Nominovaní na cenu Eisner 2013

2013 nominanti Eisnera

Keďže kocovina barcelonského komiksu sa stále vznášala nad hlavami tých, ktorí mali to šťastie, zistili sme, že včera večer boli zverejnené nominácie na viac ako prestížne ceny Eisnerove ceny. Ako vždy, aj tu analyzujeme našu prítomnosť medzi nominovaní, dúfajúc, že ​​ďalším krokom bude oznámenie, že boli ocenení ako minulý rok Marcos Martín a Akira Comics. V takom prípade sa vec koncentruje do dvoch bodov: David Aja y Zástupný obrázok pre Juanjo Guarnido.

Prvý z nich monopolizuje štyri nominácie ani viac, ani menej: najlepší karikaturista, najlepší umelec obálky a za časť, ktorá sa ho dotýka (spolu s Matná frakcia a spoločnosť) Najlepšia séria a Najlepšia nová séria pre Hawkeye. Druhý má dvoch: Najlepší umelec v oblasti plastov a multimédií a spolu s Juan Diaz Canales nominovaný za najlepšiu americkú edíciu zahraničného materiálu pre Blacksad: Tiché peklo (teda peklo, ticho).

Objavujú sa tiež ako nominanti Fernando Trueba y Javier Mariscal Lepšie prispôsobenie iného média, Chico a Rita (editoval tu Sins Entido). Mali by sme sa Trueba opýtať, či si po tejto nominácii naďalej myslí to isté o komiksových adaptáciách na veľkú obrazovku.

Jedno kliknutie na Pokračovať v čítaní nájdete celý obrovský zoznam podľa kategórií.

Najlepšia poviedka
„Birdsong Shatters the Still“ od Jeffa Wilsona a Teda Maya v snímke Injury # 4 (Ted May / Alternatíva)
Jonm McNaught „Elmview“ v snímke Dockwood (Nobrow)
„Moon 1969: The True Story of the Moon Moon 1969“, Michael Kupperman, in Tales Designed to Thrizzle # 8 (Fantagraphics)
„Moving Forward“, autor drewscape, v snímkach Monsters, Miracles a Mayonnaise (Epigram Press)
„Rainbow Moment“ od Lilli Carré v snímke Heads and Tails (Fantagraphics)

Najlepšie jedno číslo
Strata č. 4: „Módne vydanie“ od Michaela DeForge (Koyama Press)
The Mire od Becky Cloonan (vlastné vydanie)
Pope Hats # 3 od Ethana Rillyho (knihy AdHouse)
Post York # 1, James Romberger a Crosby (Uncivilized Books)
Tales Designed to Thrizzle # 8, Michael Kupperman (Fantagraphics)

Najlepšia séria
Fatale, autori Ed Brubaker a Sean Phillips (obrázok)
Hawkeye, Matt Fraction a David Aja (Marvel)
Projekty na Manhattane, autori: Jonathan Hickman a Nick Pitarra (obrázok)
Prophet, Brandon Graham a Simon Roy (Obrázok)
Saga, Brian K. Vaughan a Fiona Staples (Obrázok)

Najlepšia nová séria
Adventure Time, autor: Ryan North, Shelli Paroline a Braden Lamb (kaboom!)
Bandette, autor: Paul Tobin a Colleen Coover (Monkeybrain)
Fatale, autori Ed Brubaker a Sean Phillips (obrázok)
Hawkeye, Matt Fraction a David Aja (Marvel)
Saga, Brian K. Vaughan a Fiona Staples (Obrázok)

Najlepšia detská publikácia (do 7 rokov)
Babymouse pre prezidenta, autorka Jennifer L. Holm a Matthew Holm (Random House)
Benny a Penny vo filme Lights Out (Geoffrey Hays) (Toon Books / Candlewick)
Kitty & Dino, Sara Richard (Yen Press / Hachette)
Maya Makes a Mess, autor: Rutu Modan (Toon Books / Candlewick)
Zig a Wikki v Krave, autorky: Nadja Spiegelman a Trade Loeffler (Toon Books / Candlewick)

