Колекцијата песни „Колку и да боли“ од Тајлер Кнот сега е во продажба

Иако во проза можеме да најдеме без да бараме многу големи романи напишани од денешни автори, имам чувство, тажно чувство, дека истото не се случува со поезијата. Не знам дали е тоа затоа што издавачите не се обложуваат многу на овој литературен жанр во последно време или затоа што големите поети се толку „непознати“ што не можат да излезат на виделина толку лесно како авторите на романите. Можеби и двете се заедно ...

Но, денес можам да ви донесам добра вест, а тоа е дека од 6 јуни минатата година веќе можете да ја купите поетската книга „Колку и да боли“ de Тајлер нот, објавено од Еспаса. Ако сакате да знаете за што станува збор за стихозбирката, кои се најчесто повторуваните теми и другите информации за тоа, продолжете да читате подолу.

Неколку податоци од книгата

 • Колекција: ESPASAes ПОЕЗИЈА
 • страници: 152 стр.
 • ISBN: 978-84-670-5029-5
 • PVP: 14,90 €
 • Датум на објавување: 6 јуни 2017 година

Тајлер Кнот Грегсон е оној вид писател кој може да стави зборови на сите оние чувства и емоции што ги чувствуваме, но не сме во состојба да ги изразиме. «Колку и да боли » е првиот том на Серија машини за пишување (серија на машини за пишување), збир на песни што Тајлер Кнот Грегсон ги напишал на античка машина за пишување Ремингтон што ја купил од дилер на антички производи откако напишал на неа, во истата продавница и на искината страница на книга, неговата прва поема.

Оваа книга ги разбранува САД со продадени повеќе од 150.000 примероци и тој е втор меѓународен автор на колекцијата ESPASAesPOESÍA по Рупи Каур. Преведен е од Лорето Сесма и го има напишано и неговиот предговор. Исто така, може да се каже дека збирката песни ги доби „благословите“ на одличните веб-страници, како што се Amazon, Goodreads или iTunes, меѓу другите.

Ако сакате да прочитате прекрасни песни што зборуваат за големи гестови кои ја слават убавината на животот, ова е вашата книга. Ако ви се допаѓа жанрот поезија, ќе ви се допадне оваа стихозбирка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.