Хари Потер и проколната наследство, 28 септември во Шпанија

Корица на шпански книги

Претставата „Хари Потер и проколната наследство“ реши да направи скок на хартија, дозволувајќи им на читателите да го имаат сценариото за претставата. Пред неколку дена беше објавено во Велика Британија и, бидејќи беше Хари Потер еден од најпознатите измислени ликови, не требаше многу да се објави датумот на објавување во Шпанија “. Хари Потер и проклетото дете » ќе биде објавена на 28 септември од издавачката куќа Саламандра, истиот издавач кој бил задолжен за објавување на остатокот од романите во кои глуми малиот волшебник.

Прва книга за Хари Потер по 9 години

Ова е прва книга на авторот за Хари Потер, чија сага е продадена во повеќе од 500 милиони примероци ширум светот, од последната книга во серијалот, Хари Потер и Духовите на смртта, објавена на англиски јазик во 2007 година. Скоро десет години по завршувањето со волшебникот , авторот нè изненадува со оваа последна приказна.

Хари Потер и проклетото дете, претставата

Книгата Се базира на истоимената претстава, во режија на ек Торн и Johnон Тифани и премиерно беше прикажан во Лондон на 30 јули оваа година во театарот Палас во Вест Енд.

Ова дело е поделени на два дела кои траат по два и пол часа. Приказната се случува 19 години по крајот на последниот роман во сагата и ја следи приказната за славниот волшебник, кој овојпат го игра Jamејми Паркер, кој сега има 40 години, тој е работник во Министерството за магија и има три деца.

Дигитална верзија, наскоро во Потермор

Дигиталната верзија на ова дело, „Хари Потер и проколната наследство“ ќе бидат објавени подоцна на платформата Pottermore како што објавија од издавачката куќа Саламандра. Потермор е издавач задолжен за серијалот посветен на Хари Потер во електронска верзија и исто така е одговорен за целата содржина на волшебниот свет на Kеј Ке Роулинг


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)