6 lansime editoriale për këtë nëntor. Per te gjithe.

arrin nëntor dhe përsëri ka nisje të mëdha nga botuesit dhe përpara fushatës së Krishtlindjes. Sot i sjell këto 6: çfarë ka të re dhe çfarë ndërton të titujve të suksesshëm dhe më të shitur. Për të gjitha shijet dhe emrat e mëdhenj në historike, e zezë, narrative, e mitur, plus vlera të reja. Le të hedhim një vështrim.

Rebeka dhe Xhulieta - Olga Palma Ocaña dhe Vanessa Alós Martín

Ne fillojmë me një histori dashurie mes dy vajzave ata e njohin njëri-tjetrin në punë. Kështu që realist dhe tonin autobiografike, protagonistët na tregojnë se si ata kurrë nuk kanë menduar se në fund të një afiniteti femëror mund të ketë diçka tjetër. Kështu, herë bashkë dhe nganjëherë veçmas, ata do të duhet përballeni me shoqërinë, të dashurit tuaj dhe mësoni ta doni veten ashtu siç janë.

Sekreti i zanave të yjeve - Çaj Stilton

Lexues të rinj, nga 7 vjet, ata kanë një këst të ri të Club de Tea, motra e Gerónimo Stilton dhe miqve të saj, se kësaj here do të shkojnë hapësirë. Fantazia dhe misteri që i shoqëron gjithmonë në aventurat e tyre, tani ata do të vizitojnë botën e Star Fairies. Dhe drita e yjeve po zbehet sepse Kometa, mësuese e harmonisë, është zhdukur. Tea dhe banda e saj do të duhet të arrijnë kufijtë e kozmosit për ta gjetur dhe për të rivendosur ekuilibrin e humbur.

Tregtia e yin dhe yang - Eduardo Mendoza

Mendoza kthehet me një histori e re e Rufus Battle në seritë që filluan me Mbreti merr. Përsëri me atë ndjenjën e humorit që e karakterizon atë, autori rishikon disa momente historike, kulturore dhe shoqërore të shekullit XX nga prizmi i protagonistit të saj.

Ne shkojmë në pranverë 1975 dhe ditët e Frankos janë të numëruara. Duke parë panoramën, Rufo Batalla planifikon kthimin e tij në Barcelonë. Por kur ai është gati të largohet nga New York ai merr një Propozimi i Princit Tadeusz Tukuulo çfarë ka të bëjë me planin e tij të çmendur rimarrë fronin e Livonia, një vend inekzistent.

asgje per te humbur - Lee Child

Shkrimtari i famshëm britanik me bazë në New York kthehet me titulli i dymbëdhjetë nga seriali për karakterin e tij të suksesshëm ish-ushtarak Jack Reacher. Këtë herë ai ka vendosur kaloj vendin nga verilindja në jugperëndim, pa bagazh dhe asnjëherë duke shikuar prapa. Por plani i tij prishet kur ai arrin Dëshpërim, një qytet i vogël dhe hermetik i Kolorado. Të huajt nuk janë të mirëpritur dhe policia e paralajmëron atë se do ta burgosë nëse ai shkel përsëri. Por sigurisht, ne po flasim për Jack Reacher-in e madh dhe ato kërcënime me të nuk funksionojnë. Ndryshe nga Do të qëndroj atje për të hetojë cilat sekrete ata fshihen në Dëshpërim.

Të gjitha më të këqijat - César Pérez Gélida

Për Nëntor 7 Pritet që të dalë Pérez Gélida i ri, i cili kthehet me një tjetër roman të markës së shtëpisë së tij. Këtë herë shfaqen disa Kufomat e homoseksualëve të vrarë në Berlinin Lindor nga fundi i Luftës së Ftohtë. Autoritetet nuk tregojnë asnjë interes për të hetuar çështjen derisa të bëhet një zyrtari i lartë i Stasit ai që vdes dhe që trajtoi informacione shumë të ndjeshme për shtetin.

Viktor Lavrov, me shumë përvojë në sjelljen e mendjes kriminale dhe inspektorit të largët të Kriminalpolizei, Otto bauer, do të jetë i ngarkuar me zgjidhjen e çështjes dhe ata do të shkojnë pas gjurmëve të një vrasësi të pamëshirshëm.

Mos u dorëzo - Harlan Coben

Dhe një tjetër titull i ri nga krijuesi i serialit Myron bolitar. Coben na çon te rinia e Napoleon Dumas, që në vitin e tij të fundit të institutit humbi vëllain e tij binjak në një aksident tragjik ndërsa ecte me të dashurën e tij. Disa ditë më pas, Maura Wells, dashuria e saj e madhe, gjithashtu u zhduk pa gjurmë dhe ai gjithmonë ka besuar se të dy ngjarjet kishin lidhje. Pesëmbëdhjetë vjet më vonë kur është polic nga qyteti ku ai u rrit, kanë mundësi t'i hetojnë ato tërësisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.