Препорачајте ми книга: 10 блогови за да го изберете следното читање.

10 страници за да одлучите за следното читање.

10 страници за да одлучите за следното читање.

Еве еден избор на блогови за литературен преглед каде да најдете добри препораки за читање. Како и на сите списоци, ги нема сите, сигурно не ги ни познавам сите: Има многу и многу добри, но не е можно сите да се вклучат. Она што можам да го сторам е да ве уверам дека на оваа листа ќе најдете приказни што ќе ги сакате.

Аника меѓу книгите

Првиот, пионерот во овој блог: Започна во 1996 година, кога немаше паметни телефони. Јасно е дека Аника Лило е визионерка и пионерка во скоро сè, од нејзиниот избор на книги до начинот на кој таа комуницира на Интернет. Вашето литературно мислење е од непроценливо значење. Содржината е многу разновидна, со повеќе од 12.000 XNUMX прегледи, повеќе од доволно, за да се најде нашата совршена книга. И покрај тоа, обично организира томбола. За да го посетите блогот, кликнете тука.

Целата литература

Морам да кажам дека секој литературен блог што има дел од криминалистичкиот роман на насловната страница, лесно го освојува моето срце како читател. Ако истото се случи да ги преиспита читателите на историски романи, ова е исто така вашето место. Покрај тоа, поезијата и младинската литература се претставени со свој простор. И, за остатокот од жанровите, целата литература има разновиден избор што ќе обезбеди идеи за секој читател кој е желен за вести. За да го посетите блогот, кликнете тука.

Книги и литература

Многу разновидност и класификација на повеќе од 30 жанрови. Исклучителни за оние кои бараат мислење за одредена книга или за оние кои сакаат да експериментираат без ризик.
Книги што ги читам

Еден од моите омилени, го сакам. Тоа е блог класифициран по жанр што го олеснува пребарувањето за она што ве интересира. Содржи многу прегледи, дури и прегледува само-објавени книги на Амазон со одлична проценка. Бидејќи станува збор за личен блог, тој не е исцрпен, но е многу комплетен и авторот прегледува многу добро, темелно и со критериуми. Ние не секогаш се согласуваме, но секогаш ми дава гледна точка на која треба да размислувам. За да го посетите блогот, кликнете тука.

Задоволството од читањето

„Големо задоволство е. Продолжете да читате “, рече тој во својата презентација.

Блог што ги собира сите жанрови, многу визуелни, со дизајн што го прави многу лесно да се најде нешто што ќе го привлече нашето внимание за многу кратко време. За оние кои сакаат нешто специфично, тој има генерички пребарувач. Поттик: томбола на книги. За да го посетите блогот, кликнете тука.

Работни тетратки

Блог што ви овозможува да пребарувате по жанр или по автор, со широк спектар на прегледани книги. Невозможно е да не го најдете она што го барате. Има многу луѓе кои прегледуваат, без оглед на пол, па со текот на времето, ќе завршите со вашите омилени „рецензенти“. Во секој случај, ќе ја најдете вашата книга. И, ако сте од оние читатели кои прават први чекори како писател, ова е вашиот блог: има дел каде што можете да ги објавувате своите стории. За да го посетите блогот, кликнете тука.

10 блогови за да ги пронајдете оние книги што ќе ги прочитате еднократно.

10 блогови за да ги пронајдете оние книги што ќе ги прочитате еднократно.

Читања на етерна

Блог каде се чувствувате како дома: класифициран по жанр за да не губите време да барате што сакате меѓу нивните рецензии. Не е исцрпно, далеку од тоа затоа што е личен блог, но е многу организиран, а авторот дава обмислено и добро работено мислење. Ако се поврзете со неговиот стил, сигурно ќе бидете закачени! За да го посетите блогот, кликнете тука.

Книга на ден

Го исполнува ветувањето за своето име, „Книга на ден“, тие ќе се прегледуваат секој ден, а исто така се и добро изработени прегледи. Има 10 луѓе кои прегледуваат и, иако секој има свој стил, блогот има хомогена линија.

Тоа е блог да се изгубите во него, да прелистувате, да скокате и да менувате и има многу материјал за да го направите тоа. Да се ​​оди без брзање, најблиску до влегување во книжарница без одредена цел. Блог за да го имате во омилените прелистувачи. За да го посетите блогот, кликнете тука.

Која книга ја читам

За оние кои сакаат гаранција за успех, тука ќе ги најдете најпродаваните, победниците, најгласните итн ...

Брзо да пронајдете нешто што ќе прочитате и да го добиете тоа како што треба, без да го комплицирате вашиот живот. За да го посетите блогот, кликнете тука.

Бувот меѓу книгите

Тоа е мал блог и многу добро направено. Со видео осврти на ЈуТјуб, дел за криминалистички роман што ме освои и интервјуа со писатели. Исто така, дел од историски роман, само-објавени и филмски книги. Се фокусира на бестселери и вести, совршени за да разгледате и да знаете што ќе најдете во книжарницата, било да е тоа виртуелно или дигитално. За да го посетите блогот, кликнете тука.

Читателската кралица:

Со оригинален и забавен дизајн, книги од најразновидните, томболи и клуб за читање преку Интернет, каде што можете да ги споделувате своите мислења со другите читатели. Силно се препорачува. За да го посетите блогот, кликнете тука.

