Via tegneserier, med vinnerne i fet skrift:
BESTE SKRIFTSKRIVER
Kyle Baker, NAT TURNER, Abrams bøker
Ed Brubaker, CAPTAIN AMERICA, Marvel Comics
John Gallagher, BUZZBOY, Sky Dog Comics
Jeff Kinney, DAGBOK OM EN WIMPY KID, Amulet Books
Grant Morrison, ALL-STAR SUPERMAN, DC ComicsBESTE SKUFFER
Gabriel Ba, UMBRELLA ACADEMY, Dark Horse Comics
Kyle Baker, NAT TURNER, Abrams Books
Jimmy Gownley, AMELIA REGLER, Renaissance Press
Jason Kruse, QUEST WORLD, Yen Press
Frank Quitely, ALL-STAR SUPERMAN, DC ComicsBESTE FORFATTER AV GRAFISK HUMOR
Lar deSouza, MINST JEG KAN GJØRE, www.leasticoulddo.com
John Gallagher, BUZZBOY, Sky Dog Comics
Al Jaffee, TALL TALES, Abrams Books
Jeff Kinney, DAGBOK OM EN WIMPY KID, Amulet Books
Thom Zahler, LOVE & CAPES, Maerkle PressBESTE MARKER
Jimmy Gownley, AMELIA REGLER, Renaissance Press
Rob Leigh, THE SPIRIT, DC Comics
Doug Sherwood, LOKAL, Oni Press
John Workman, MARVEL 1985, Marvel Comics
Thom Zahler, BUZZBOY, Sky Dog ComicsBESTE INKER
Rich Faber, BUZZBOY, Sky Dog Comics
Jamie Grant, ALL-STAR SUPERMAN, DC Comics
Jeff Kinney, DAGBOK OM EN WIMPY KID, Amulet Books
Mark Morales, THOR, Marvel Comics
Ryan Winn, DARKNESS, Image ComicsBESTE FARGER
Frank Cammuso, OTTO'S ORANGE DAY, Raw Junior, LLC
Jamie Grant, ALL-STAR SUPERMAN, DC Comics
Laura MartinTHORMarvel tegneserier
Wil Quintana, MUSETEMPELEN, Image Comics
Dave Stewart, UMBRELLA ACADEMY, Dark Horse ComicsBESTE PORTADIST
Frank Cho, BUZZBOY: SIDEKICKS REGEL! # 3, Sky Dog Press
James Jean, FABLES, Vertigo Comics
Jay Lynch, MINDSHAFT # 23, Mindshaft Publishing
Ken Rocafort, PILOTSESONG: CORE # 1, Top Cow
Alex Ross, JUSTICE SOCIETY OF AMERICA, DC ComicsBESTE NYE SERIEN
DRØMMEREN, IDW
ECHO, Abstrakte studioer
HØYMÅN, www.zudacomics.com
NATTUGLER, www.zudacomics.com
SUPERTRON, www.zudacomics.comBESTE FORTSETTE ELLER BEGRENSEDE SERIER
ALL-STAR SUPERMAN, DC Comics
KAPTEIN AMERICA, Marvel Comics
DAGBOK OM EN WIMPY KID, Amulet Books
MUS TEMPLAR, Image Comics
UMBRELLA ACADEMY, Dark Horse ComicsBESTE BIOGRAFISKE, HISTORISKE ELLER JOURNALISTISKE BIOGRAFISKE PRESENTASJON
DRAW!, Redigert av Mike Manley, Twomorrows Publishing
HVORDAN LAGE WEBCOMICS, Brad Guigar, Dave Kellett,
Scott Kurtz, og Kris Straub, Image Comics
Kirby: King of Comics, Mark Evanier, Abrams Books
SCORCHY SMITH AND THE ART OF NOEL SICKLES, redigert av Dean Mullaney, IDW
WORDLESS BOOKS: THE ORIGINAL GRAFIC NOVELS, redigert av David A. Berona, Abrams BooksBESTE SYNDIKERTE STRIP ELLER VIGNETTE
BREWSTER ROCKIT: SPACE GUY !, Tim Rickard, Tribune Media Services
BLI FUZZY, Darby Conley, United Features Syndicate
MUTTS, Patrick McDonnell, King Features Syndicate
NORMEN, Michael Jantze, Uclick Gocomics
PERLER FØR SVIN, Stephan Pastis, United Features SyndicateBESTE ANTOLOGI
COMIC BOOK TATTOO, redigert av Rantz Hoseley, Image Comics
