3 libra për komplotet fetare

3 libra për komplotet fetare

Në data kaq të rëndësishme sa ato që po përjetojmë (Java e Shenjtë) dhe pa synimin të ofendojmë as më pak fetarin dhe shpirtëror nga të gjithë lexuesit tanë, sot ne ju ofrojmë një listë me 3 libra për komplotet fetare.

A i mbani mend ato Bestsellers që solli famën e "konspirativit" Dan Brown? Epo, ata do të jenë pak a shumë kjo, por për mendimin tim, diçka të folur letrare më të mirë. Pra, nëse ju pëlqen të lexoni rrëfim, por me prekje të pezullimit dhe kornizës fetare, sigurohuni që të interesoheni për këto 5 tituj të mirë.

"Rrethi Magjik" (1998, Katherine Neville)

3 libra për komplotet fetare - rrethi magjik

Nëse gjithnjë ju ka goditur gjithçka që përfshinte Gralin e Shenjtë, dorëshkrimet e humbura, jetën e mundshme si çift i Jezusit nga Nazareti me Maria Magdalenën, ky libër mund t'ju lidhë. "Rrethi Magjik" është një nga librat me natyrë fetare, mister dhe pezullim, më të shiturat në dekadat e fundit.

Përmbledhje

Arieli trashëgon disa dorëshkrime të vjetra që mbajnë një sekret të lidhur me objektet e shenjta të fiseve të Izraelit. Kushdo që arrin t'i zbulojë ato do të fitojë mençuri të mjaftueshme për të gjetur lindjen e miteve, besimeve dhe simboleve të të gjitha kulturave të mëdha të historisë, si dhe çelësat për të interpretuar të ardhmen. Natyrisht, sapo Ariel merr trashëgiminë, ajo bëhet fokusi i më shumë se disa personazheve lakmitarë.

"Kali i Trojës" (1984-2013, Juan José Benítez)

"Kali i Trojës" është një komplet prej 10 librash gjithsej në të cilin Juan José Benítez, autori i tij, rrëfen se si ishte të hidhesh pas në kohë në Palestinë në vitin 30 të epokës sonë. Qëllimi i tij ishte të shkruante dhe të merrte pjesë në ditët e fundit të jetës së Jezusit nga Nazareti dhe të mblidhte një dëshmi shkencore dhe të kundërta, të gjitha përmes vizionit të një oficeri amerikan që merr pjesë në një projekt kaq të fshehtë.

Nëse guxoni ta lexoni, duhet të dini se secili libër është afërsisht 400 faqe i gjatë.

"Katoja e fundit" (2001, Matilde Asensi)

3 libra për komplotet fetare - katoni i fundit

Në këtë roman, një murgeshë dhe paleograf në Qytetin e Vatikanit heton skarifikimet e kufomës së gjetur të një Etiopiani. Nëse doni të shihni se si e di unë ndërthur kërkimin për mbetjet e Vera Cruz (Kryqi i Krishtit), një sekt sekret fetar dhe Komedia Hyjnore e Dante, Ju nuk mund të ndaloni së lexuari këtë bestseller që e bëri të njohur mirë autoren e saj Matilde Asensi, e cila edhe pse më parë kishte shkruar romane të tjerë si p.sh. "Iacobus"ishte "Katoja i fundit" libri i tij më i shitur dhe gjithashtu më i njohuri.

Nëse ju pëlqen kjo zhanër, unë gjithashtu i rekomandoj këto tituj të tjerë:

 • "Vëllazëria e qefinit të shenjtë" nga Julia Navarro.
 • "Të tetë" nga Katherine Neville.
 • "Lavjerrësi i Fukos" nga Umberto Eco.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jorge Nexus (jorgeíritu) dijo

  Si mund ta renditni lavjerrësin e Fukos në mesin e një mediokriteti të tillë? Likeshtë njësoj si të vendosësh, nuk e di, Etjen për të keq në mesin e një liste filmash televizivë desktop ...

 2.   Liz dijo

  Pershendetje dite e mire A e dini nëse rastësisht mund të marr kartonin e fundit në libraritë Gandhi? ose ku do të më rekomandonit ta kërkoja? Faleminderit