Ako každý rok, aj tento nominovaní vyhrať prestížnu Harvey Awards zo sveta komiksov. V tomto 2010, tí šťastní, ktorí patria do každej z viacerých kategórií, sú tieto:
NAJLEPŠÍ SPISOVAČ
- Jason Aaron, Scalped, Vertigo / DC Comics
- Geoff Johns, "Najčernejšia noc", DC Comics
- Robert Kirkman - The Walking Dead (komiks)
- Jeff Kinney, „Diary of a Wimpy Kid # 3: The Last Straw“, Amulet Books
- Mark Waid, „Irredeemable“, Boom! Štúdiá
NAJLEPŠÍ ZÁSUVKA
- Robert Crumb, kniha knihy Genesis, WW Norton
- Guy Davis, Bprd: Black Goddess, komiks Dark Horse
- Brian Fies, „Čo sa stalo so svetom zajtrajška?“, Abrams ComicArts
- David Petersen, „Mouse Guard: Winter 1152?“, Archaia Studios Press
- Frank: „Batman And Robin“, komiks DC
- JH Williams III, Detective Comics, DC Comics
NAJLEPŠÍ PLNÝ AUTOR
- Darwyn Cooke, „Parkera Richarda Starka: Lovec“, IDW
- Jeff Kinney, „Diary of a Wimpy Kid # 3: The Last Straw“, Amulet Books
- Roger Langridge, komiks The Muppet Show, Boom! Štúdiá
- David Mazzucchelli, „Asterios Polyp“, Pantheon
- Seth, „George Sprott (1894-1975)“, nakreslený a štvrťročný
NAJLEPŠÍ MARKER
- Chris Eliopoulos, príbehy „Franklin Richards: Son Of A Genius“, komiksy Marvel
- Brian Fies, „Čo sa stalo so svetom zajtrajška?“, Abrams ComicArts
- Thomas Mauer, Rapture, komiks Dark Horse
- David Mazzucchelli, „Asterios Polyp“, Pantheon
- Richard Starkings, „Sloní muži“, komiksy
NAJLEPŠÍ INKER
- Oclair Albert, „Najčernejšia noc“, DC Comics
- Steve Ellis, „High Moon“, komiks Zuda / DC
- Klaus Janson, „Amazing Spider-Man“, komiks Marvel
- Jeff Kinney, „Diary of a Wimpy Kid # 3: The Last Straw“, Amulet Books
- Mark Morales, „Thor“, komiks Marvel
NAJLEPŠÍ COLORIST
- Brian Fies, „Čo sa stalo so svetom zajtrajška?“, Abrams ComicArts
- Steve Hamaker, Bone: Crown Of Horns, Graphix
- Laura Martin, „Rocketeer: Kompletné dobrodružstvá“, IDW
- David Mazzucchelli, „Asterios Polyp“, Pantheon
- Dave Stewart, „BPRD: Čierna bohyňa“, komiks Dark Horse
NAJLEPŠÍ PORADNÍK
- Jenny Frison, „Snílek“, IDW
- Mike Mignola, Hellboy: The Bride of Hell, komiks Dark Horse
- Michael Avon Oeming, „Mice Templar: Destiny, Part I“, komiksy s obrázkami
- Frank: „Batman And Robin“, komiks DC
- JH Williams III, Detective Comics, DC Comics
NAJLEPŠÍ NOVÝ TALENT
- Kevin Cannon, „Far Arden“, horná polica
- Rob Guillory, „Chew,“ Image Comics
- Reinhard Kleist, „Johnny Cash: I See A Darkness“, Abrams ComicArts
- Nathan Schreiber, „Act-I-Vate: Power Out“, http://act-i-vate.com
- Matthew Weldon, „Nová Brightonská archeologická spoločnosť“, Image Comics
NAJLEPŠIA NOVÁ SÉRIA
- "Batman a Robin", komiksy DC
- „Žuť“, komiksy obrázkov
