë. Atje ai kthehet në shtëpinë e prindërve të tij në përgatit dasmën dhe të bashkohen me vëllezërit dhe nipat e tij. Por atëherë Helen do të pengohet Bërsi për kafshët, një mik i mirë të cilin e kishte humbur nga sytë dhe jeta e tij në fshat është përmbys.

Gratë që duan shumë - Robin Norwood

Pak nga autoayuda për ato gra që duan shumë dhe gjithashtu duhet të mësojnë të jenë në gjendje të duan veten për përfitimet e marrëdhënies së tyre gjithashtu. Norwood ndihmon gratë e varura nga kjo lloj dashurie e varur dhe tepër e duruar për të njohur, kuptuar dhe ndryshuar mënyrën e dashurisë së tyre. Dhe e bën atë përmes dëshmi dhe histori mbështetur nga një program rikuperimi.

Tabu e shijshme - J. Kenner

Dhe në këto data si të mos josheni nga pak erotizëm? J. Kenner është një nga emrat më të mëdhenj në romancën erotike.

Autor i trilogjive i zymtë (i bërë prej Më zgjidhMe posedo Më duaj) Dhe Desire (formuar nga KërkohetJoshur të kuqe të nxehtë), tani vjen me denoncimin e të fundit, Mëkat, e cila është vendosur në një botë luksi, misteri dhe pasionesh më të ndaluara.

El Romancë e stuhishme mes Jane dhe Dallas Ai vazhdon të kërcënohet jo vetëm nga keqkuptimi i të dashurve të tij, por nga dikush që dëshiron t'i dëmtojë ata dhe gjithsesi dëshiron ta marrë atë. Dallas nuk e di se kush qëndron pas këtyre kërcënimeve, por ai e di që pa Jane në krah të tij, asgjë nuk do të ishte e njëjtë. Atëherë ajo desapears dhe Dallas do të bëjë gjithçka për ta gjetur dhe shpëtuar.

Fakte të pazakonta të Luftës së Dytë Botërore - Jesus Hernandez

Pak nga Histori për më të dashuruarit e zhanrit dhe veçanërisht të Luftës së Dytë Botërore, se ne jemi shumë. Këtë herë kemi vendosur ta shoqërojmë tragjedinë me anekdota, ngjarje të papritura ose episode heroike nxjerr në pah për të admiruar. Nëse shtojmë një narracion argëtues, ne e përmirësojmë leximin edhe më shumë.

Dhe disa nga ato episode janë të famshmet loje futbolli të filmit Evazion apo fitore që u mbajt në Kiev, midis Dinamos dhe një ekipi gjerman, dhe që përfundoi tragjikisht. Po ashtu se Gjermania arriti të pushtonte territorin britanik si ishujt Channel, ose që Hitleri ofronte një shpërblim për këdo që kapte aktorin gjallë Klark gable, i cili ishte në ekuipazhin e një bombarduesi amerikan.

Neroni i rremë - Lindsay Davis

Lindsey Davis është konsideruar që atëherë Agatha Christie e Perandorisë Romake (nga njerëz si Santiago Posteguillo) deri në perandoresha e intrigave historike. Dhe po Didius Falco është detektivja më e njohur e antikitetit të trilluar, vajza e tij e adoptuar Flavia albia ai nuk është shumë mbrapa dhe i ka mësuar të gjitha hilet e tij. Këtë herë e kemi në një rast të ri.

Dhe është se që kur ai vdiq në vitin 68 nga dora e tij, thashethemet vazhdojnë të përhapen në të gjithë Romën dhe ta sigurojnë atë perandori nero është gjallë dhe i gatshëm për të kërkuar fronin e tij. Ata madje e marrin atë si të mirëqenë pasi ai ka arritur kryeqytetin e Perandorisë.

Flavia Albia do të jetë e ngarkuar të zbulojë se çfarë është e vërtetë në kërcënim, megjithëse ai nuk i pelqen te punoje për perandorin Domitian. Por familja e Flavia ka nevojë për paratë e komisionit. Dhe për të zgjidhur rastin Flavia nuk do të ketë zgjidhje tjetër përveç se të depërtojë vende të rrezikshme, të tregtojnë me spiunë dhe të shmangin vrasësit dërguar nga tradhtari.

Vrasësi brenda meje - Devin Faraci dhe Vic Malhotra

Dhe nëse kam filluar me Stephen King, unë gjithashtu përfundoj me të sepse ai është ai që e fut këtë adaptim në komikun e një prej romaneve më të famshëm dhe të errët të Jim Thompson, mjeshtri i zhanrit i Amerikës së Veriut. Kjo shkruar nga Devin Faraci dhe vizatimet nënshkruhen Vik Malhotra. Vinjetat mbajnë tonin shumë të zi të tekstit origjinal, një vizion shumë i errët dhe i dendur i mentalitetit të një vrases serial në linjën e Charles Manson, por më herët.

Protagonist është Lou ford, një zëvendës sherif nga një qytet i vogël në Teksas. Të pavullnetshëm në detyrat e tij dhe me një karakter i supozuar i mërzitshëm dhe vetëkënaqësia është gjëja më e keqe që njerëzit mund të thonë për të. Ajo që ndodh është se këta njerëz nuk dinë për sëmundje Gati e vrau kur ishte i ri. Dhe ajo sëmundje përpiqet të rishfaqet në mënyrën më të keqe.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.