Погледот на ефтините седишта, белетристика на Нил Гајман

Neil Gaiman

Нормално, ние секогаш го поврзуваме Нил Гајман со измислени дела, одлични дела што резултираат во одлични приказни или ликови што го привлекуваат нашето внимание. Но, Нил Гајман е одличен автор и тоа го подразбира фактот дека и надвор од фикцијата може да создаде одлични дела и се чини дека го исполни со „Погледот на ефтините седишта“.

Ова дело што беше објавено на крајот на мај тоа е успех и не е фикција, иако многу приказни би биле фикција ако ни се случеше.

Погледот на ефтините места е претстава каде што Нил зема сите ваши искуства од последните 20 години, искуства што подразбираат објавени написи, како тој направил одлични дела или што размислувал непосредно пред да го објави и создаде сценариото за поглавјето Доктор Кој. Збир на стории, многу поврзани со новинарството, други со неговиот личен живот и други многу за тоа како ги создал своите дела.

Погледот на ефтините места ги собира новинарските дела на Нил Гајман од последните 20 години

Вкупно, имаме дело што собира мноштво теми и стилови каде читателот може да дознае повеќе за овој голем писател кој уште еднаш покажува дека е можно да се изврши какво било дело без да мора да се заглавува во неговите ликови. За жал, ова дело во моментот можеме да го прочитаме само на англиски јазик под насловот Поглед од ефтини места, наслов во кој како корица е прикажан зрелиот и внимателен Нил Гајман, што укажува на нивото на длабочина што читателот ќе го најде во книгата.

Многумина од вас ќе помислат дека се уште е автобиографија на Нил Гајман, јас на почетокот така мислев, но вистината е дека толку многу надворешни елементи на писателот се аглутираат, но во кои самиот писател одлучува како функционираат, објавени и необјавени неговите новинарски , неговите односи со други писатели, како ги создал своите главни дела, итн ... што ги прави делото престанува да биде автобиографија за да биде нетипична книга, Сопствената книга на Нил Гајман. Се надевам дека погледот на ефтините места наскоро ќе го достигне јазикот на Сервантес за да може да уживам во неговите искуства, иако го поминав оригиналното издание исто како и порано.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)