5 risi për nëntorin nga Gómez-Jurado, Jacobs, Stoker, Safier dhe Coben

Nëntori arrin me lajme interesante emra si ata të atyre 5 autorëve. Ne kemi një nga të mëdhenjtë e thrillerit kombëtar, Juan Gómez-Jurado. Për të suksesshmit Anne Jacobs me pjesën e dytë të vilës së tij të pëlhurave. Autorit amerikan të një romani krimi Harlan coben dhe të paktën popullore Davidi më i sigurt me një histori dashurie për t'u dukur. Dhe një mbiemër po aq i shquar dhe legjendar sa ai i fokist na tregon origjinën e krijesës së tij më të pavdekshme përmes stërnipit të tij dhe JD Barker.

Mbretëresha e Kuqe - Juan Gómez-Jurado

Gómez-Jurado është një nga autorët më të lexuar të thriller kombëtar. Disa prej nesh kanë akoma shijen e Shenja në buzë dhe tani vjen ky roman i ri tjetër Nëntor 8.

Përmbledhja e saj zyrtare na tregon për një protagonist shumë të veçantë të quajtur Antonia scott. e tij inteligjencë e jashtëzakonshme është një dhuratë dhe në të njëjtën kohë një mallkim. Ai ka arritur të shpëtojë shumë jetë falë saj, por edhe ka humbur gjithçka. Dhe kështu tani koha kalon ngecur në banesën e saj në Lavapiés pa dashur të dijë asgjë për botën dhe tek i cili nuk ka ndërmend të kthehet sepse nuk ka më asnjë interes për të

Dhe nga ana tjetër kemi inspektori Jon Gutiérrez, i cili akuzohet për korrupsion dhe pezullohet nga punësimi dhe paga. Eshte per një polic i mirë që hyri në një rrëmujë shumë të komplikuar dhe as ju nuk keni shumë për të humbur. Atëherë pranoni Propuesta që e bën atë një të huaj misterioze: kërkoni Antonin dhe nxirreni nga izolimi në mënyrë që ai të kthehet në atë që po bënte. Të gjitha në këmbim të pastrimit të emrit të tij. Duket si një detyrë e lehtë. Por thjesht duket sikur.

Vajzat e fshatit të pëlhurave - Anne Jacobs

edhe më 8 del në shitje pjesa e dytë të kësaj saga historike romantike nga gjermanja Anne Jacobs, një tjetër sukses i botimit të kohëve të fundit. Filloi me Fshati i pëlhurave, një nga leximet e mia këtë verë.

Ne ndjekim në Augsburg, por ne jemi të plotë Lufta e Parë Botërore në vitin 1916. Rezidenca Melzer është shndërruar në a spital ushtarak (dremitje mjaft e dukshme për serialin televiziv Downton Abbey, të cilit pa dyshim kjo sagë i kushton haraç). Vajzat e familjes po punojnë si infermiere gjë që ndihmon edhe shërbimi.

Marie, shërbëtorja e dikurshme dhe tani gruaja e Paul Melzer, djali i madh, sdhe përgjegjës për fabrikën e pëlhurave ndërsa burri i saj është zhdukur. Atëherë ju merrni lajmin e tmerrshëm se kunati i tij ka rënë në luftë dhe Paul është zënë rob. Ai i kapërcen këto rrethana dhe do të luftojë për të ruajtur trashëgiminë familjare. Kështu që ai nuk i heq shpresat për ta parë Paul përsëri dhe nuk ndalet së punuari në fabrikë. Por pastaj vjen një karakter i ri, Ernst von Klippstein, e cila do të fiksohet në Marie.

Kjo sagë do të përfundojë me pjesën e tretë të titulluar Trashëgimia e fshatit të pëlhurave.

mos flisni me te huaj - Harlan Coben

Harlan Coben është një nga shkrimtarët më të njohur të romanit të krimit në Amerikën e Veriut falë serisë së tij me 11 tituj mbi avokatin, ish-basketbollistin dhe hetuesin Myron bolitar. Por ai është gjithashtu autor i disa thrillers më shumë si Mos i tregoni askujt, Gjashtë vjet o Të pafajshmit. 1Nëntor 5 Ky i ri del në shitje.

