Filmer basert på tegneserier, spesielt de av Marvel, har fått et stort antall nominasjoner ved Saturn Awards 2015.
«Captain America: The Winter Soldier»Er den største favoritten av disse prisene gitt av Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, med elleve nominasjoner.
«Guardians of the Galaxy»Er en av de store favorittene på Saturn Awards med ni nominasjoner, begge konkurrerer om prisen for beste film basert på en tegneserie.
Andre tilpasninger av tegneserien som er nominert til disse prisene har vært «X-Men: Days of Future Past«, Med fire nominasjoner og«The Amazing Spider-Man 2»Y«Big Hero 6»Med en hver.
Nominasjoner til Saturn Awards 2015
Beste film basert på en tegneserie
"The Amazing Spider-Man 2"
"Captain America: The Winter Soldier"
Galaksens voktere
"X-Men: Days of Future Past"
Beste science fiction-film
"Dawn of the Planet of the Apes"
"Edge of Tomorrow"
"Godzilla"
"The Hunger Games: Mockingjay - Part 1"
"Interstellar"
"The Zero Theorem"
Beste fantasy-film
"Birdman"
"The Grand Budapest Hotel"
"Hobbiten: Slaget om de fem hærene"
"Inni skogen"
"Maleficent"
"Paddington"
Beste skrekkfilm
Annabelle
"The Babadook"
"Dracula Untold"
"Horn"
"Only Lovers Left Alive"
"The Purge: Anarchy"
Beste thriller
"Amerikansk snikskytter"
"Equalizer"
"Borte jente"
"Gjesten"
"Imitasjonsspillet"
"Nightcrawler"
Beste action / eventyrfilm
"Exodus: Gods and Kings"
"Inherent Vice"
"Lucy"
"Noah"
"Snowpiercer"
"Ubrutt"
beste skuespiller
Tom Cruise for "Edge of Tomorrow"
Chris Evans for "Captain America: The Winter Soldier"
Jake Gyllenhaal for "Nightcrawler"
Michael Keaton for "Birdman"
Matthew McConaughey for "Interstellar"
Chris Pratt for "Guardians of the Galaxy"
Dan Stevens for "The Guest"
Beste skuespillerinne
Emily Blunt for "Edge of Tomorrow"
Essie Davis for "The Babadook"
Anne Hathaway for "Interstellar"
Angelina Jolie for "Maleficent"
Jennifer Lawrence for "The Hunger Games: Mockingjay - Part 1"
Rosamund Pike for "Gone Girl"
Beste mannlige birolle
Richard Armitage for "Hobbiten: Slaget om de fem hærene"
Josh Brolin for "Inherent Vice"
Samuel L. Jackson for "Captain America: The Winter Soldier"
Anthony Mackie for "Captain America: The Winter Soldier"
Andy Serkis for "Dawn of the Planet of the Apes"
JK Simmons for "Whiplash"
Beste kvinnelige birolle
Jessica Chastain for "Interstellar"
Scarlett Johansson for "Captain America: The Winter Soldier"
Evangeline Lily for "The Hobbit: The Battle of the Five Armies"
Rene Russo for "Nightcrawler"
Emma Stone for "Birdman"
Meryl Streep for "Into the Woods"
Beste unge utøver
Elle Fanning for "Maleficent"
MacKenzie Foy for "Interstellar"
Chloe Grace Moretz for "The Equalizer"
Tony Revolori for «The Grand Budapest Hotel»
Kodi Smit-McPhee for "Dawn of the Planet of the Apes"
Noah Wiseman for "The Babadook"
Beste regissør
Alejandro G. Iñárritu for "Birdman"
James Gunn for "Guardians of the Galaxy"
Doug Liman for "Edge of Tomorrow"
Christopher Nolan, "Interstellar"
Matt Reeves for "Dawn of the Planet of the Apes"
Joe Russo og Anthony Russo for "Captain America: The Winter Soldier"
Bryan Singer for "X-Men: Days of Future Past"
Beste manus
"Captain America: The Winter Soldier"
"The Grand Budapest Hotel"
Galaksens voktere
"Hobbiten: Slaget om de fem hærene"
Nakkesleng
Beste redigering
"Captain America: The Winter Soldier"
"Edge of Tomorrow"
Galaksens voktere
"Interstellar"
"Ubrutt"
Beste produksjonsdesign
"Dawn of the Planet of the Apes"
"Captain America: The Winter Soldier"
"The Grand Budapest Hotel"
Galaksens voktere
"Interstellar"
"Inni skogen"
Beste musikk
"Captain America: The Winter Soldier"
"Dawn of the Planet of the Apes"
"Godzilla"
"How to Train Your Dragon 2"
"Interstellar"
Beste kostymedesign
"Dracula Untold"
"Exodus: Gods and Kings"
Galaksens voktere
"Inni skogen"
"Maleficent"
"X-Men: Days of Future Past"
Beste sminke
"Dawn of the Planet of the Apes"
"Dracula Untold"
Galaksens voktere
"Hobbiten: Slaget om de fem hærene"
"X-Men: Days of Future Past"
Bedre visuelle effekter
"Captain America: The Winter Soldier"
"Edge of Tomorrow"
Galaksens voktere
"Hobbiten: Slaget om de fem hærene"
"Interstellar"
Beste uavhengige film
«Flygel»
"Jeg, Origins"
"Et voldeligste år"
"Den jeg elsker"
"De to ansiktene i januar"
Nakkesleng
Beste internasjonale film
"Bird People"
"Golgata"
"Force majeure"
"Mood Indigo"
"The Railway Man"
"Theory of Everything"
Beste animerte film
"Big Hero Six"
"The Boxtrolls"
"How to Train Your Dragon 2"
"The Lego Movie"
"Vinden øker"