7 нови изданија за февруари од сите жанрови

Тука е Февруари повторно Наполнет е најкраткиот месец во годината вести бидејќи светот на издаваштвото не застанува. Има многу, и секогаш треба да изберете помеѓу нив. Ова се моите 7 избрани, од сите жанрови и за сите вкусови: деби, тоа на Ешли аудраин, и повеќе етаблирани меѓународни имиња како што се Џо Хил o О Аберкромби. Или татковините на Мануел Јабоис, Сузана Родригез Лезаун y Ридот Тони.

Мис Марс - Мануел Јабоис

4 за февруари

Тоа е втор роман на новинарот и писател Мануел Јабоис после Малахерба, што веќе беше многу успешно. И ни го кажува чудното исчезнување на девојче за време на венчавката на нејзината мајка во мал град во Галициски брег на смртта. Ѕвездите Берта, новинар кој доаѓа на местото до истражи го случајот 25 години подоцна. Постои вообичаено мало опкружување каде што секој мисли дека знае сè и на крајот секој исто така крие нешто.

Под кожата - Сузана Родригез Лезаун

10 за февруари

Минатата година имав среќа да запознајте и разговарајте со Сузана, дури и да беше виртуелно. Таму тој веќе ни кажа нешто за овој нов роман, а. трилер во насока на неговите претходни наслови во кои тој нè запознава со многу неконвенционален инспектор, почнувајќи од нејзиното име, Марсела Пиелделобо.

Es инспектор на Националниот полициски корпус во Памплона и обично интерпретирајте ги налозите на свој начин, како глума во твојата работа. Во оваа приказна, каде што тој треба да се соочи со своето минато, во форма на а насилник татко кој повторно се појавува по смртта на неговата мајка, инспекторот одлучува да се концентрира на случајот со напуштено бебе Во уништен изнајмен автомобил без трага од возачот, но со крвави дамки и траги од тркала. За ова ќе имате помош од вообичаеното Заменик-инспектор Мигел Боначера.

Инстинкт - Ешли Одрин

18 за февруари

Es една од најочекуваните книги оваа година и ќе биде објавена во повеќе од триесет земји. Станува збор за а трилер психолошки за мајка, ќерка и нивната тешка врска. Претпоставува дека книжевно деби од Ешли Одрин, канадски писател роден 1982 година, кој веќе доби одлични критики.

Ѕвездите Blythe, дојдовте до момент во животот кога се прашувате ако навистина живеете среќен живот каков што секогаш посакувавте, со совршен сопруг и ангелска ќерка. Или, пак, тој ја повторува тажната приказна за неговата мајка и баба, обележана со злоупотреба. Исто така, почнувате да се сомневате дали Фокс, нејзиниот сопругДали е тој идеален партнер и татко, или има паралелен живот што го носи секој ден подалеку од дома. А што се однесува до твоето ќерка ВиолетоваДали е можеби светла и тешка девојка која само бара повеќе внимание од неа, или е злобна од раѓање?

Хамнет - Меги О Фарел

22 за февруари

Беше избрани како еден од најдобрите романи за минатата година и сега доаѓа преведено. Тоа е осмиот роман на авторот и е инспириран од животот и смртта на единствениот син на Вилијам Шекспир. Се случува во 1596 година и ја раскажува приказната за сопругата на Шекспир, Агнес Хатавеј, за нивниот изгубен син, за брак донесен на работ на тага и голема моќ на креативност.

Да се ​​отвори гроб - о Хил

22 за февруари

На пат да стане плоден автор како и неговиот татко Стивен Кинг, тој се враќа О Хил. И тој го прави тоа со нов збирка раскази (двајца напишани заедно со него), каде што се развива многу човечки конфликти во фантастични услови.

На пример, имаме Puerta што гледа свет полн со чуда се претвора во крвава состојба кога група ловци ќе поминат низ него. ИЛИ двајца браќа кои влегуваат во лавиринтско поле со висока трева за да му помогнат на детето кое повикува на помош во подрастот. Или А. возач на камион кој е вклучен во задушувачка потера низ пустината Невада. Веќе четворица тинејџери Тие возат античка рингишпил каде секој чекор има застрашувачки последици. Исто така на а библиотекар кој седнува зад воланот за да однесе читања до мртвите. ИЛИ двајца пријатели кои откриваат труп на плесиосаур на брегот на езеро.

Темното збогум на Тереза ​​Ланза - рид Тони

11 за февруари

Тони Хил исто така се враќа со оваа приказна која раскажува што се случило после смрт на младиот Хондурас по име Тереза ​​Ланза, кој скокнал во празнината од прозорец. Помина една година и сè уште никој не може да објасни зошто го стори тоа. Еден ден, на портите на куќите во кои Тереза ​​чистеше, некои постери со неговата фотографија, црн крст и А. порака: «Кој ја уби ТЕРЕСА ЛАНЗА?».

Од тогаш животот на пет пријатели и нивните семејства никогаш повеќе нема да бидат исти. Тие ги доверија своите домови на Тереза, но сега нејзиното сеќавање стана закана што може да открие некои тајни што претпочитаат да не бидат откриени.

Проблемот со мирот - eо Аберкромби

25 за февруари

Еден од најпознатите автори на жанрот фантазија, Аберкромби го претставува ова втора испорака од трилогијата на Ера на лудило, чија прва титула е Малку омраза. Земете ги аватарите на ликовите што го населуваат кругот на светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Густаво Волтман dijo

  Мислам дека ќе се навалам на „Отворен гроб“ од о Хил. Завршив со читање Рогови и ми се виде неверојатно, па затоа сакам да знам повеќе за неговата работа.
  -Густаво Волтман.