Денот кога се изгуби wasубовта

Денот кога се изгуби wasубовта

Извор Денот кога се изгуби Wasубовта: Јаболко

Ако пред неколку дена ви кажавме за книга Денот кога го изгуби разумот, во оваа пригода и да ставиме крај на биологијата што ја наоѓате со овие книги, сакаме да коментираме со вас Денот кога се изгуби loveубовта, вториот дел што завршува, иако со некои непознати, во историјата на овие ликови.

Ако го прочитавте Денот кога го изгубивте разумот и веќе размислувате да го започнете вториот, можете. Но, ако не го привлече вашето внимание и сеуште не сте му ја дале можноста, можеби е време да погледнете што сме подготвени, за да знаете што ќе најдете.

Кој е автор на денот loveубовта се изгуби

Кој е автор на денот loveубовта се изгуби

Како и книгата порано, Денот кога lostубовта се изгуби, го напиша Хавиер Кастиtilо. И, кога го објави првиот роман, ја остави отворена можноста за втор дел ако виде дека е успешен. Оттука, кога правата беа купени од него и беше објавена првата книга, за кратко време се појави вториот дел што тој го измисли.

Всушност, треба да знаете дека Хавиер Кастиloо беше финансиски советник и, по успехот со своите книги, тој го напушти и целосно се фокусираше на таа книжевна кариера што му донесе толку многу успех.

Последната од книгите што е објавена е од истата година, „Душата игра“, во која ја следи својата наративна форма, едноставна и забавна (откако ќе ја разберете „играта“ што авторот ја носи помеѓу минатото и сегашноста).

Што треба да знаете пред да прочитате Денот кога се изгуби loveубовта

Денот кога се изгуби разумот

Извор: Пингвин Чиле

Иако денот кога се изгуби loveубовта може да се прочита без да се прочита првиот, постојат одредени нијанси што се губат ако го направите тоа вака. Ликовите се развиени во првата книга, па кога ќе ги прочитате, тие се некако нецелосни. Сега, исто така е точно дека она што авторот го прави со оваа книга е скоро „копија“ (од која ќе разговараме понатаму со вас).

Според наше мислење, За да ја разберете 100% книгата на денот кога се изгуби Loveубовта, мора да имате историја од порано, знајте што се случило и зошто книгата започнува на тој начин (и не го привлекува вашето внимание). Покрај тоа, со веќе познавање на ликовите, ви овозможува да се фокусирате на новите. Веќе знаете како се другите, па затоа знаењето повеќе за одреден карактер станува вашата цел.

Сега, што ако не го прочитате првиот? Па, на некој начин, ништо не би се случило; што треба да се каже, постојат работи што не ги разбирате, но тие се скоро минимални, затоа што и двете книги се многу слични едни на други и, за повеќето разбирливи, може да заврши како предвидлив.

Што се однесува до она што треба да го знаете, најважно е што „откриваат“ главните ликови од заплетот во првата книга (и што не сакаме да ви откриеме) бидејќи тој е основниот мотор на тој втор дел. Исто така, ликовите, особено Jacејкоб и специјалистот за ФБИ, два од најважните. Како „лошото момче“ во приказната, иако подобро е да не откриваме ништо за првата книга.

За што се работи

Денот кога се изгуби wasубовта

Денот кога се изгуби wasубовта започнува како претходникот, со гола личност која носи нешто застрашувачко во раката. Откако тој ќе ја запре, се чини дека таа знае многу повеќе од полицијата, и тука започнува играта, помеѓу минатото и сегашноста, следејќи ја истата линија, наоѓајќи ја Аманда, ќерката на Стивен и девојчето во кое се за loveубиле obејкоб. Но, тоа во минатото, бидејќи во сегашноста ќе ги имаме оние ликови заедно со другите кои комуницираат и откриваат нови детали.

Можеби она што читателот најмногу сака да го знае е што се случува со друга личност, и тоа е причината што секој што ќе го прочита првиот дел, започне со повторувачка авантура со оваа секунда.

Новина што ќе ја откриете е тоа што, во оваа втора книга, секое поглавје е предводено од името на еден од главните ликови (многу читатели се жалеа затоа што првото беше неуредно и авторот се осврна на проблемот на овој начин).

Ликови од денот кога се изгуби Loveубовта

Ликовите на Дневната loveубов беа изгубени Тие се исти со денот кога го изгуби умот. Но, ние исто така зборуваме за нашите лица кои ќе бидат тесно поврзани со заплетот. Овие се:

 • Боуринг Боуринг: Тој е инспектор на ФБИ, уморен од неговиот секојдневен живот и фрустриран што не го постигнал својот сон да биде криминолог.
 • Леонард: е асистент на Боуринг Боуринг.
 • Кетилин златар: Станува збор за девојче кое исчезнало со години, еден од првите случаи на инспекторот што никогаш не го пронашле. Тој смета дека тоа е неуспех.
 • Џек: е очув на Кетилин.
 • Егзибиционистот: е лицето кое ја започнува приказната, гола жена која вели дека знае што ќе се случи. Значи го полудува инспекторот.

Сите овие ликови исто така ќе комуницираат со оние што ги познаваме, така што има повеќе протагонисти, главни и споредни, кои ќе мора да ги следите.

Вреди?

Мислењата за овој втор дел се за сите вкусови. Има такви на кои им се допадна, особено затоа што подлабоко влегува во деталите што беа лабави во првата книга; и кому не му се допадна затоа што го следи истиот образец како и првиот и, според тоа, „ја губи својата благодат“.

Во нашиот случај, би можеле да ви кажеме:

 • Ако крајот на Денот кога го изгуби умот не ве натера да сакате да го знаете што се случи со одреден лик, или ако не ја чувствувате таа потреба, подобро да не го читате и почекајте некое време за да го полагате читањето со поголемо задоволство. Во спротивно може да бидете разочарани.
 • Ако навистина сакате да читате, тогаш направете го тоа, особено затоа што ќе откриете што се случило со целото семејство, и што ќе се случи во вашата сегашност. Иако е слична на првата, постојат детали што ве тераат да продолжите да ги вртите страниците до самиот крај (кои, како и целиот овој автор, не се предвидливи, барем додека не сте веќе на крајот).

Дали веќе сте го прочитале? Што мислеше на денот кога се изгуби loveубовта?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.