Najlepšia mládežnícka publikácia (8 - 12 rokov)
Adventure Time, autor: Ryan North, Shelli Paroline a Braden Lamb (kaboom!)
Kniha Amulet 5: Princ škriatkov, autor Kazu Kibuishi (Scholastic)
Cow Boy: A Boy and His Horse, autor: Nate Cosby a Chris Eliopoulos (Archaia)
Croganova lojalita, autor: Chris Schweizer (Oni)
Hilda a polnočný obr, Luke Pearson (Nobrow)
Road to Oz, autor: L. Frank Baum, adaptácia: Eric Shanower a Skottie Young (Marvel)

Najlepšia publikácia pre dospievajúcich (13 - 17 rokov)
Adventure Time: Marceline and the Scream Queens, autorka Meredith Gran (kaboom!)
Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller, autor: Joseph Lambert (Centrum pre karikatúrne štúdie / Disney Hyperion)
Ichiro, autor: Ryan Inzana (Houghton Mifflin)
Spera, roč. 1, autor Josh Tierney a kol. (Archaia)
Vráska v čase, autorka Madeleine L'Engle, adaptácia Hope Larson (FSG)

Najlepšie vtipná publikácia
Adventure Time, autor: Ryan North, Shelli Paroline, autor: Braden Lamb (kaboom!)
BBXX: Baby Blues Decades 1 & 2, autori Jerry Scott a Rick Kirkman (Andrews McMeel)
Darth Vader a syn, Jeffrey Brown (kronika)
Nahí karikaturisti, úprava Gary Groth (Fantagraphics)

Najlepší digitálny komiks
Komiks s mravcamiMichael DeForge
BandetaPaul Tobin a Colleen Coover
Bude to všetko bolieťFarel Dalrymple
Naša zakrvácaná strechaRyan Andrews
Vojna o ustrice od Ben Towle

Najlepší zborník
Dark Horse Presents, editor Mike Richardson (Dark Horse)
No Straight Lines: Four Decades of Queer Comics, edited by Justin Hall (Fantagraphics)
Nobrow # 7: Brave New World, editor Alex Spiro a Sam Arthur (Nobrow)
2000 po Kr., Editoval Matt Smith (Rebellion)
Where Is Dead Zero?, Editoval Jeff Ranjo (Where Is Dead Zero?)

Najlepšie dielo založené na realite
Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller, autor: Joseph Lambert (Centrum pre karikatúrne štúdie / Disney Hyperion)
Rodina Carterovcov: Nezabudnite na túto pieseň, autor: Frank M. Young a David Lasky (Abrams ComicArts)
Čínsky život, autor: Li Kunwu a P. Ôtié (Self Made Hero)
Nekonečné čakanie a iné príbehy, Julia Wertz (Koyama Press)
Marbles: Mania, Depression, Michelangelo & Me, Ellen Forney (Gotham Books)
Nikdy sa nedozviete, kniha 3: Srdce vojaka, autor: C. Tyler (Fantagraphics)

Najlepší grafický román
NewBuilding Stories od Chrisa Ware (Pantheon)
Goliáš, Tom Gauld (vyžrebovaný a štvrťročný)
The Hive, Charles Burns (Pantheon)
Unterzakhn, autor: Leela Corman (Schocken)
Nikdy sa nedozviete, kniha 3: Srdce vojaka, autor: C. Tyler (Fantagraphics)

Lepšia adaptácia z iného média
Chico a Rita, autori: Fernando Trueba a Javier Mariscal (svojpomocne vyrobený hrdina)
Homer's Odyssey, adaptácia Seymour Chwast (Bloomsbury)
Parker Richarda Starka: Skóre, adaptoval Darwyn Cooke (IDW)
Road to Oz, autor: L. Frank Baum, adaptácia: Eric Shanower a Skottie Young (Marvel)
Vráska v čase, autorka Madeleine L'Engle, adaptácia Hope Larson (FSG)

Najlepší grafický román (nové vydanie)
Cruisin 'with the Hound, Španielsko (Fantagraphics)
Ed the Happy Clown od Chester Brown (nakreslený a štvrťročný)
Všetko spolu: zhromaždené príbehy, Sammy Harkham (PictureBox)
Hlavy alebo chvosty, autor: Lilli Carré (Fantagraphics)
King City, Brandon Graham (TokyoPop / Obrázok)
Sailor Twain alebo Mermaid in the Hudson od Marka Siegela (prvá sekunda)

