Amazon лансира нова верзија на Kindle

копија на amazon-kindle-logo-logo

Иако многумина инсистираат на негирање подемот на електронската книга, потрошувачката на литература преку познатите таблети е сè поопиплива реалност, нешто за што гигантот Амазон, пионер во овој сектор благодарение на својот познат Киндл, е посвесен од кога и да било.

Оттука, започна Apple со електронски книги нова верзија на Киндл на 7 јули а новините се од најпривлечните.

Електронски книги 8.0

Таканаречената осма генерација на таблети Амазон Киндл започна во 2016 година со промовирање на пазарот на Киндл Оазис, чија основна цена е 290 евра. Оваа верзија ќе биде проследена со нова, поевтина верзија чие лансирање е во САД закажано за 7 јули по цена од 79.79 американски долари.

Новитетите на оваа нова верзија на Kindle се извезени од таблети од висока класа, а меѓу нив е и фактот дека е потенка, вклучува бели модели и има долг век на траење на батеријата.

Завртете ја таблетата ќе вклучува прелистувач што може да го персонализира читателот и неговите книги да ги читаат „сред бел ден, како да е книга од хартија«, Увери Амазон пред неколку часа. Покрај тоа, новата таблета ќе овозможи пренесување на белешките направени од книга на персонализиран начин на е-пошта.

Kindle класиците, како што е врската со платформата Гудридс, познатата Word Wise за адресирање на дефиниции или разни видови извори, ќе продолжат и во оваа нова верзија чие лансирање ќе служи за зајакнување, уште повеќе ако е можно, треска што светот ја доживува за електронски книги

Амазон ќе го лансира својот нов Киндл на 7 јули во САД за цена слична на претходните верзии и ќе вклучува нови функции подготвени да го претворат искуството за читање во нешто пофино, посветло и повеќе паметни.

Дали сè уште ја претпочитате книгата на хартија? Или веќе го имате својот поттик?

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)