Приколка за _50 ослободени сенки_. Кинематографската трилогија се затвора.

Оди напред, јас не сум прочитал ниту една книга затоа што искрено не можев да ја минам страницата 50. Но, јас секогаш ќе го препознавам заслугата за глобален успех се постигнува и кај читателите и кај гледачите, иако вторите можат да бидат исти. Постигнувањето на ЕЛ Jamesејмс Тоа е секако капа без оглед на многуте спротивставени мислења за книги и филмови.

Сега е доставено приколката на Ослободени 50 нијанси што ја затвора кинематографската трилогија и ќе излезе следниот месец од Февруари. Јас правам преглед на она што постои и ќе продолжи да коментира за филмска адаптација од овие наслови кои се продадени повеќе од 150 милиони примероци околу светот. Продолжете да глумите во неа Дакота sonонсон y Ieејми Дорнан.

И, за момент, тоа е токму сега она што го има една заедничка имагинарка Венчаница на Анастасија Стил на нејзината венчавка со господинот Греј. Или барем така е што најмногу се истакнува во добар дел од насловите на мрежата.

Се чини дека естетика и нај периферни детали од оваа трилогија продолжуваат да се истакнуваат над нивната позадина или приказна. И она што исто така се чинеше како еден вид сексуалната револуција е исто така разредена во таа парадоксално класична слика што е избрано да започне затворање на адаптациите.

Исто така, беше тој крај, да речеме конвенционален оној што ги збуни оние што ја истакнаа романската точка на сексуалните елементи «Не е вообичаено» во најчестата романтична литература и ги консумира пошироката јавност. Но, повеќето loversубители на сагата, ликовите, амбиентот и заплетот несомнено ќе продолжат да уживаат во нив со посветеност.

50 нијанси на сива боја

Објавено во годината 2011, сето тоа беше а литературен феномен што продолжи да се одржува. Поставете Сиетл, е првата рата од трилогијата што ја раскажува врската на а само изгрудиран на Универзитетот, Анастасија Стил, со младиот деловен магнат Кристијан Греј.

Su успех или новина: воведете во клишеата за романтичниот роман експлицитно еротски сцени со елементи на ропството, на доминација и поднесување и садомазоквизам. Но, овие концепти вклучуваат толку нијанси и степени колку што сака некој.

50 нијанси потемни

Анастасија одлучи да раскине со Греј пред притисокот на формите што ги има нивната еротска врска и исто така од страна на темно тајни на мачениот бизнисмен. Но твоја желба за него не престанува и таа не може да одолее да се врати кај него. Сепак, Ана ќе знае уште повеќе за тоа страшно минато. Да се ​​надополни, таа мора да се соочи со гневот и зависта на жените кои дошле пред неа.

Ослободени 50 нијанси

Кога Анастасија се бори да добие А. поголема посветеност од негова страна, Кристијан ќе пристапи се додека не го изгубам. Па конечно го имаат сето тоа: loveубов, страст и бесконечни можности за вашата иднина. Но, Ана знае дека оваа loveубов не е лесна задача. Мора да научите да го споделувате луксузниот начин на живот на Греј со вашиот сопствен идентитет. И Кристијан ќе мора преболете ја вашата опсесија компулсивно за контрола додека продолжува да се бори против демоните од своето минато. Но, Ана ќе успее и ние ќе имаме класичен среќен крај.

Weе го видиме ли?

На фасцинирани loversубители и приврзаници на сагата тие веќе ќе ги закажат средбите за февруари. И, како и секој добар читател на омилената серија книги, и вие ќе бидете не чекаат натпревари или не со прочитаното. Тој ќе се пожали за тоа што е готово или за тоа што недостасува и негодува за тоа повеќето бесни омаловажувачи, дека има и ќе има.

Всушност, она што можев да го согледам најголемиот дел од оваа сага е тоа нема заеднички зони меѓу читателите предадени на Стил и Греј и на оние што ги мразат. И, исто така, во тоа е заслугата на оваа креација од британскиот автор ЕЛ Jamesејмс. Не остави никого рамнодушен. Сите ние погледнавме во потрага по секс, камшици и откачен опкружен со пари и луксуз.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.