Najlepší projekt opätovného vydania novín
Alex Raymond Flash Gordon and Jungle Jim, roč. 2, editoval Dean Mullaney (IDW / Library of American Comics)
Mister Twee Deedle: Sprightly Cousin od Raggedy Ann, Johnny Gruelle, editoval Rick Marschall (Fantagraphics)
Percy Crosby's Skippy, roč. 1, editovali Jared Gardner a Dean Mullaney (IDW / Library of American Comics)
Pogo, roč. 2: Bona Fide Balderdash, autor: Walt Kelly, úprava: Carolyn Kelly a Kim Thompson (Fantagraphics)
Roy Crane's Captain Easy: The Complete Sunday Newspaper Strips, zv. 3, editoval Rick Norwood (Fantagraphics)

Najlepší projekt na opätovné vydanie komiksu
Archívy kriminality sa nevypláca, editovali Philip Simon a Kitchen, Lind & Associates (Dark Horse)
Daredevil Born Again: Artist's Edition od Davida Mazzucchelliho, editor Scott Dunbier (IDW)
Príbehy EC Wally Wood: Artist's Edition, editor Scott Dunbier (IDW)
Strýko Scrooge Walta Disneyho: Iba chudobný starý muž, Carl Barks, editor Gary Groth (Fantagraphics)
Young Romance: The Best of Simon & Kirby's Romance Comics, editor Michal Gagné (Fantagraphics)

Najlepšie americké vydanie zahraničného materiálu
Abelard, autormi: Régis Hautiere a Renaud Dillies (NBM)
Athos v Amerike, autor: Jason (Fantagraphics)
Blacksad: Silent Hell, Juan Diaz Canales a Juanjo Guarnido (čierny kôň)
The Making of, autor: Brecht Evens (nakreslený a štvrťročný)
Monsieur Jean: The Singles Theory, autor: Philippe Dupuy a Charles Berberian (Humanoids)
New York Mon Amour, Benjamin LeGrand, Dominique Grange a Jacques Tardi (Fantagraphics)

Najlepšie americké vydanie zahraničného materiálu (Ázia)
Barbara od Osamu Tezuka (digitálna manga)
Čínsky život, autor: Li Kunwu a P. Ôtié (Self Made Hero)
Chlapci z 20. storočia od Naoki Urasawa, autor: Naoki Urasawa (VIZ Media)
Nonnonba, autor: Shigeru Mizuki (nakreslený a štvrťročný)
Thermae Romae, Mari Yamazaki (Yen Press / Hachette)

Najlepší scenárista
Ed Brubaker, Fatale (Obrázok)
Matt Fraction, Hawkeye (Marvel); Casanova: Avaritia (ikona Marvel)
Brandon Graham, niekoľko hlavíc, prorok (obrázok)
Jonathan Hickman, The Manhattan Projects (Obrázok)
Brian K. Vaughan, Saga (Obrázok)
Frank M. Young, rodina Carterovcov (Abrams ComicArts)

Najlepší autor
Charles Burns, Úľ (Pantheon)
Gilbert Hernandez, Love and Rockets New Stories, roč. 5 (fantografické údaje)
Jaime Hernandez, Love and Rockets New Stories, roč. 5 (fantografické údaje)
Luke Pearson, Hilda a polnočný obr, Všetko, čo nám chýba (Nobrow)
C. Tyler, Nikdy sa nedozviete, Kniha 3: Srdce vojaka (Fantagraphics)
Chris Ware, Budovanie príbehov (Pantheon)

Najlepší umelec / inker
David Aja, Hawkeye (zázrak)
Becky Cloonan, barbar Conan (čierny kôň); Múza (vlastné vydanie)
Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
Sean Phillips, Fatale (Obrázok)
Joseph Remnant, Cleveland Harveyho Pekara (komiks na zip / horná polica)
Chris Samnee, Daredevil (Marvel); Rocketeer: Charge of Doom (IDW)

Najlepší umelec v oblasti plastov a multimédií
Brecht Evens, The Making Of (nakreslený a štvrťročný)
Juanjo Guarnido, Blacksad (čierny kôň)
Teddy Kristiansen, Červený denník / RE [a] D denník (MUŽ ČINNOSTI / Obrázok)
Lorenzo Mattotti, Praskanie mrazu (Fantagraphics)
Katsuya Terada, The Monkey King zv. 2 (čierny kôň)

