Книгите со нај curубопитни и смешни наслови

Книгите со нај curубопитни и смешни наслови.

Кога купуваме книга, во зависност од личноста што ја прави, тие гледаат во една или друга работа: авторот, синописот или резимето, литературниот жанр, нејзината дебелина, нејзината корица, нејзиниот наслов, ... Јас би се осмелил да велат дека највисокиот процент при донесување на одлука за нејзино купување или не лежи на авторот и жанрот. Затоа, ако ви се допадна претходната од истиот автор, помислете дека можеби ќе ви се допадне новата објавена книга. Сепак, повеќе од веројатно е дека помалиот процент, односно одлуката што најмалку нè наведува да купиме книга, е поврзана со нејзиниот наслов.

А кога зборуваме за титули, кој ве изненади најмногу? Кој наслов го најдовте најзабавен од сите книги што сте ги сретнале досега? Кој е оној што најмногу го привлече вашето внимание? Следно, ние ви претставуваме книгите со нај curубопитни и смешни наслови што најдовме. Ако вашиот писател имал намера да привлече внимание кон нив, тие сигурно успеале.

Дали би купиле книга со овие наслови?

Книгите со нај curубопитни и смешни наслови 2

 • „Како куќата да биде како свиња: Домашен водич на совршен ерген“, Книгата на П.Ј. Оррк.
 • „Тројца мажи во чамец, а да не зборуваме за кучето“, Книга на omeером К. Jerером.
 • „Осаменост на прости броеви“, книга од Паоло ordордано.
 • „Големата паника на пенисот во Сингапур: Иднината на масовната хистерија во Америка“, Книга на Скот Д. Менделсон.
 •  «Како да се серам во грмушка», Книга на Кетин Мејер.
 • „Дневник на глупо дете“, Книга на Тоно (псевдоним Антонио де Лара).
 • „Улогата на печурките во христијанската уметност“Книга Johnон А Раш.
 • „Клубот на чокадикта“, Книга Керол Метјус.

Книгите со нај curубопитни и смешни наслови

 • „Сакамура, Коралес и мртвите што се смеат“, книга од Пабло Тусет.
 • „Сините принцови исто така бледнеат“, Книга на Меган Максвел.
 • „Морам повторно да те убијам“, Книгата на Шарлот Линк.
 • «Мајката што нè роди», книга на Кристина Квилес.
 • «Луѓе кои доаѓаат и бах», книга од Лора Нортон.
 • „Мемоари на лудиот overубовник“, Книга Грухо Маркс.
 • „Времето меѓу конците“, од медицинска сестра заситена.
 • "Горди ебат добро"од Елена Девеса и Ребека Гомез.
 • «Прирачник за преживување во овој сран свет», книга од Лора Санчез.
 • „Сите се омажиме за идиоти“, Книга на Елејн В. Милер.
 • „Добрите девојки одат во рајот и лошите девојки насекаде“, книга од Уте Ерхард.
 • „Како да се работи за идиот“од он Хувер.
 • „Како да се биде успешен во бизнисот без пенис“од Карен Салмансон.
 • „Како да ги испратите луѓето во пекол“, книга на Цезар Ландаета.
 • „Бестијаријан“, Книгата на Julулио Кортазар.

Дали прочитавте некој од нив? Кој најмногу го привлече вашето внимание?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)