Më rekomandoni një libër: 10 blog për të zgjedhur leximin tuaj të ardhshëm.

10 faqe për të vendosur leximin tuaj të rradhës.

10 faqe për të vendosur leximin tuaj të rradhës.

Këtu është një zgjedhja e blogeve të vlerësimit letrar ku mund të gjeni rekomandime të mira për të lexuar. Si në të gjitha listat, nuk ka të gjitha, me siguri që as nuk i njoh të gjitha: Ka shumë dhe shumë të mira, por nuk është e mundur t'i përfshini të gjitha. Ajo që mund të bëj është t'ju siguroj se në këtë listë do të gjeni histori që do të dashuroni.

Anika mes librave

E para, pionierin në këtë nga bloget: Filloi në vitin 1996, kur nuk kishte telefona inteligjentë. Cleshtë e qartë që Anika Lillo është një vizionare dhe pioniere në pothuajse gjithçka, nga zgjedhja e saj e librave deri te mënyra e komunikimit në internet. Opinioni juaj letrar është i paçmuar. Përmbajtja është shumë e larmishme, me më shumë se 12.000 komente, më shumë se sa duhet, për të gjetur librin tonë të përsosur. Dhe përveç kësaj, ata zakonisht organizojnë lotari. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

E gjithë letërsia

Më duhet të them se çdo blog letrar që ka një pjesë të romanit të krimit në faqen e parë më pushton lehtësisht zemrën si lexues. Nëse e njëjta gjë ndodh të përfshijë lexuesit e romaneve historike, ky është edhe vendi juaj. Përveç kësaj, poezia dhe letërsia për të rinjtë përfaqësohen me hapësirën e tyre. Dhe, për pjesën tjetër të zhanreve, e gjithë letërsia ka një përzgjedhje të larmishme që do të sigurojë ide për çdo lexues të etur për lajme. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Librat dhe letërsia

Shumë larmi dhe një klasifikim i më shumë se 30 zhanreve. Të jashtëzakonshme për ata që kërkojnë një mendim për një libër specifik ose për ata që duan të eksperimentojnë pa rrezik.
Librat që po lexoj

Një nga të preferuarat e mia, unë e dua atë. Isshtë një blog i klasifikuar sipas zhanrit që e bën shumë të lehtë kërkimin për ato që ju interesojnë. Përmban shumë komente, madje rishikon libra të vetë-botuar në Amazon me gjykim të shkëlqyeshëm. Meqenëse është një blog personal, nuk është shterues, por është shumë i plotë dhe autori rishikon shumë mirë, tërësisht dhe me kritere. Ne jo gjithmonë jemi dakord, por gjithnjë më jep një këndvështrim për të reflektuar. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Kënaqësia e leximit

"Shtë një kënaqësi e madhe. Vazhdoni të lexoni, ”thotë ai në prezantimin e tij.

Një blog që mbledh të gjitha zhanret, shumë vizual, me një dizajn që e bën shumë të lehtë për të gjetur diçka që na tërheq vëmendjen në një kohë shumë të shkurtër. Për ata që duan diçka specifike, ajo ka një motor kërkimi gjenerik. Një nxitje: lotari me libra. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Librat e punës

Një blog që ju lejon të kërkoni sipas zhanrit ose sipas autorit, me një larmi të gjerë librash të rishikuar. E pamundur të mos gjesh atë që kërkon. Ka shumë njerëz që rishikojnë, pavarësisht nga gjinia, kështu që me kalimin e kohës, ju do të përfundoni me "recensentët" tuaj të preferuar. Në secilin rast, ju do të gjeni librin tuaj. Dhe nëse jeni nga ata lexues që bëni hapat e parë si shkrimtar, ky është blogu juaj: ekziston një seksion ku mund të botoni historitë tuaja. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

