10 tituj për të marrë këtë vjeshtë dhe për të gjitha shijet

Vjeshta po vjen. Më në fund Stina ime e preferuar e vitit. Peisazhi ndryshon, freskia vjen, ditët bëhen më të shkurtra ... Shkurtimisht, atmosfera bëhet e pakonkurueshme për t’u lexuar. Vjeshta është gjithashtu koha dhe burimi i frymëzimit, siç u ka ndodhur këtyre 10 autorëve kur i kanë shkruar këto Libra 10. Për të gjitha shijet, për e madhe dhe e vogël, edukative, poetike, ese, romantike, viajeros. Propozime për të hedhur një vështrim, zbuluar ose rizbuluar.

Vjeshtë në Londër - Andrea Izquierdo

Kjo autore e re nga Zaragoza ndërthur studimet e saj për Drejtësi dhe Administrim Biznesi me shkrimin e serisë që fillon me këtë roman botuar në vitin 2016.

zambak arrin në hotelin Ellesmere në Hyde Park. Ajo është pranuar në universitet falë një bursë dhe është në frikë të rezidencës së tij luksoze. Aty takohet Meredith dhe Ava, të cilët janë si peshqit në ujë në atë mjedis dhe më të interesuar që sekretet e tyre të mos dalin në dritë. Ata janë gjithashtu Connor, Rex, Martha, Tom, Finn dhe Oliver, të cilin Lili nuk do të dëshironte ta shihte më kurrë. Dhe të gjithë historitë e tyre ndërthuren.

Ju pres në cepin e fundit të vjeshtës - Casilda Sánchez Varela

Roman romantik protagonistët e të cilit, Cora Moret dhe Chino Mali i Zi, ata u takuan në mes të viteve gjashtëdhjetë në një kamion të vetmuar që shkonte për në Cadiz. Ata janë shtatëmbëdhjetë vjeç, janë inteligjentë, janë skeptikë dhe nuk i përkasin asgjë. Ai ëndërron të jetë shkrimtar. Dhe ajo vë në pikëpyetje gjithçka. Por të dy do ta njohin njëri-tjetrin si shpirtra binjakë dhe të tyre histori dashurie do të vazhdojë, me ndërprerje, deri në fund të ditëve të tij.

Daullet e vjeshtës - Diana Gabaldon

Më shumë roman romantik me një nga mbretëreshat e zhanrit. Kjo është kësti i katërt të serisë I huaj, vendosur në të largëtën kolonitë amerikane. Aty arrijnë në 1766 Claire dhe Jamie pasi iku nga Skocia. Ata vendosen në malet e Karolinës së Veriut me shpresën e ndërtoni një fermë dhe qëndroni larg të Revolucionit Amerikan të afërt. Dhe në një kohë të ardhme Brianna randall Ai ka humbur nënën e tij dhe dëshiron të dijë për babanë e tij, të cilin nuk e njihte. Por një zbulim shqetësues për prindërit e saj e çon atë për të udhëtuar në të kaluarën për të ndryshuar historinë.

Mirësevini Vjeshtë! - Engjëjt Navarro

Titujt nuk mund të mungojnë për të vegjlit dhe këtu shkon e para. Në këtë libër shumë aktivitetet vendosur në vjeshtë, ideal për argëtim gjatë udhëtimeve, pushimeve dhe ditëve me shi. Atje jane enigma, labirinte, cicërima ... Dhe të gjithë për të vazhduar të mësojnë për të numëruar, identifikuar konceptet, lidhen dhe ngjyra.

Libri i vjeshtës - Rotraut Susanne Berner

Dhe kjo e dyta, e cila i përket dhe plotësoni serinë e këtij autori për stinët. Përsëri Artwork, faqe dyshe, janë plot me personazhe, detaje, situata dhe skenarë në lidhje me vjeshtën. Asnjë tekst, gjë që e bën më të lehtë për para-lexuesit dhe për lexuesit e parë të shijojnë historitë e shumta që tregohen përmes vizatimeve.

Dielli i vjeshtës - Rosa Gomez

E pamundur që poezi në disa lexime të kësaj kohe. Ky autor na e sjell në këtë titull. Trëndafilat, letërsia, fuqia e mendjes dhe eleganca e gjuhës për të rigjeneruar shpirtin dhe për të ndjerë më shumë forcë.

Një vjeshtë romake - Javier Reverte

Si jo udhëtim kur nxehtësia nuk mbretëron më. Dhe a ka vend më të mirë se Qytet i Përjetshëm për të kaluar një fetë vjeshte? Na thotë Javier Reverte në ditar formojnë vizionin e tij për «qytetin e qyteteve». Me stilin e tij personal, plot pasioni, kultura, historia, poezi, humor dhe butësi.

Kënga e vjeshtës në pranverë - Marcelo Galliano

Ky autor Argjentinas na sjell atë libër që tregon historinë e una djalë i ri në të njëzetat nga një lagje e varfër e Buenos Aires. Filloni të punoni në një zonë banimi të kujdeset për një njeri të sëmurë, jeta e të cilit do të shuhet për disa muaj. Por ka shumë prapa paraqitjes së atij njeriu të bukur, të pjekur, milioner që ajo do të zbulojë dhe ndryshojë jetën e tij. Poezi, ironi, pasion, humor dhe erotizëm kjo tingëllon shumë mirë.

Vjeshta e Mesjetës - Johan Huizinga

Ky portret i jetës, mendimit dhe artit gjatë shekujt XIV dhe XV në Francë dhe Hollandë është një klasik nga 1927. Huizinga na tregon një afresk i madh nga epoka e vonë mesjetare që lejon rindërtimin e kohës.

Vjeshta e Engjëjve të Errët - Kristy Spencer dhe Tabita Lee Spencer

Botuar në 2014, është pjesa e dytë e sagës Engjëjt e errët shkruar nga motrat Kristy dhe Tabita Lee Spencer. Ai na tregon historinë e dy motrave të tjera, Dawna dhe Indie, duke jetuar në një fermë gati të braktisur të mbushur me kujtime të një të kaluare më të mirë. Ata janë shumë të ndryshëmPor duket se për të dy dashuria është e ndaluar. Apo ndoshta jo. Në mes të ekzistencës së tyre ato përzihen a sekret i tmerrshem dhe nje dashuri që zgjat një jetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.