Комплетни дела на Вирџинија Вулф за бесплатно преземање

Комплетни дела на вирџинија волф

Како што веќе знаете до сега, во Тековна литература многу ни се допаѓа автор Вирџинија ВулфДоказ за тоа се последните два статии што ги напишавме и кои можете да ги прочитате на следниве линкови, ако веќе не сте го сториле тоа:

Ако ви се допаѓа токму оваа писателка и особено нејзините дела, не можете да престанете да го читате овој напис, бидејќи во него ви нудиме можност за преземање на некои од комплетни дела на Вирџинија Вулф бесплатно преземање потполно бесплатно. Еве како.

Работи од јавен домен

Како што вели насловот на овој дел, следниве дела што ги презентираме за преземање станаа дела од јавен домен, така и нивните бесплатно симнување es тотално легално и дозволено.

Ова преземање можеме да го направиме благодарение на порталот Alejandría Digital, кој, како што посочуваат во нивниот профил, е портал за бесплатна дистрибуција на дигитална содржина во јавниот домен на Интернет.

Понудените дела се следниве (без да кликнете на секоја од нив, ќе отидете директно на нејзината врска во формат .PDF, што можете да ја отворите или зачувате за следното читање):

од Тековна литератураBeе бидеме многу внимателни да можеме наскоро да ви понудиме вакви написи за да можете да уживате во бесплатната култура до која сите треба да имаме пристап. Доколку ви се допаѓаат овие видови написи, би сакале да знаеме, затоа секој предлог и коментар е добредојден.

Кој друг класичен автор би сакале да уживате во читање потполно бесплатно?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Фајад dijo

  Би сакал да добивам книги од Морис Вест

 2.   Хозе Фајад dijo

  Многу добра страница

 3.   jghd0811 dijo

  Многу благодарам!

 4.   Франклин Гереро dijo

  Веб-страницата е извонредна, накратко, сè што има врска со можностите за стекнување дело е скапоцен и неспоредлив подарок. Ви честитам за можноста да работите почесна реклама.

 5.   Сонцето dijo

  Врските до книгите се расипани. Би било ценето да ги поставиме повторно.

 6.   мина dijo

  Не знам дали тие веќе посветиле тема и ги објавиле своите дела, но би сакал да знам повеќе за животот и делото на Оскар Вајлд

 7.   ЈМЗМ dijo

  Врските беа блокирани. Јас навистина сакам да ги прочитам твоите дела, дали можеш повторно да ги поставиш, те молам.

 8.   Лекти dijo

  Ниту еден линк нема да работи.