FLYTVOLUM 5, redigert av Kazu Kibuishi, Villard
MOME VOLUME 10, redigert av Eric Reynolds, Fantagraphics Books
PIXU # 1, redigert av Gabriel Ba og Fabio Moon, selvutgitt
POPGUN VOLUME 2, redigert av Joe Keatinge og Mark Andrew Smith, Image ComicsBESTE GRAFISKE ALBUM - ORIGINAL
BOTTOMLESS BELLY KNAPP, Fantagraphics Books
DAGBOK OM ET WIMPY KID: RODRICK REGLER, Amulettbøker
ESSEX-FYLKET: LANDS SØKRESØKER, Topphylle
SKIM, Groundwood Books
FOR KJØLT Å glemme, øverste hylle
VERDENS VERDEN: VOL. 2, Yen PressBESTE GRAFISKE ALBUM - TIDLIGERE PUBLISERT
AMELIA REGLER!: FUNNY STORIES, Renaissance Press
M, Abrams Books
NAT TURNER, Kyle Baker, Abrams Books
Musetempelet: VOL. 1, Image Comics
Dronning og land: VOLUME 3, Oni Press
SKYSKRAPPERE AV MIDVESTEN (HARDCOVER), Adhouse BooksBESTE UNIKE NUMMER ELLER HISTORIE
ACME NOVELTY LIBRARY # 19, Selvutgitt
FØRSTE FØDT: ETTERMATH # 1, Top Cow
KJÆRLIGHET OG RAKETER, VOL. 3 # 1, Fantagraphics Books
M, Abrams Books
NASCAR HEROES # 5, NASCAR Comics
NAT TURNER, Abrams Books
DEN FANTASTISKE REMARKABLE MONSIEUR LEOTARD, første sekund
Y: DEN SISTE MANN # 60, Vertigo ComicsBESTE NATIONALE RE-EDITION PROSJEKT
UTROLIG RUMSPENNING, IDW
KOMPLETTE PANØNTER, Fantagraphics Books
KOMPLETT TERRY OG PIRATENE, IDW
SCORCHY SMITH OG KUNSTEN AV NOEL SICKLES, IDW
WACKY PAKKER, Abrams BooksBESTE AMERIKANSKE UTGAVEN AV UTENLANDSK MATERIALE
GUS OG HANS GANG, første sekund
LOMME FULLT REGN, Fantagraphics Books
RØD FARGET ELDIG, tegnet og kvartalsvis
SOLANIN, nemlig
WITCHBLADE TAKERU MANGA # 's 11 & 12, Top CowBESTE TEGNINGER PÅ LINE
BLACK CHERRY BOMBSHELLS, Tony Trovarello og John Zito, www.zudacomics.com
HIGH MOON, Scott O. Brown, David Gallaher og Steve Ellis www.zudacomics.com
MINST JEG KAN GJØRE, Lar deSouza og Ryan Sohmer, www.leasticoulddo.com
NIGHT OWLS, Bobby & Peter Timony, www.zudacomics.com
PVP, Scott Kurtz, www.pvponline.comSPESIALPRIS FOR HUMOR I TEGNINGEN
Lar deSouza, MINST JEG KAN GJØRE, www.leasticoulddo.com
John Gallagher, BUZZBOY, Sky Dog Comics
Al Jaffee, TALL TALES, Abrams Books
Jeff Kinney, DAGBOK OM EN WIMPY KID, Amulet Books
David Malki, WONDERMARK, www.wondermark.comSPESIALPRIS FOR UTMERKELIGHET I PRESENTASJON
HELT LOKAL: HARDCOVER EDITION, Ryan Kelly og Brian Wood, Oni Press
Kirby: King of Comics, Mark Evanier, Abrams Books
Dronning og land: VOLUME 3, Greg Rucka, Mike Norton, Steve Rolston, og Chris Samnee, Oni Press
TALL TALES, Al Jaffee, Abrams Books
WONDERMARK, VOL. 1: BORD AV VÅRE FORFATTER, David Malki, Dark Horse ComicsBESTE NYE TALENT
Matt Cassan, NASCAR: HEROES, Nascar Comics
Bryan JL Glass, THE MICE TEMPLAR, Image Books
Laura Innes, DRØMMEREN, IDW
Tim Sievert, DEN SALTIGE LUFTEN, Topphylle
Bobby Timony, NATTEGLER, www.zudacomics.com
Et par overrasket meg, spesielt Mark Morales og James Jean