Дневник на нимфо, книга и филм

 

Театарското издание на филмот е изговорот што го користиме денес за да разговараме за книгата врз која се темели филмот.

Дневник на нимфо е напишано од Валери Тасо, каде што раскажува во прво лице, тој не се крие под никаква маска, неговите сексуални искуства.

Ова е приказната за Валери, Французинка, дипломирана на применети странски јазици и бизнис менаџмент, која има посебност да има силна сексуален нагон, и што е поконкретно да не се потиснува оваа желба. Така, нејзината желба да експериментира, да знае и да се познава себеси, ја наведува да има повремени средби со различни loversубовници на различни места, а понекогаш и да се вклучува во опасни ситуации.

Како што често се случува, ваквото однесување буди осуда од општеството и насловот на книгата е еуфемизам за зборот курва, збор што го прогонува овој писател.

Сепак, повеќе од критика, книгата доби бројни признанија, како од специјалисти, така и од јавноста. Делумно, успехот се должи на фактот што овие еротски авантури се раскажуваат со елегантен и внимателен стил и во ниеден момент не паѓа во груб и груб.

Сепак, сексуалните искуства се раскажуваат директно и строго. И како што напредува списанието можеме да видиме Valérie која, од различни причини, влегува во светот на висока проституција, каде ќе најде сè, од најранливиот аспект на моќните мажи, до насилните клиенти, дрогата и другите мизерии на човечката состојба што ја влечат во сорден свет и мрак.

Рековме дека филмот е во режија Кристијан молина, е премиерно деновиве во ШпанијаПа еве ја приколката.

http://es.youtube.com/watch?v=OzcUysxamXw


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.