10 Blog për të gjetur ata libra që do të lexoni në të njëjtën kohë.

10 Blog për të gjetur ata libra që do të lexoni në të njëjtën kohë.

Leximet e Aeterna

Një blog ku ndiheni si në shtëpi: klasifikuar sipas zhanrit në mënyrë që të mos humbni kohë duke kërkuar atë që dëshironi midis komenteve të tyre. Nuk është shteruese, larg saj sepse është një blog personal, por është shumë i organizuar, dhe autori jep një mendim të menduar dhe të punuar mirë. Nëse lidheni me stilin e tij, do të fiksoheni me siguri! Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Një libër në ditë

Ai përmbush premtimin e emrit të tij, "Një libër në ditë", ata do të rishikohen çdo ditë dhe gjithashtu janë bërë komente të mira. Janë 10 persona që rishikojnë dhe, megjithëse secili ka stilin e tij, blogu ka një linjë homogjene.

Shtë një blog për t’u humbur në të, për të kërkuar, kërcyer dhe ndryshuar dhe ka shumë material për ta bërë atë. Të shkosh pa nxitim, gjëja më e afërt për të hyrë në një librari pa një objektiv specifik. Një blog për ta pasur atë në të preferuarat e shfletuesit. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Cfare libri lexoj

Për ata që duan një garanci suksesi, këtu do të gjeni shitësit më të mirë, fituesit, më të votuarit, etj ...

Të gjesh shpejt diçka për të lexuar dhe për ta kuptuar mirë pa e komplikuar jetën tënde. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Bufi mes librave

Isshtë një blog i vogël dhe shumë i bërë mirë. Me komente video në YouTube, një seksion të romaneve kriminale që më ka fituar, dhe intervista me shkrimtarë. Gjithashtu seksion i romanit historik, libra të vetëbotuar dhe filmash. Ai përqendrohet në bestseller dhe lajmet, perfekt për të hedhur një vështrim dhe të dini se çfarë do të gjeni në librari, qofshin ato virtuale apo dixhitale. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Mbretëresha e lexuesit:

Me një dizajn origjinal dhe argëtues, libra nga më të ndryshmet, lotari dhe një klub leximi në internet ku mund të ndani mendimet tuaja me lexuesit e tjerë. Shumë e rekomanduar. Për të vizituar blogun klikoni këtu.

Dhe, si këshillë, nëse si unë je adhurues i romanit të krimit, të lë një rekomandim të fundit: mos ndalo të shëtisësh  Detektivët e mi të preferuar.  Shtë e vështirë të gjesh një detektiv krimi që nuk ka hapësirën e tij në këtë blog. Mos u mashtroni nga dizajni i tij: është thelbësore për dashamirët e zhanrit. Ajo përmbledh personazhet në mënyrë të përsosur dhe unë ende nuk kam kërkuar një detektiv, polic ose hetues që nuk e kam gjetur. Për të ditur më shumë rreth klikimit tuaj të preferuar të detektivit këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ana Lena Rivera Muniz dijo

  Vizituar dhe regjistruar për listën e mëposhtme. Faleminderit!

 2.   Nancy Garcia Lopez dijo

  Dikush mund të rekomandojë një libër nga autori Audrey Carlan që zhanri është fiction faleminderit?

 3.   Ana Lena Rivera Muniz dijo

  Do të varet se çfarë do të thotë progres për ju dhe çfarë doni të arrini me leximet tuaja.

 4.   anonim dijo

  Unë ju lë instagramin tim @ the.books.paradise ku unë do të ngarkoj rekomandime të librit tri herë në javë, ju gjithashtu mund të jepni komentet tuaja dhe rekomandimet tuaja të librit që dëshironi të ngarkoj.

