Hit Refresh, првата книга на Сатја Надела, извршен директор на Мајкрософт

Сатја Nadella

Многумина од вас не го знаат името на Сатја Надела, нормално затоа што таа не е литературна фигура, туку е одлична фигура во технолошкиот свет. Сатја Надела е извршен директор и претседател на Мајкрософт, одговорен за многу новини што компанијата ги лансираше во текот на минатата година, вклучително и апликации за iOS и Android. Неговото пристигнување и дело беа и се како одличен животен век што го подигна авторитетот што компанијата го имаше во последните години. Неговата фигура е важна и затоа одлучи да напише книга наречена Hit Refresh.

Новата книга ќе се најде во продажба следната година, но нејзиниот издавач „Харпер бизнис“ веќе ја промовира. Сатја Надела направи револуција во технолошкиот свет и се чини дека сака да даде свој придонес во литературниот свет. Во овој случај е пријавено дека Hit Refresh нема да биде биографија, па дури и прирачник за тоа како да се биде лидер во бизнисот, две теми или две форми што ги исполнуваат полиците за деловни книги и книги за самопомош во многу книжарници. Во овој случај, Hit Refresh сака да објасни како е новиот успех на Мајкрософт и како ова може да се донесе во општествата, правејќи ги значително да се подобруваат, како што прави Мајкрософт.

Хит освежување нема да биде едноставна биографија на Сатја Надела

Во овој случај, парите што ги заработува Сатја Надела донирајте го целосно на филантропиите на Мајкрософт, фондација на Мајкрософт која се обидува да донесе нови технологии на најзагрозените. Нај curубопитно е што оваа организација работи со производи на Мајкрософт, па се чини дека придобивките од книгата ќе паднат на компанијата на индиректен начин, нешто ретко. Во секој случај, Hit Refresh се чини дека е иден бестселер меѓу тематиката на не-фикција, книга што сигурно ќе го привлече вниманието на многумина, барем од оние што слушнале за Сатја Надела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Инти Ернесто Пизаро dijo

    Одлично. Да почекам една година. Многу ме интересира што зборуваш за Мајкрософт и што стори во таа компанија.

бул (точно)