Совршени подароци за loversубителите на читањето

Совршени подароци за loversубителите на читањето - мини-книга

Само оние од нас кои сакаат да читаат ја разбираат вредноста да бидат надарени, на пример, едноставен LED светилник со клипови што треба да го поставите на книгата ... Или, не е вистина? Затоа, многу од написите што ги најдов низ моите многу пребарувања „Совршени подароци за loversубителите на читањето. 

Вистина е дека некои подароци што можеме да ги најдеме во некои виртуелни продавници се најмногу „хора“, но други се и корисни и забавни ... Ако имате пријател кој сака да чита, ако вие самите секогаш барате обележувачи или други мали нешта што го придружуваат вашиот момент на читање, овој напис размислува особено за вас.

Обележувач со маркер на линија

Совршени подароци за loversубителите на читањето

Обележувачите е еден од најзабележителните пронајдоци, никогаш подобро кажано, но што мислите за оригинална гумена обележувач што исто така може да ни покаже со која специфична линија сме останале? Совршено е! Ова ни заштедува време да ја бараме линијата и, исто така, ако не се сеќаваме, не заштедува од почеток на почеток.

Свеќи со мирис на книга

Совршени подароци за loversубителите на читањето - Свеќа

Една од многуте причини што ги даваме оние од нас кои продолжуваат да ја претпочитаат физичката книга од е-книгата, несомнено е таа мирис на книга кога ќе ги отвориме страниците на истиот. Па, веќе нема да имате изговори: Има свеќи со мирис на книга! Не знаеме дали е тоа типична свеќа што повеќе мириса пред да запали, но за што сме сигурни дека е супер соодветен подарок за оние кои сакаат да читаат.

Печат што ги персонализира вашите книги

Совршени подароци за loversубителите на читање - Печат

Како би сакале да имате печат што дава повеќе личност и карактер на книгите во вашата библиотека? Погледнете ја сликата што ја приложуваме и зачудува ... Тоа е совршен напис за оние кои ги чуваат своите книги како злато во крпа во својата библиотека ... Од оние читатели на кои им е дури и тешко да ги замолите да ви остават книга.

Мини-книга како приврзок

Овој подарок може да изгледа како „гик“, но јас го сакам: ѓердан со мини-книга како приврзок. Можеби не сте го користеле како моден додаток туку како приврзок за клучеви или украс за да висат од вашата торба или ранец. Зарем тоа не звучи како кукада?

Поддршка за време на капење

Совршени подароци за читање Loveубовници - Пена за бања

Замислете го следново: Бања за опуштање од пена, од типот кога кога ќе излезете да бидете толку опуштени што сакате да спиете во фетална положба; чаша со вино и книга Да, ризикувате книгата да падне во вода и релаксирачката бања да стане кошмар, но и колку тој момент би бил добар и посебен ...

Погледнете ја поддршката за која зборуваме ... Дали би ја купиле?

И, откако ги видовте овие пет написи, кои би ги купиле? Кој гледате дека има малку или нема иднина во продажбата?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јавиерсантосантос dijo

  Сум видел неколку подароци што ме интересираат. Можете ли да ставите каде да ги лоцирате? . Благодарам

 2.   Сузана Гонзалез Порас dijo

  Да, ве молам, кажете ни каде да ги најдеме. Благодарам

бул (точно)