Наследниците на земјата, вториот дел од Катедралата на морето ќе заминат во август

Катедрала на морето

Уредникот Гријалбо ја даде веста дека ќе има и втор дел од Катедралата на морето. Познатото дело на историска фантастика што му даде успех на Илдефонсо Фалконес ќе има втор дел, втор дел што ќе се врати на потеклото на делото, односно на доцно средновековната Барселона.

Ова ново дело ќе биде објавено во август, како што увери издавачот. Сепак Наследниците на Земјата не е продолжение на ликовите или барем така ни го соопштуваат тоа.Лос хедерос де ла Тиера ја пресоздава Барселона во XNUMX век, но во овој случај целосниот Равал, различен амбиент од Катедралата на морето, таму ни е кажана за приказната за Хуго Ллор, 12-годишен сирак. Наследниците на земјата ќе бидат четвртото дело на Иделфонсо Фалконес, четврто дело на историска фантастика.

Наследниците на земјата ќе го продолжат животот на доцно средновековната Барселона

Како и останатите негови дела, освен за Катедралата на морето, чиј успех ги изненади сите, се очекува Лос Хедерос де ла Тиера да биде успешен или поуспешен од претходните дела, нешто што нема да биде тешко затоа што првото дело вклучуваше продажба на 9 милиони примероци па дури и повеќе читатели, што ќе обезбеди голема продажба на овој неочекуван втор дел.

Јас лично ќе го прочитам ова ново дело на Илдефонсо Фалконес, бидејќи ми се допадна првото дело, не само за нејзината свежина, туку и за состојбата на измислените факти меѓу историските факти, нешто што го привлече моето внимание. Навистина се надевам дека и издавачот и писателот ја почитуваа оваа карактеристика, дури и ако авантурата е поинаква. Haveе почекам да го прочитам делото, ќе мора да почекаме да го имаме делото во наши раце за да одлучиме дали Фалконес и издавачката куќа Гријалбо навистина постигнаа уште еден успех како Ла Катедрал дел Мар или не Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.