Дали е напишано „Ветровите на зимата“ од Rорџ Р.Р. Мартин?

Џорџ Р.Р. Мартин

Сигурно многу од theубителите на сагата „Песната на мразот и огнот“ се прашуваат и многу други нема да знаат што е оваа книга. За второто, ќе ја поставиме позадината. Книжевната сага Песна од мраз и оган е сагата врз која се темели познатата серија „Игра на тронови“.

Оваа сага има неколку томови кои ја раскажуваат приказната за Вестерос, свет кој е поделен помеѓу магијата и средновековниот свет, сличен на Господарот на прстените. Авторот на оваа сага, Rорџ Р.Р. Мартин тврди дека е заглавен во последниот том на сагата, со Виентос де Инвиерно, том што сите го очекуваат, но по неколку години, сè уште не излезе.

Ветровите на зимата можеа да бидат напишани и ослободени во посебна пригода, нели?

Во последните месеци слушнавме вест дека писателот е ограничен да пишува, дека нема да излезе пред датумот X или дека некој писател му помага да ја напише книгата. Но, вистината е дека лично мислам дека книгата веќе може да се напише. Пред неколку месеци започнаа објавуваат поглавја или фрагменти од книгата. До денес се објавени две поглавја и во последните денови, Rорџ Р.Р. Мартин прочита во јавноста пасус што го предвидуваше потеклото на еден од главните ликови. Така, се чини дека има сè повеќе напишано, но А што е со издавачот? Па денес, издавачот не изјавил да се спротивстави на постапките на сторителот што ја прави ситуацијата уште посомнителна.

Rорџ Р.Р. Мартин навистина е заглавен со крајот на книгата, но исто така може да биде дека писателот всушност веќе го напишал овој том и тој и издавачот ја искористуваат можноста да го објават на изненадувачки начини за целиот свет. И вистината е дека дури и ако го извадат само во САД и со многу мал тираж, Ветровите на зимата ќе бидат одличен волумен за fansубителите на сагата, Па, унапредувањето на авторот сигурно нема да остави никого рамнодушен. Те уверувам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар dijo

  Вие сте глупави и немате идеја за чиста шпекулација

 2.   ПЕТЕР dijo

  ЗАС - Калифорнија