K.К.Рволинг ја демантира најновата теорија: „Лупин имал СИДА“

Рем Lupin

Писателот K.К.Роулинг е уморен од веста што нуди коментари и гласини за ликовите на Хари Потер и кои се чини дека никогаш не престануваат, иако ваквите гласини можат лесно да се побијат. Постојат многу гласини што постојат веќе подолго време и дека смета дека е време да негира, како оној што штотуку го комуницираше пред неколку дена.

Последната изјава што беше собрана на мрежата беше дека лболеста на ликот Ремус Лупин, наставникот што го игра Дејвид Тевлис во филмот, е метафора за болести како ХИВ и СИДА.

Во нејзината последна е-книга, објавена на 6 септември, писателката го напиша следново:

„Се чини дека сите суеверија ги опкружуваат условите што се пренесуваат преку крв, веројатно заради табуата што ја опкружуваат самата крв. Волшебничката заедница е склона кон хистерија и предрасуди како и самиот Магла, и ликот на Лупин ми даде можност да ги испитам тие ставови. »

Исто така, авторот изрази преку социјалната мрежа Твитер како оваа вест не претпоставува „олеснување“ за кое многумина веруваат дека е, што укажува на тоа дека има многу точки што би биле уништени според некои од интервјуата што ги спроведе пред 17 години.

„Ремус Лупин. Таканареченото „откритие“ кое кружи сега, се рециклира од интервјуата направени пред 17 години “.

„Тие ме прашаа дали однесувањето на Лупин кон другите може да се сфати како метафора за стигматизирани услови. Се согласив дека може да биде “.

„Навистина, според конзервативна проценка, 90% од „откритијата“ кои продолжуваат да се појавуваат за ликовите на Хари Потер се рециклираат со години".

Првото појавување на Лупин се појави во третата книга од серијата „Хари Потер и затвореникот во Азкабан“.

Како најнова вест, авторот Kеј Кеј Роулинг веќе го напиша сценариото за претквел филмот Фантастични astверови и каде да ги најдеме, во кој играат Еди Редмајн, Кетрин Вотерстон и Колин Фарел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)