5 Njoftime Redaktuese të Lajmeve për Gushtin

Në këtë muaj të ri të Gusht Këtë vit atipik tregu i botimeve vazhdon të lëvizë. Këto janë 5 lëshime të reja editoriale për të gjitha shijet. Që kur Paulo Coelho a Pierre Lemaitre, duke kaluar debutimin e Gretchen berg. Le të hedhim një vështrim.

Mënyra e shigjetarit - Paulo Coelho

Pasuesit besnikë të mjeshtrit të prozës midis poetikes dhe filozofisë që është Paulo Coelho janë me fat me këtë titull të ri.

Na tregon historinë e TetsujaÇfarë është ajo shigjetari më i mirë në vend dhe jeton në pension në një luginë të izoluar. Një ditë arrin një tjetër harkëtar që e sfidon atë dhe Tetsuya, i cili e pranon sfidën, i tregon se aftësia teknike nuk është e mjaftueshme për të fituar. Një djalë i ri nga fshati i kërkon që të tregojë njohja juaj, por ai e paralajmëron atë se mund t'i mësojë rregullat, por është ai që duhet të punojë për veten e tij. Kështu që Tetsuya fillon ta mësojë dishepullin e tij se rruga misterioze e shigjetarit, i cili është një realitet udhëtimi i një jete.

Krahët e Sofit - Alice Kellen

Alice Kellen është shkrimtar roman romancemë shumë është elegant tani brenda universit të madh të autorëve të zhanrit. Ky libër i ri ishte planifikuar të dilte në janar, por rrethanat e kanë bërë atë të mbërrijë për në 25 të këtij muaji.

Tregon historinë e Sophie në momentin në të cilin Simon, të cilin ajo e konsideron dashurinë e madhe të jetës së saj, vendos ta lesh. Pastaj fillon një rrugë plot dyshime, trishtim dhe pasiguri në të cilën një ditë takohet Koen, kush do t'ju tregojë se jeta gjithmonë ka një arsye të re për të vazhduar ta jetojë atë. Vendosur në Amsterdam, Merret me çështje të tilla si vetëvlerësimi, familja ose miqtë përtej botës së çiftit si timoni i vetëm i dashurisë.

protokolli - Robert Villesdin

Robert Villesdin është pseudonim pas së cilës është një Ekonomist dhe konsulent katalanas i njohur dhe me përvojë të gjatë në biznesin familjar. Tani ai i është përkushtuar shkrimit të përvojave të tij në formën e një romani.

Për të kapur atë që ka ndodhur para dhe gjatë recesioni i fundit ekonomik me historinë e Luftoni për pushtet në gjirin e a biznes familjar. Por autori gjithashtu përdor humor dhe ironi midis personazheve dhe skenave të konflikteve familjare, të cilat i vendos në një mjedis ku seksi dhe gastronomia ndërkombëtare luajnë gjithashtu një rol të rëndësishëm.

Operatori - Gretchen Berg

Kjo intrigues romani për sekretet, thashethemet dhe gënjeshtrat po konsiderohet nga debutimi më i mirë letrar i vitit. Firma Gretchen Berg, shkrimtar Amerikan dhe producent televiziv.

Isshtë interpretuar nga operatorët e panelit në Wooster, Ohioqë duan të dëgjojnë bisedat e fqinjëve të tyre dhe thashetheme më pas. Vivian dalton është një prej tyre dhe kërkon zbuloj e diçkaje më të rëndësishme dhe emocionuese. Dhe ai e arrin atë kur betty Miller, një nga gratë më të pasura në qytet, ndan një sekret me një mik të panjohur. Por kjo secreto, e cila është shumë lëng, ka të bëjë me të Burri i Vivian. Dhe tashmë dihet që në qytetet e vogla një sekret çon në një tjetër dhe një tjetër dhe një tjetër.

Pasqyra e hidhërimeve tona - Pierre Lemaitre

Titulli se Cierra Thirrja Trilogji Fëmijët e Fatkeqësive, vendosur në periudhën e mesluftës, me të cilën filloi shkrimtari i njohur francez Shihemi atje lart dhe vazhdoi me Ngjyrat e zjarrit.

Ne jemi në pranverë 1940 y Louise belmont ajo vrapon e zhveshur dhe e mbuluar me gjak poshtë bulevardit të Montparnasse. Eshte nje mësues i ri bllokuar në një moment historik të paparë, me trupat gjermane përpara përpara Parisit dhe ushtria franceze është e plotë të shpërndara. Kështu që mijëra njerëz ikin në një vend më të sigurt.

Louise përfundon duke e gjetur veten në një kamp në Loire me dy ushtarë dezertorë, Një toger i dytë e vërtetë ndaj parimeve të saj morale dhe a prift që nuk heziton të përballet me armikun.

Dhe dy shtesa

  1. Pylli i katër erërave: romani i ri nga Maria Oruña, me të cilin fola kjo intervistë në prill, dhe që më në fund do të mbërrijë në datën 25 në libraritë pas vonesës së fillimit të saj për shkak të kësaj krize që po përjetojmë.
  2. Dhe një debutim editorial i shumëpritur nga një personazh me mijëra ndjekës midis të cilëve ne jemi adhurues të gjuhësisë, shkrimit të mirë, komikëve dhe romanit grafik: Profesor Don Pardino kundër marmosetave. Shtë një përmbledhje në atë format e karikaturave të tij udhëzuese për drejtshkrimin përmes një komploti gati superhero. Për lexuesit nga 12 deri në 99 vjeç. Dhe për këdo që interesohet të përmirësojë drejtshkrimin e tij në mënyrën më edukative dhe argëtuese në të njëjtën kohë. Ai gjithashtu do të dalë në shitje në fund, për datën 27.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.