 5.   Eluney dijo

  Pershendetje Mirembrema.
  Kohët e fundit po flisja me një mik dhe ai po më tregonte për librat që kishte lexuar dhe që nuk i mbanin mend titujt (sepse nuk i ka më). disa prej tyre mund t'ju ndihmojnë t'i gjeni duke kërkuar fjalë kyçe në Google, por ekziston një që na shpëton.
  gjërat që ai më tha në lidhje me librin:
  -eshte e vjeter. Ai e bleu atë kur ishte më i ri në një plesht.
  -Tshtë si fantazi. ka si një mitologji të shpikur.
  -Ishtë e qartë. me sa duket paraqiten skena pak rreziqe.
  -protagonisti është i verbër por pikturon.
  -ka lidhje me djalin e një Zoti.
  (këtu kujtimet tuaja bëhen më të paqarta dhe nuk jeni të sigurt)
  -Mos thuhet qyteti ose ishulli ku ata jetojnë sikur është vendosur në majë të një peme dhe po vdes.

  Unë do të doja të isha në gjendje ta gjeja atë libër dhe t'ia jepja atij për ditëlindjen e tij, ai ende mbetet, por më mirë të fillojë së shpejti dhe ta ketë të vendosur.
  Nëse dikush e di për çfarë libri flas, ju lutem dhe faleminderit xddd

  1.    Yamile Leinaly Martinez Zamora dijo

   M’u duk shumë interesante Pse nuk i referohet vetëm një libri, i referohet disa dhe nuk ju mërzit pasi flet për gjëra të ndryshme

 6.   Gustavo Woltman dijo

  Sapo kam filluar të merrem me botën e leximit, por kam vizituar këto rekomandime, dhe po, ato janë të shkëlqyera, veçanërisht portalin Çfarë libri lexoj pasi ju mëson një numër të madh librash për të filluar leximin, nëse nuk e dini se çfarë zhanri lexoni së pari ose me cilin libër të filloni, duhet ta vizitoni.

  -Gustavo Woltmann.

 7.   Marion dijo

  Metoda Blixen.
  Me një fillim që të lidh deri në fundin fantastik. Një nga librat më argëtues dhe më të lehtë për t’u lexuar. Personazhet aktualë që mund t’i identifikoni me miqtë tuaj më të mirë.Autorja është një shkrimtare e re që premton vërtet me romanin e saj të parë në një trilogji.
  Ju dëshironi të vazhdoni të lexoni.
  I rekomandueshëm 100%

 8.   Paul dijo

  Unë gjithashtu kam qenë duke kërkuar në clubdellibro.es për ditë me shënime të mira dhe komente të disa librave. Edhe pse renditje e mirë

 9.   Bora dijo

  SHPJEGUAR SHUM MIR,, DISA I TANI TA DI,
  Do të bëj një shëtitje përmes pjesës tjetër për të parë atë që unë zbuloj
  N THE HAPIN KERETU REKOMANDOJ JU T FA PREFIRUAR TIM,
  RREGULLORE,
  BLOG SHUM interesant që mbulon zhanret e të gjitha llojeve, është nga një lexues i rrezikuar i profesionit bibliotekar dhe feminist që bën disa shqyrtime që ju entuziazmojnë të lexoni

 10.   Bora dijo

  Le të shpëtojmë shitësit e librave, ju lutem, ata do të zhduken si dinosaurët, lexuesit e ngushtë duhet të bllokojnë në mënyrë që ata të mos duhet të vazhdojnë të mbyllin libraritë ndërsa ne bëjmë fat të madh llogaritë milioner të sipërmarrësve në internet dhe të harrojmë sa e këndshme është të vizitosh ato faqe të plota e librave ku prapa banakut është dikush që gjithmonë do të dijë t'ju ndihmojë të zgjidhni opsionin tuaj më të mirë, i cili do t'ju flasë me njohuri dhe mençuri për letërsinë më të mirë, kjo pandemi tashmë ka zhdukur shumë biznesmenë të vegjël të dashuruar me punën e tyre ndërsa të tjerët vazhduan të mbushnin arkat e tyre
  Le të jemi solidarë, përpara se librat të shiteshin vetëm në librari, tani dhe paturpësisht ata e bëjnë atë në çdo platformë, por gjithmonë sepse ne do ta lejojmë atë.
  Falënderim