- „Nenahraditeľný“, Boom! Štúdiá
- "Sweet Tooth", Vertigo / DC Comics
- „Nepísané“, Vertigo / DC Comics
NAJLEPŠÍ SÉRIA NE DEFINITOVANÝCH ALEBO MINI
- "Beasts Of Burden", komiks Dark Horse
- „Diary of a Wimpy Kid“, Amulet Books
- "Ganga", Fantagraphics Books
- "Neporaziteľný", obrázkové komiksy
- "Scalped", Vertigo / DC Comics
„The Walking Dead“, komiksy obrázkov
NAJLEPŠIA ORIGINÁLNA PUBLIKÁCIA PRE MLADŠÍCH ČITATEĽOV
- „Amulet: Storekeeper's Curse“, Graphix
- „Diary of a Wimpy Kid # 3: The Last Straw“, Amulet Books
- „Dospelí sú hlúpi“, knihy Hyperion
- "Komiks Muppet Show", Boom! Štúdiá
- "Nová Brightonská archeologická spoločnosť", komiksy obrázkov
- „Detekčná kancelária 3-2-3“, Amulet Books
NAJLEPŠIA ANTOLÓGIA
- „Act-I-Vate“, http://act-i-vate.com
- "Let č. 6?, Villard."
- „Popgun # 3?, Obrázkové komiksy
- "Divné príbehy", komiksy Marvel
- "Streda Comics", DC Comics
NAJLEPŠÍ ORIGINÁLNY ALBUM
- „Asterios Polyp“, David Mazucchelli, Panteón
- „Book Of Genesis“ od Roberta Crumba, WW Nortona
- „George Sprott (1894-1975)“, Seth, Drawn and Quarterly
- „Poznámky pod čiarou v Gaze“, autor: Joe Sacco, Metropolitan Books
- „Stehy“, David Small, WW Norton
- „Čo sa stalo so svetom zajtrajška?“, Brian Fies, Abrams ComicArts
NAJLEPŠIE PREDCHÁDZAJÚCE UVEDENÉ ALBUM
- „AD: New Orleans After The Creek“, autor Josh Neufeld, Pantheon
- „Collected Essex County“, autor: Jeff Lemire, horná polica
- „Graveslinger“, v zastúpení: Shannon Denton, Jeff Mariotte, John Cboins a Nina Sorat, IDW
- „Masterpiece Comics“ od R. Sikoryaka, Drawn and Quarterly
- „Mice Templar Volume 1?, Autor: Bryan JL Glass a Michael Avon Oeming, Image Comics
NAJLEPŠÍ VIGNETTE ALEBO STLAČTE PÁSEK
- „Cul-De-Sac“, Richard Thompson, Universal Press Syndicate
- „Foxtrot“, autor: Bill Amend, Universal Press Syndicate
- “Get Fuzzy” od Darby Conley, United Feature Syndicate
- „Mutts“, autor Patrick McDonnell, King Features Syndicate
- „Perly pred ošípanými“, autor: Stephan Pastis, United Feature Syndicate
NAJLEPŠÍ NÁRODNÝ PROJEKT REEDÍCIE MATERIÁLU
- „To najlepšie zo Simona a Kirbyho“, Joe Simon a Jack Kirby; editoval Steve Saffel, Titan Books
- „Humbug“, koncipovaný a upravený Harveyom Kurtzmanom a autormi Harvey Kurtzman, Jack Davis, Will Elder, Al Jaffee a Arnold Roth; editoval Gary Groth, Fantagraphics Books
- „Rip Kirby“ od Alexa Raymonda; úprava Dean Mullaney, IDW
- „Rocketeer: Kompletné dobrodružstvá“, autor: Dave Stevens; úprava Scott Dunbier, IDW
- „Toon Treasury klasických detských komiksov“, editovali Art Spiegelman a Francoise Mouly, Abrams ComicsArt
NAJLEPŠÍ AMERICKÝ EDÍCIA ZAHRANIČNÉHO MATERIÁLU
