„Womenени“, ремек-дело на Чарлс Буковски

Буковски позира со пријател

„Има нешто во мене што не е во ред, премногу размислувам за сексот. Кога гледам жена, секогаш ја замислувам во кревет со мене. Тоа е добар начин да се убие времето на аеродромите. Таа фраза, земена од неговата роман совршено ја сумира содржината на делото: Чарлс БуковскиПреку своето алтер его Ханк Чинаски, тој го претставува сексуалниот маратон кој му стана живот од педесетгодишна возраст, откако ја напушти поштата каде што работеше и започна да постигнува успех како поет.

Поетски рецитали, млади дами кои волонтираат, телефонски повици кои бараат Кинаски, jeубомора, удирање врати, дива прашина и чудно патување се состојките на овој роман во кој самиот протагонист е свесен дека она што го прави е да спие со различни жени со цел да создаде женски ликови. Студија за другиот пол ... и за самиот себе, што го наведува да ја открие причината за сето ова: тој е премногу детски ... не примил loveубов како дете и сега не знае што е да сакаш . Но, да што е заебано, како што и самиот вели.

Поради оваа причина, весникот „Тајмс“ го направи следното правилно набудување кога го критикуваше романот: „Се чини како приказна за секс и пијанство кога всушност станува збор за песна за loveубовта и болката.

Повеќе информации - Романи во актуелната литература

Фото - Фраземски книги


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.