Датум на објавување на Зимските ветрови во Амазон Франција

orgeорџ-рр-мартин

Авторот Rорџ Р.Р. Мартин постојано и се извинуваше за доцнењето во објавувањето на шестиот дел од неговата серија „Песна од мраз и оган“, за што милиони фанови се надеваат и се надеваат дека овие книги ќе стигнат до продавниците на еден момент друг

Сепак, вСо објавувањето на повеќе поглавја од авторот во последната година, очекувањата на обожавателите само се зголемија и посакувај да ја имаш книгата во ваши раце да ја знаеш целата приказна. Благодарение на Амазон Франција, на фановите им е испратен нов датум на објавување.

На веб-страницата се појавува дека лДатумот на објавување на книгата ќе биде за 9 март следната година, 2017 година. Со оглед на датумот на објавување на „Танц со змејовите“, обожавателите мораа да чекаат скоро шест години за излегувањето на „Зимски ветришта“.

ветрови на Амазон-Франција-зима

Сепак, оваа информација треба да се земе со претпазливост. Тоа се информации за малопродажба и, Иако информациите што протекуваат од нив понекогаш се точни, тие често значат грешка во системот.

Од своја страна, издавачот задолжен за книгата коментира дека ништо не е договорено во врска со објавувањето или датумот, затоа не можеме да знаеме дали тие се обидуваат да го одржат очекувањето и филтрираниот датум е точен или, напротив, тоа не било ништо повеќе од грешка и, како што објавуваат издавачите, сè уште нема новини.

La минатата недела кружеа гласини дека е регистриран ISBN на Зимските ветрови што одговараше на 9780553801538, што подразбира дека објавувањето е веднаш зад аголот.

Во меѓувреме, седмата сезона на телевизиската серија HBO „Игра на тронови“ се снима во Северна Ирска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)