Na tregon historinë e Adam Çmimi, i cili gëzon një jetë të qetë, një familje, një shtëpi të shkëlqyeshme dhe një punë të mirë. Por një ditë një i huaj i afrohet dhe pëshpërit diçka shumë intime jo Adami nuk pritet. Dhe pastaj gjithçka që besoja në ndryshon. Ju dëshironi të injoroni ato që ju janë thënë, por nuk mundeni. Dhe ai kthehet në shtëpi për të zbuluar nëse ato që i huaji i ka thënë janë të vërteta. Por rezulton se çështja e Adamit nuk është e vetmja.

Drakula, origjina - Drace Stoker dhe JD Barker

Në të vërtetë u botua në mes të tetorit, por ia vlen ta paraqisni atë në një muaj si ky që fillon. Ajo paraqitet si parathënie e një miti të letërsisë botërore, Drakula, dhe është frymëzuar nga shënimet dhe tekstet e shkruara nga vetë Bram Stoker. Nënshkruar nga stërnipi i saj Kanadez Drajker stoker y JD Barker, autori i një bestselleri tjetër të zhanrit të zi, Majmuni i katërt. Në të ato na zbulojnë jo vetëm origjina e Drakulës dhe ajo e Bram Stoker, por historia e gruas enigmatike që i lidh ato.

Të dy kishin akses ekskluziv në dosjet personale të familjes. Dacre Stoker i ka kushtuar shumë nga jeta e tij ruajtjes së trashëgimisë së të afërmit të tij të shquar. Kështu që ju e njihni mirë materialin (Shënime dhe ditarë të shkrimtarit Irlandez) me të cilën ai dhe Barker punuan.

Romani që ne e njohim si Dracula në të vërtetë fillon në faqen 102 të dorëshkrimit origjinal. 101 faqet e para u hoqën nga redaktori si shumë të frikshme për lexuesit. Dhe supozohet se Bram Stoker besoi në ekzistencën e vampirëve dhe në ato faqe shpjegoi pse.

Balada e Maksit dhe Amelisë - David Safier

Romancieri dhe skenaristi gjerman David Safier zinxhir bestseller nga Karma e mallkuar, botuar në 2009. Me histori qesharake dhe të dashura si Jezusi më do mua, Karma me shume dreq, Unë jam unë ... ose Ufamilje të lumtur, Ai është një nga shkrimtarët evropianë më të lexuar dhe të ndjekur.

Në fund të nëntorit mbërrin ky roman i ri që do të entuziazmojë adhuruesit e qenve. Dhe është se protagonistët janë Shenja, një qen i egër që humbi një sy në një përleshje dhe nuk është në gjendje të imagjinojë se dikush mund ta donte ndonjëherë atë. Gjithashtu, ai jeton në një deponi Naples. Aty do të takoheni Max, një qen shtëpiak që ka pasur një jetë të lumtur me mjeshtra të mirë. Maksi ka humbur dhe nuk duket sikur ai mund ta gjejë shtëpinë e tij përsëri. Scar, të cilin Max i riemërton si Amelie, vendos ta shoqërojë atë rrugës për në shtëpi.

Kështu do ta bëjnë Një udhëtim i gjatë ku të dy duhet të përballen me të gjitha llojet e rreziqeve. Dhe ata do ta zbulojnë këtë shpirtrat e tyre janë lidhur që nga agimi i kohës kur qentë dhe burrat udhëtuan tokën së bashku në pako. Ata gjithashtu do të zbulojnë ekzistencën e një antagonist që gjithashtu i ka gjuajtur dhe vrarë gjithmonë. Kështu që ata do të duhet të vazhdojnë të përpiqen t'i mbijetojnë fatit të tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Doina Yeretzian dijo

    Faleminderit që pranuat kërkesën time