Najlepší umelec obálky
David Aja, Hawkeye (zázrak)
Brandon Graham, King City, niekoľko bojových hlavíc, Sloni # 43 (Obrázok)
Sean Phillips, Fatale (Obrázok)
Yuko Shimizu, The Unwritten (Vertigo / DC)
J, H. Williams III, Batwoman (DC)

Najlepšie kolorista
Charles Burns, Úľ (Pantheon)
Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
Brandon Graham, niekoľko bojových hlavíc (obrázok)
Dave Stewart, Batwoman (DC); Fatale (Obrázok); BPRD, Barbar Conan, Hellboy v pekle, Lobster Johnson, The Massive (Dark Horse)
Chris Ware, Budovanie príbehov (Pantheon)

Najlepší tvorca značiek
Paul Grist, Mudman (Obrázok)
Troy Little, Angora Ubrousok 2: Harvest of Revenge (IDW)
Joseph Remnant, Cleveland Harveyho Pekara (komiks na zip / horná polica)
C. Tyler, Nikdy sa nedozviete, Kniha 3: Srdce vojaka (Fantagraphics)
Chris Ware, Budovanie príbehov (Pantheon)

Najlepšia publicistická publikácia o komiksoch
Alter Ego, úprava Roy Thomas (TwoMorrows)
ComicsAlliance, Joe Hughes, Caleb Goellner a Andy Khouri
Reportér komiksov, autor: Tom Spurgeon
Robot 6, produkovaný spoločnosťou Comic Book Resources
tcj.com, autor: Timothy Hodler a Dan Nadel (Fantagraphics)

Najlepšia komiksovka
The Art of Daniel Clowes: Modern Cartoonist, editoval Alvin Buenaventura (Abrams ComicArts)
Marie Severin: Veselá milenka komiksov, autor: Dewey Cassell (TwoMorrows)
Marvel Comics: Nevypovedaný príbeh, Sean Howe (HarperCollins)
Mastering Comics, Jessica Abel a Matt Madden (prvá sekunda)
Tím Cul De Sac: Cartoonists Draw the Line at Parkinson's, edited by Chris Sparks (Andrews McMeel)
Drevo: Wallace Wood 1927–1981, editoval Frédéric Manzano (CasalSolleric / IDW)

Najlepšie didaktické / akademické práce
Autobiografické komiksy: Život v obrazoch, Elisabeth El Refaie (University Press v Mississippi)
Comics Versus Art, autor Bart Beaty (University of Toronto Press)
Crockett Johnson & Ruth Krauss: Ako našiel nepravdepodobný pár lásku, vyhýbal sa FBI a transformoval literatúru pre deti, Philip Nel (University Press z Mississippi)
Lynda Barry: Dievčatstvo cez zrkadlo, autorka Susan E. Kirtley (University Press v Mississippi)
Poetika Slumberlandu, Scott Bukatman (University of California Press)

Lepší dizajn
Building Stories, navrhol Chris Ware (Pantheon)
Dal Tokio, navrhli Gary Panter a Family Sohn (Fantagraphics)
Daredevil Born Again: Artist's Edition od Davida Mazzucchelliho, dizajnér Randy Dahlk (IDW)
Mister Twee Deedle: Sprightly Cousin od Raggedy Ann, navrhnutý Tonyom Ongom (Fantagraphics)
Wizzywig, dizajnéri Ed Piskor a Chris Ross (horná polica)

Viac informácií - Marcos Martín a Akira Comics berú Eisnera

Zdroj - Entrekomika

Najlepšie americké vydanie zahraničného materiálu


Obsah článku je v súlade s našimi zásadami redakčná etika. Ak chcete nahlásiť chybu, kliknite na ikonu tu.

Buďte prvý komentár

Zanechajte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*

  1. Zodpovedný za údaje: Miguel Ángel Gatón
  2. Účel údajov: Kontrolný SPAM, správa komentárov.
  3. Legitimácia: Váš súhlas
  4. Oznamovanie údajov: Údaje nebudú poskytnuté tretím stranám, iba ak to vyplýva zo zákona.
  5. Ukladanie dát: Databáza hostená spoločnosťou Occentus Networks (EU)
  6. Práva: Svoje údaje môžete kedykoľvek obmedziť, obnoviť a vymazať.

bool (pravda)