Лудите Хаки: Книги

Фраза од Моника Висенте Тамамес

Фраза од Моника Висенте Тамамес

Лудиот Хакс е збирка од 9 детски авантуристички книги напишани од шпанската авторка и финансиска личност Моника Висенте Тамамес, водителка на каналот YouTube Пон за пријателите. Ова дело е многу популарен уредувачки феномен во книжарниците во земјава. До денес има продадено +500,000 примероци и е достапен во неколку земји низ светот.

Благодарение на големото влијание што го создадоа, покрај сите комплементарни производи на брендот, Романите на Тамамес станаа водечка компилација за деца на возраст од 7 до 11 години. Книгите се преведени на три јазици - каталонски, грчки и албански - и се задолжителни за читање за многу основни училишта во Шпанија.

Содржина на Лудиот Хакс

Оваа приказна - напишана со јасна нијанса на хумор - глуми трио браќа кои се посветени на создавање видеа за YouTube и чии имиња се: Матео, Хуго и Даниела — од најстар до најмлад, соодветно. Еден ден, случајно, групата го запознава Клаус, луд гениј Германец кој доаѓа од иднината, и неговата внука Хана. Тие неизбежно ги доведуваат браќата во многу проблеми поради нивните луди изуми.

„Los locos“ интервенира во изумите и се обидуваат да се извлечат од авантурите во кои се мешаат со единствениот услов нивната мајка да не дознае што прават. Поради таа причина, Секој пат кога ќе се најдат во некој проблем, тие прибегнуваат кон правење RSSH, односно супертајна средба на браќата., да се најде решение.

Како тоа да не беше доволна мака, има еден завидлив млад човек по име Раул кој учи во вашето училиште и кој има намера да го задржи својот канал на YouTube. Исто така, има и руски пронаоѓач, непријател на лудите Клаус и Хана, кој се обидува да им ги одземе пронајдоците. Авантурите на браќата и нивните пријатели се поделени во следните томови: 

невозможната камера

Во оваа книга браќата тие откриваат комора со моќи. Овој објект е способен да создава чуда и ѕверства.

мистеријата на прстенот

Триото мора да доживее комплицирано искуство кога ќе најде прстен од иднината. Тоа ви дава неверојатни моќи.

часовникот без време

Браќата мора да изградат безвременски часовник, а за ова треба да ги најдат деловите од часовниците кои постоеле низ историјата.

Енигмата на сликата

Јутјубер трио мора да полагаат ликовен испит. Y, за да се избегне негово суспендирање, треба да убедат на познатите Леонардо од што модификација најпознатото од неговите дела.

Волшебното огледало

Оваа смешна верзија на снежно бело раскажува како Матео, Хуго и Даниела влегуваат во приказната за принцезата и ја запознаваат маќеата, која е злобна јутјубер.

Предизвикот на минотаурот

Во оваа историја, браќата се нурне во грчката митологија, и тие мора да се борат против едно од најинтересните чудовишта во него, минотаурот.

вратата на иднината

Во оваа книга, амбициозен научник краде изум направен од Хана. Оваа компанија е супер моќен пијалок. Браќата мора да отпатуваат во Русија за да го спречат да остане со неа.

вечната напивка

Опасна напивка го загрозува тајниот идентитет на браќата, и тие мора да одат во Индија за да го најдат противотровот.

Компасот на универзумот

Групата The Crazy Haacks ќе мора вратете го редот во универзумот додека се борите како пчели.

Други колекции на The Crazy Haacks

Лејди Фреклс и бандата на сјајот

Оваа колекција ги раскажува авантурите на Daniela, најмалиот од браќата Крејзи. Таа, нејзините пријатели и нејзините миленици ја сочинуваат групата The Glitter Gang, чија мисија е да се бори против малтретирањето и да ги заштити животните и природата, покрај другите подвизи.

Колекција Метју Хак

За разлика од претходните дела, оваа сага е насочена кон А меѓу јавноста — од 9 до 13 години — и е напишана од Матео Хак. Матео е најстариот и најодговорниот од браќата Хак. Тој, придружуван од неговите класни другари и неговите здроби Меган, тие се вклучени во неверојатни авантури полни со мистерии, и повремени љубовни конфликти.

Колекција Хаче Хакс

Хуго Хак е среден брат на семејството и писател на оваа авантуристичка фикција за деца од 9 до 11 години. во работата, Хаче Макс -Корисничко име на социјалните мрежи на Хуго- мора да го спаси човештвото од претстојната апокалипса поради токсичен гас, заедно со неговите верни придружници Chop&Suey.

живејте го лудиот живот

Оваа книга ги открива енигмите на најлудото семејство на целиот Јутјуб од перспектива на Моника, мајката. Станува збор за дело наменето за целата публика, каде се раскажуваат приказните на членовите на семејната група., што чувствуваат за нивните хејтери и нивните обожаватели и како успеале да се справат со славата и успехот.

За авторот, Моника Висенте Тамамес

Моника Висенте Тамамес

Моника Висенте Тамамес

Моника Висенте Тамамес е родена во Баракалдо, Вискаја. Таа е сопственик на каналот YouTube Пон за пријателите, мајка на Haack loonies и автор на колекциите Haack. Писателот Таа има диплома, со разлика cum Laude, во бизнис менаџмент и администрација. Тој има двојна диплома за финансии и меѓународна продажба од бизнис до бизнис.

исто така, Тамамес има студии по ликовни уметности и политички науки. Бизнисменката е магистер по меѓународен маркетинг, а исто така и по финансии. Покрај тоа, таа е експерт полиглот. Моника има искусна деловна стратегија повеќе од 25 години и има развиено деловни модели за различни области како што се секторите за недвижнини, текстил, видео игри, аудиовизуелни и туризам.

Во моментов, е директор на Ре-ЗЕТА, вашата компанија за дигитален маркетинг, која е специјализирана за управување со таленти, аудиовизуелна продукција, деловни стратегии за брендови и издаваштво и дистрибуција на онлајн содржини. Моника предава лице-в-лице и дигитални часови и конференции за јавни и приватни субјекти за сите нивни области на знаење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.