Две шорцеви од Justice League: Хроника на богови и чудовишта

Две шорцеви од Лигата на правдата: Летописи на богови и чудовишта.

Две шорцеви од Лигата на правдата: Летописи на богови и чудовишта.

Веќе има неколку прегледи на она што може да се види во серијата анимации на проектот познат како Лига на правдата: Летописи на богови и чудовишта, за што веќе ти кажав тука пред помалку од два месеци. Овој проект вклучува анимиран филм, во продукција на легендарните Брус Тим и Алан Бурнет (гаранција за квалитет), стрип за кој сè уште не е познато кој ќе го потпише сценариото, но кој ќе биде одговорен за визуелниот аспект ( Бразилецот Тони Силас), и анимирана серија по поглавја што е првото нешто што ќе можете да уживате иако е последно што се споменува. Оваа серија ќе има дистрибуција на Machinima, која веќе дава пилдоразо од неколку минути во форма на веб-епизоди. Првиот беше обележан пред неколку дена од алтернативна верзија на Бетмен, во која под маската не е Брус Вејн туку Кирк Лангстром, тоа е, Човекот-лилјак.

Овие верзии на митската тријада под кои се поставуваат темелите, не само на JLA, но од самиот ДЦ, тие се многу потемни верзии (иако терминот достигна нивоа на пародија со прст), отколку што може да се користи потрошувачката јавност од жанрот. Всушност, втората приколка е дури и подобра од првата, во смисла дека не мора да црта груби сцени или неочекуван крај. Овој напредок, во кој глуми А. Супермен дека тој повеќе не е син на Јор-Ел, туку на Генерал Зод, го спротивставува на еден од неговите класични непријатели, Brainiac, но на начин што сигурно ќе ве шокира и изненади на крајот. Освен Brainiac, имаме околу Аманда волер како претседател на САД и Доктор Сивана како расеан морален советник. Ако сакате да ги видите двата шорцеви, само треба да кликнете на Продолжи со читање.

извртени:

бомба:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Рандал мартина dijo

    Ноќевања на Буена

бул (точно)