Bubble Zoom, алатката Google Books Books за читање стрипови

Акција стрипови 1

На 21 јули започна познатиот Стрип-Кон 2016 во американскиот град Сан Диего, најпознатиот стрип настан во светот во кој издавачи, филмски продуценти и технолошки компании ја користат можноста да ги објават своите новости меѓу десетици присутни.

Настан што Гугл не го пропушти при објавување на својот најнов изум: Bubble Zoom, алатка што ќе ви овозможи да читате стрипови на Google Play Book на многу попрактичен и иновативен начин.

дали сакате да знаете за што станува збор?

Паметни закуски

За време на последното издание на Стрип-Кон 2016, што се одржува во Сан Диего од 21 јули до утре, 24-ти, неколку компании и издавачи на жанрот придонесоа за своите два цента меѓу ордите на стрип-фанови.

На пазар конкурентен како е-книгите, Google одлучи да ја објави својата најнова новина: Bubble Zoom, алатка која веќе почнува да циркулира на таблети и стрипови од куќи како DC и Marvel. Самиот додаток овозможува можност за интелигентно читање на стрипот со притискање на копчето за јачина на звук додека читаме, активирање на осветлувањето на меурите за говор на ликовите и нивно нарачување по наративната нишка на приказната.

За оние што читаат на англиски јазик, тие ќе можат да потврдат дека при стекнување стрип, Google означува на дното ако производот вклучува Bubble Zoom, што може да се тестира за време на прегледот, со цел читателот да провери што е овој паметен стрип како.

На пазарите во кои се зборува шпански, алатката сè уште не е достапна, иако нешто ни кажува дека нема да трае премногу долго за да се види од прва рака како работи најновиот изум на големиот Г.

Bubble Zoom е алатка од Google Play Books што ќе ни овозможи да ги читаме стриповите на поинтелигентен и поуреден начин. Бидејќи денес, да се биде зад секоја минимална иновација во светот на електрониката е попотребно од кога било.

Дали ќе ја испробате оваа алатка?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)