- „The Art Of Osamu Tezuka: God Of Manga“ od Helen McCarthyovej, Abrams ComicArts
- „Manga Kamishibai“, autor: Eric P. Nash, Abrams ComicArts
- „Fotograf“, prvá sekunda: Emmanuel Guibert, Didier LeFevre a Frederic Lemercier
- „Pluto: Urasawa X Tezuka“, autormi: Naoki Urasawa a Takashi Nagasaki, Viz Media
- „20. storočie“, autor: Naoki Urasawa, Viz Media
NAJLEPŠÍ ONLINE KOMIKS
„Hark! Vagrant “, autorka Kate Beaton
„High Moon“ od Steve Ellisa, Davida Gallahera a Scotta O. Browna
„Power Out“, autor Nathan Schreibe
„PvP“ od Scotta Kurtza
„Bez názvu“ Cameron Stewart
ŠPECIÁLNA CENA PRE HUMOR V KOMICI
- Evan Dorkin a Jill Thompson, Beasts Of Burden, knihy Dark Horse
- Jeff Kinney, „Diary of a Wimpy Kid # 3: The Last Straw“, Amulet Books
- Roger Landridge, komiks Muppet Show, Boom! Štúdiá
- Bryan Lee O'Malley, „Scott Pilgrim # 5?“, Oni Press
- Andrew Pepoy, „The Adventures Of Simone & Ajax: A Christmas Caper“, ComicMix
ŠPECIÁLNE OCENENIE ZA EXCELENCIU V PREZENTÁCII
- „Art OF Harvey Kurtzman: The Mad Genius Of Comics“, autor: Denis Kitchen a Paul Buhle, Abrams ComicArts
- „The Brinkley Girls: The Best Of Nell Brinkley's Cartoons From 1913-1940?“, Editovala Trina Robbins, Fantagraphics Books
- „George Sprott (1894-1975)“, Seth, Drawn and Quarterly
- „The Rocketeer: The Complete Adventures“, autor: Dave Stevens, úprava: Scott Dunbier, IDW
- „Secret Identity: The Fetish Art Of Superman's Co-Creator Joe Shuster“, editoval Craig Yoe, Abrams ComicArts
- „Streda Comics“, editoval Mark Chiarello, DC Comics
NAJLEPŠIA BIOGRAFICKÁ, HISTORICKÁ ALEBO NOVINOVÁ PREZENTÁCIA
- „Alter-ego“, editor Roy Thomas, TwoMorrows
- „Art Of Harvey Kurtzman: The Mad Genius Of Comics“, autor: Denis Kitchen a Paul Buhle, Abrams ComicArts
- „To najlepšie zo Simona a Kirbyho“, Joe Simon a Jack Kirby; editoval Steve Saffel, Titan Books
- „The Comics Journal“, editovali Gary Groth, Michael Dean a Kristy Valenti, Fantagraphics Books
- „Underground Classics“, autor: James Danky a Denis Kitchen, Abrams ComicArts
NAJLEPŠÍ ČÍSLO JEDNOTKY ALEBO HISTÓRIA
- „Alec: Roky majú nohavice“, autor: Eddie Campbell, vrchná polica
- „Asterios Polyp“, David Mazucchelli, Panteón
- „Gangy č. 3?“, Autor: Kevin Huizenga, Fantagraphics Books
- „George Sprott (1894-1975)“, Seth, Drawn and Quarterly
- „Jonah Hex # 50?, Napísali Jimmy Palmiotti a Justin Gray, kresba Darwyn Cooke, DC Comics
- „Richard Stark's Parker: The Hunter“, autor: Darwyn Cooke, IDW
- „Čo sa stalo so svetom zajtrajška?“, Brian Fies, Abrams ComicArts
Budem pár týždňov preč, pretože ich konečne môžem mať pár dovolenka v podmienkach, tak aby som bol dobrý a po návrate prídem s batériami.