1. Уреднички вести во јануари. Наслови за секого

Нова година, и се надевам дека е подобар од оној што го оставивме конечно. Она што нема да недостасува ќе биде читање и секторот веќе го закажа вести. Таму оди а прв избор на наслови за целата публика. Со автори како што се Долорес Редондо или Ледиција Костас, меѓу другите. Ајде да погледнеме. Ох и среќна Нова година.

Сосед на Исус - Тошо е оженет

Јануари 7

Оженет е свештеник, композитор и уметнички директор, и има огромен успех во овој музички аспект со учество во композицијата на филмот Повикот. И пред се за шоуто 33 мјузиклотОва е неговата прва пропаст во литературата со друга приказна од истиот суд во која тој се обраќа на животот и чудата на Исус со голем допир на хумор.

Главниот јунак е Дамиана, прилично озборувачка сосетка, горлива во целиот свој живот и секојдневна синагога, која со чудење размислува за авантурите на едно момче родено во Назарет, кого го нарекуваат Хесусито, кој има сите во неволја.

Привилегиите на ангелот - Долорес Редондо

Јануари 13

Двајца неразделни пријатели. Неприфатлива загуба. Lifeивотот.

Првиот роман на Долорес Редондо се објавува како новина за нејзините обожаватели. И тоа е во редот на приказните за долгите пријателства што се трансформираат со текот на времето и со околностите. Сигурно нема да ги разочара тие фанови.

Поставете Преминиво 70-тите години на минатиот век, сметај го големо пријателство што е фалсификувано помеѓу Пакуткса y Celeste, две петгодишни девојчиња. Помеѓу игри, соучесници и зло, мизеријата го преминува нејзиниот пат и а трагична фаталност ги раздвојува.

Es Celeste, најпротагонист на оваа приказна, која ќе страда а траума тоа ќе се одолговлекува за голем дел од нејзиниот живот, со лоши последици за себе и за оние околу неа.

Заедно - Меган Март

Јануари 21

Како да започнете една година без некаков романтизам и еротизам? Па, Меган Марш е еден од авторите најуспешна и најпродавана од жанрот. Со објавени повеќе од 20 наслови, меѓу кои се издвојува трилогијата Крал, кралица и желба, овој американски писател ни носи нова приказна за loveубовта и страста.

Starвезди го Кет и Дане, која се запозна пред две и пол години, додека беше на одмор во Мексико со нејзиниот најдобар пријател Бенџи. Se тие се в loveубија и се венчаа. Но, времето твое бракот е пред раскинување а Дане подготви неколку празници во која се надеваат дека ќе ги поправат работите, ако сеуште можат. Но, тоа патување на помирување ќе ги одведе во насока што не ја очекуваа.

Лагите на островот Марипоса - ennенифер Матје

Јануари 26

Американец, беше посветен на новинарството и е наставник по англиски јазик, како и писател на книги за и за млади возрасни лица. Неговиот дебитантски роман е Дали ти кажав за Алиса?, и е автор и на Moxie.

Овој нов роман е сместен во А. Исла, Со двајца браќа, Еден насилна мајка и повеќе семејни тајни. Тие тајни и опасноста од нивно чување, покрај донесувањето одлуки или loveубовта толку моќна и деструктивна, истовремено, што може да има и во семејствата.

Мини-пристаништата - Ледиција Костас

Јануари 28

Ледиција Костас е галициска писателка со дипломиран правник на Универзитетот во Виго. Су прв роман објавено, Унха Unвезда не продавам, го напишала кога била тинејџерка и моментално е во своето 17-то издание. Тој победи Национална награда за литература за деца и млади од Шарлах. Но, има добиено многу повеќе.

со Минимуертос започнува нова колекција наменета и за помладите читатели. Некои го играат со starвезда деца од над гробот, кои ги чекаат своите родители во Другото соседство, место за премин каде што можат да прават што сакаат.

Сè се менува денот кога ќе пристигне Катарак, дете кое сака врати се кон светот на живите. Минипортите ќе треба да вложат големи напори за да ви помогнат. Дали нивните идеи ќе ја вратат Катакрак во живот?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Густаво Волтман dijo

  Одлични препораки, ги обожавав малите резимеа, особено онаа на „La Vecina de Jesús“.
  -Густаво Волтман.

бул (точно)