И, како совет, ако сте како мене fanубител на крими-романот, ви оставам една последна препорака: не престанувајте да прошетате низ  Моите омилени детективи.  Тешко е да се најде крим-детектив кој нема свој простор на овој блог. Нека не ве лаже неговиот дизајн: тој е неопходен за loversубителите на жанрот. Совршено ги сумира ликовите и допрва треба да барам детектив, полицаец или истражител што не сум ги нашол. За да дознаете повеќе за вашиот омилен клик на детективот тука.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ана Лена Ривера Мужиз dijo

  Посетено и пријавено за следната листа. Ви благодарам!

 2.   Ненси Гарсија Лопез dijo

  Може ли некој да препорача книга од авторката Одри Карлан дека жанрот е фантастика благодарение?

 3.   Ана Лена Ривера Мужиз dijo

  Dependе зависи од тоа што значи напредок за вас и што сакате да постигнете со вашите читања.

 4.   анонимен dijo

  Ви го оставам мојот инстаграм @ the.books.paradise каде што ќе поставувам препораки за книги три пати неделно, исто така можете да дадете свои коментари и свои препораки за книги што сакате да ги поставам.

 5.   Елуни dijo

  Здраво добро попладне.
  Неодамна разговарав со еден пријател и тој ми раскажуваше за книгите што ги прочитал и дека не се сеќава на насловите (затоа што повеќе ги нема). Некои од нив може да ви помогнат да ги пронајдете со пребарување клучни зборови на Google, но има еден што ни избега.
  работи што ми ги кажа за книгата:
  -е старо. Тој го купил кога бил помлад на пазарот за болви.
  -Тоа е како фантазија. има како измислена митологија.
  -Тоа е експлицитно. очигледно се претставени сцени со малку ризик.
  -протагонистот е слеп, но слика.
  -има врска со син на Бог.
  (тука вашите спомени стануваат нејасни и не сте сигурни)
  -Наводно градот или островот каде што живеат како што се наоѓа на врвот на едно дрво и тој умира.

  Би сакал да ја најдам таа книга и да му ја дадам за неговиот роденден, таа сепак останува, но подобро е да започнеме наскоро и да ја лоцираме.
  Ако некој знае за која книга зборувам ве молам и ви благодарам xddd

  1.    Јамиле Леинали Мартинез Замора dijo

   Ми се виде многу интересно Зошто не се однесува само на една книга, таа се однесува на неколку и не ви е здодевно бидејќи зборува за различни работи

 6.   Густаво Волтман dijo

  Јас само што започнав да се впуштам во светот на читањето, но ги посетив овие препораки, и да, тие се одлични, особено порталот Која книга ја читам бидејќи ве учи на голем број книги за да започнете да читате, ако не знајте каков жанр прочитал прво или со која книга да започне, треба да ја посетите.

  -Густаво Волтман.

 7.   Мариона dijo

  Методот Бликсен.
  Со почеток што ве закачува до фантастичниот крај. Една од најзабавните и лесни за читање книги. Тековните ликови што можете да ги идентификувате со вашите најдобри пријатели.Авторката е млада писателка која навистина ветува со својот прв роман во трилогијата.
  Вие сакате да продолжите да читате.
  Препорачано 100%

 8.   Pablo dijo

  Исто така, со денови гледав во clubdellibro.es со добри записи и прегледи на некои книги. Иако добар список

 9.   Нибите dijo

  МНОГУ ДОБИ ОБЈАСНИ, НЕКОИ ВЕREЕ ГО ЗНАМ,
  TЕ ПРОШТАМ ПРЕКУ ОСТАНАТИОТ ДА ПОГЛЕДНЕМ ОНА што ќе го откријам
  ВО ЧЕКОРОТ ОВДЕ ВЕ ПРЕПОРАЧУВАМ МОЈОТ ОБОЛЕН,
  РАБОТНИК,
  МНОГУ ИНТЕРЕСНИОТ БЛОГ ШТО ПОТВРДУВА ENВЕЛОВИ ОД СИЛИ РАБОТИ, ТОА Е ОД ЗАГРАМЕН ЧИТАТ НА БИБЛИОТЕКА И ФЕМИНИСТИЧКА ПРОФЕСИЈА КОЈ ПРАВИ НЕКОИ РЕЦЕНЦИИ ВО ШТО ВЕ ВОЗНЕМИРУВА

 10.   Нибите dijo

  Ајде да ги спасиме продавачите на книги, ве молиме, тие ќе исчезнат како диносаурусите, читателите треба да блокираат за да не мораат постојано да ги затвораат книжарниците додека ги здебелуваме сметките за милионери на онлајн претприемачи и да заборавиме колку е пријатно да ги посетуваме овие страници полни на книги каде зад шалтерот има некој кој секогаш ќе знае како да ви помогне да ја одберете најдобрата опција, кој ќе ви зборува со знаење и мудрост за најдобрата литература, оваа пандемија веќе однесе многу мали в businessубени мали бизнисмени во нивната работа додека другите продолжија да ја полнат својата каса
  Да бидеме солидарни, порано книгите се продаваа само во книжарниците, сега и бесрамно го прават тоа на која било платформа, но секогаш затоа што тоа ќе го дозволиме.
  Благодарам